Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 4 желтоқсандағы № 606 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 ақпанда № 16321 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына жолдауды;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
Д.Ә. Абаев _____________
25 желтоқсан 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
Қ.П. Қожамжаров _____________
19 қаңтар 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
С.Ә. Жасұзақов_____________
7 желтоқсан 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы ________________

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра образования и науки Республики Казахстан
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2017 года № 606. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2018 года № 16321.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень приказов Министра образования и науки Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Абаев Д.А.
25 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
________________Кожамжаров К.П.
19 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
________________ Жасузаков С.А.
7 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
________________А. Мухамедиулы

5 қаңтар 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
К.Қ. Мәсімов ________________
9 қаңтар 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі,
генерал-полковник
Қ.Н. Қасымов ________________
20 желтоқсан 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 606 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
өзгерістер мен толықтыру енгізілетін бұйрықтарының тізбесі
1. "Диссертациялық кеңес туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 126 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6929 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 184-185 (26587) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Диссертациялық кеңес туралы үлгі ережеде:
15-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15-1. Диссертация қорғауға қабылданғаннан кейін (белгіленген қорғау күнінен 1 (бір) ай бұрын) диссертациялық кеңес диссертацияны докторанттың авторы мен дереккөзіне сілтеме жасалмаған бөтен материалды пайдаланғанын тексеру үшін "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ-ға (бұдан әрі - ҰМҒТСО) жібереді.
Егер ҰМҒТСО-да докторанттың авторы мен дереккөзіне сілтеме жасалмаған бөтен материалды пайдаланғаны анықталған болса, диссертациялық кеңес теріс шешім қабылдайды.
Мемлекеттік құпиялары бар диссертацияларда авторы мен дереккөзіне сілтеме жасалмаған бөтен материалдың пайдаланылуы ҰМҒТСО-да немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының және құқық қорғау органдарының жоғары әскери, арнайы оқу орындарында және/немесе ғылыми ұйымдарында комиссия негізінде тексеріледі.";
20-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) диссертацияның ҰМҒТСО-ға жіберілген күні көрсетіліп, диссертациялық кеңес төрағасы қол қойған диссертациялық кеңес құрылған ЖОО-ның бланкісінде ілеспе қолдаухаты;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) докторанттың автор мен дереккөзге сілтеме жасамай бөтен материалды пайдаланғаны бойынша диссертацияның тексерілгені туралы ҰМҒТСО-ның анықтамасы. Мемлекеттік құпиялары бар диссертациялар бойынша диссертацияның авторы мен дереккөзіне сілтеме жасамай бөтен материалды пайдаланғаны тексерілгені туралы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының және құқық қорғау органдарының жоғары әскери, арнайы оқу орындарында және/немесе ғылыми ұйымдарында комиссия анықтамасы ұсынылады;".

5 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
________________ Масимов К.К.
9 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан,
генерал-полковник полиции
________________Касымов К.Н.
20 декабря 2017 года
Приложение
к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 4 декабря 2017 года № 606
Перечень приказов Министра образования и науки Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение
1. В приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 126 "Об утверждении Типового положения о диссертационном совете" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6929, опубликован 7 мая 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 150-151 (26571-26572)):
в Типовом положении о диссертационном совете, утвержденном указанным приказом:
пункт 15-1 изложить в следующей редакции:
"15-1. После приема к защите (за 1 (один) месяц до установленной даты защиты) диссертационный совет направляет диссертацию для проверки на использование докторантом заимствованного материала без ссылки на автора и источник заимствования в Акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее - НЦГНТЭ).
В случае если, в НЦГНТЭ установлен факт использования докторантом заимствованного материала без ссылки на автора и источник заимствования, диссертационный совет принимает отрицательное решение.
Проверка диссертаций, содержащих государственные секреты, на использование докторантом заимствованного материала без ссылки на автора и источник заимствования проводится в НЦГНТЭ или комиссионно в высших военных, специальных учебных заведениях и/или научных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, органов национальной безопасности Республики Казахстан и правоохранительных органов Республики Казахстан.";
в пункте 20:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) сопроводительное письмо-ходатайство на бланке ВУЗа, при котором создан диссертационный совет, подписанное председателем диссертационного совета, с указанием даты отправки диссертации в НЦГНТЭ;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) справка НЦГНТЭ по проверке диссертации на использование докторантом заимствованного материала без ссылки на автора и источник заимствования. По диссертации, содержащей государственные секреты, представляется справка комиссии в высших военных, специальных учебных заведениях и/или научных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, органов национальной безопасности Республики Казахстан и правоохранительных органов Республики Казахстан о проверке диссертации на использование докторантом заимствованного материала без ссылки на автора и источник заимствования;";

2. "Ғылыми дәрежелерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 127 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6951 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 20 мамырдағы № 207-210 (26612) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылыми дәрежелерді беру қағидаларында:
6-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Жараталыстану ғылымдары, Техника ғылымдары және технологиялар, Медицина, Ауыл шаруашылығы ғылымдары мамандықтары тобы бойынша Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) (Web of Science Core Collection, Clarivate Analytics (Вэб оф Сайнс Кор Коллекшн, Кларивэйт Аналитикс)) ақпараттық компаниясының деректер базасында нөлдік емес импакт-факторға ие немесе Scopus (Скопус), Pubmed (Пабмед), zbMath (збМат), MathScinet (МатСкайнет), Agris (Агрис), Georef (Жеореф), Astrophysical journal (Астрофизикал жорнал) деректер базасына кіретін басылымдарда;
2) қалған мамандықтар тобы үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) (Web of Science Core Collection, Clarivate Analytics (Вэб оф Сайнс Кор Коллекшн, Кларивэйт Аналитикс)) ақпараттық компаниясының деректер базасында нөлдік емес импакт-факторға ие немесе индекстелетін немесе Scopus (Скопус), JSTORE (ДЖЕЙСТОР) деректер базасына кіретін басылымдарда.";
6-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) (Web of Science Core Collection, Clarivate Analytics (Вэб оф Сайнс Кор Коллекшн, Кларивэйт Аналитикс)) компаниясының деректер базасына енгізілген шетелдік патенттер рецензияланатын халықаралық ғылыми басылымдардағы жарияланымдар ретінде саналады.";
23-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мынадай ақпараттары бар дәреженің берілгені туралы құжатқа (транскрипт) қосымшаның нотариалды расталған көшірмесі: өткен оқу пәндері мен практикалардың, алған қорытынды бағалары мен бітіру біліктілік жұмыстарының көлемі (Қағиданың 21-тармағында көрсетілген тұлғалар үшін ұсынылмайды). Транскрипт жоқ болған жағдайда өткен оқу пәндері мен практикалардың көлемі туралы мәліметтер және/немесе кандидаттық емтихан тапсырғаны туралы куәліктің көшірмесі;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) диссертацияда автор мен дереккөзге сілтемесіз бөтен материалдың пайдаланылғанының тексерілгені туралы "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - ҰМҒТСО) (ерікті нысанда) және диссертация қорғаған елдің уәкілетті органының анықтамасы (ерікті нысанда, болған жағдайда) (Қағидалардың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген тұлғалар үшін ұсынылмайды);";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

2. В приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 127 "Об утверждении Правил присуждения ученых степеней" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6951, опубликован 24 мая 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 165 (26586)):
в Правилах присуждения ученых степеней, утвержденных указанным приказом:
подпункты 1) и 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"1) по группе специальностей Естественные науки, Технические науки и технологии, Медицина, Сельскохозяйственные науки в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор в базе данных информационной компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) (Web of Science Core Collection, Clarivate Analytics (Вэб оф Сайнс Кор Коллекшн, Кларивэйт Аналитикс)) или входящих в базу данных Scopus (Скопус), Pubmed (Пабмед), zbMath (збМат), MathScinet (МатСкайнет), Agris (Агрис), Georef (Жеореф), Astrophysical journal (Астрофизикал жорнал);
2) для остальных групп специальностей в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор или индексируемых в базе данных информационной компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) (Web of Science Core Collection, Clarivate Analytics (Вэб оф Сайнс Кор Коллекшн, Кларивэйт Аналитикс)) или входящих в базу данных Scopus (Скопус), JSTORE (ДЖЕЙСТОР).";
часть четвертую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Зарубежные патенты, включенные в базу данных Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) (Web of Science Core Collection, Clarivate Analytics (Вэб оф Сайнс Кор Коллекшн, Кларивэйт Аналитикс)), учитываются как публикации в международных рецензируемых научных изданиях.";
в пункте 23:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) нотариально заверенная копия приложения к документу о присуждении степени (транскрипт) с наличием следующей информации: объем пройденных учебных дисциплин и практик, полученных итоговых оценок и выпускных квалификационных работ (для лиц, указанных в пункте 21 Правил не представляется). При отсутствии транскрипта представляются сведения об объеме пройденных учебных дисциплин и практик и/или копия удостоверения о сдаче кандидатских экзаменов;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) справка Акционерного общества "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее - НЦГНТЭ) (в произвольной форме) и справка уполномоченного органа страны (в произвольной форме, при наличии), в которой защищена диссертация, по проверке диссертации на использование заимствованного материала без ссылки на автора и источник заимствования (для лиц, указанных в пунктах 21 и 22 Правил не представляется);";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:

"10) ҰМҒТСО (ерікті нысанда) диссертацияның бір данасын қабылдағаны туралы анықтамасы (Қағиданың 22-тармағында көрсетілген тұлғалар үшін ұсынылмайды);".
3. "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 21 шілдеде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлерінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Құжаттардың барлық түрлері (философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дипломдарынан, қауымдастырылған профессор (доцент) және профессор аттестаттарынан басқа):";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дипломдары, қауымдастырылған профессор (доцент) және профессор аттестаттары:
1) көлемі 310 х 110 мм қатты мұқабадан;
2) көлемі 310 х 110 мм қосымша парақтан тұрады.".
4. "Ғылыми қызметтің нәтижелерін жариялау үшін ұсынылатын басылымдар тізбесіне қосу үшін ғылыми басылымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 20 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13409 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 14 наурызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылыми қызметтің нәтижелерін жариялау үшін ұсынылатын басылымдар тізбесіне қосу үшін ғылыми басылымдарға қойылатын талаптарда:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі № 451-I Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 4-3 бабының 2) тармақшасына сәйкес бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органда есепке қойылу туралы куәліктің, жазылу индексінің және ISSN (International Standard Serial Number) Халықаралық стандартты сериялық нөмірінің болуы;";
2-тармақтың 8) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамынан (бұдан әрі – ҰМҒТСО) мынадай ақпараттар көрсетілген анықтаманың болуы:";
4-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Заңның 4-3 бабының 2) тармақшасына сәйкес бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органда есепке қойылу туралы куәліктің болуы (Заңның 12-бабына сәйкес таралымы 100 данаға жетпейтін басылымдардан басқасы);";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"10) справка НЦГНТЭ (в произвольной форме) о приеме одного экземпляра диссертации (для лиц, указанных в пункте 22 Правил не представляется);".
3. В приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39 "Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правила их выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10348, опубликован 21 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
в видах документов об образовании государственного образца, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Документы всех видов состоят из (за исключением дипломов доктора философии (PhD), доктора по профилю, аттестатов ассоциированного профессора (доцента) и профессора):";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Дипломы доктора философии (PhD), доктора по профилю, аттестаты ассоциированного профессора (доцента) и профессора состоят из:
1) твердой обложки размером 310 х 110 мм;
2) вкладыша размером 310 х 110 мм.";
4. В приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 января 2016 года № 20 "Об утверждении требований к научным изданиям для включения их в перечень изданий, рекомендуемых для публикации результатов научной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13409, опубликован 14 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Требованиях к научным изданиям для включения их в перечень изданий, рекомендуемых для публикации результатов научной деятельности, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) наличие свидетельства о постановке на учет в уполномоченном органе в области средств массовой информации в соответствии с подпунктом 2) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации" (далее - Закон), подписной индекс и Международный стандартный серийный номер ISSN (International Standard Serial Number);";
часть первую подпункта 8) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) наличие справки от акционерного общества "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее - НЦГНТЭ), в которой отражается следующая информация:";
в пункте 4:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) наличие свидетельства о постановке на учет в уполномоченном органе в области средств массовой информации в соответствии с подпунктом 2) статьи 4-3 Закона (кроме изданий, имеющих тираж менее ста экземпляров в соответствии со статьей 12 Закона);";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

"3) Стандарттау, метрология және сертификаттау бойынша Мемлекетаралық кеңес қабылдаған (1998 жылғы 28 мамырдағы № 1:3-98 хаттама) "Журналдар, жинақтар, ақпараттық басылымдар. Жарияланатын материалдарды баспалық ресімдеу" ГОСТ 7.5-98 бойынша мақалалардың, сондай-ақ Стандарттау, метрология және сертификаттау бойынша Мемлекетаралық кеңес қабылдаған (2003 жылғы 2 шілдедегі № 12 хаттама) "Библиографиялық жазба. Библиографиялық сипат. Құрастырудың жалпы талаптары және қағидасы" ГОСТ 7.1-2003 бойынша мақалалардағы библиографиялық тізімдерді ресімдеу жөніндегі базалық баспа стандарттарына сәйкестігі туралы ҰМҒТСО-дан берілген анықтаманың болуы;".

"3) наличие справки от НЦГНТЭ на соответствие базовым издательским стандартам по оформлению статей в соответствии с ГОСТ 7.5-98 "Журналы, сборники, информационные издания. Издательское оформление публикуемых материалов", принятых Межгосударственным Советом по стандартизации, метрологии и сертификации (протокол № 1:3–98 от 28 мая 1998 года), а также пристатейных библиографических списков в соответствии с ГОСТ 7.1-2003 "Библиографическая запись. Библиографическое описание. Общие требования и правила составления", принятых Межгосударственным Советом по стандартизации, метрологии и сертификации (протокол № 12 от 2 июля 2003 г.);".