"Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету ережесі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 387/51-IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 23 маусымдағы № 160/20-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 шілдеде № 1115 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2019 жылғы 6 наурыздағы № 363/45-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 06.03.2019 № 363/45-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі заңдарына, "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 және "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке қою қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 26 маусымдағы № 856 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 76 қаулысына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету ережесі туралы"Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 387/51-IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 652 болып тіркелген, 2010 жылғы 20 қарашада "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешіммен бекітілген Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
2-тармақтың екінші абзацындағы ", жеке тұрғын үйде" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тармақтағы "Басқарма" деген сөз "Астана қаласы әкімдігінің Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы және Ережеге 2-қосымшадағы "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы" деген сөздер "Астана қаласының Жұмыспен қамту, еңбек және әлеуметтік қорғау басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Тұрғын үй көмегiн тағайындау үшiн азамат (бұдан әрі – өтініш иесі) жеке өз басы немесе отбасы атынан "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталына жүгінеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года № 387/51-IV "О Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане"
Решение маслихата города Астаны от 23 июня 2017 года № 160/20-VI . Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 июля 2017 года № 1115. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 6 марта 2019 года № 363/45-VI.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 06.03.2019 № 363/45-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 76 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" и от 26 июня 2012 года № 856 "Об утверждении Правил постановки на учет граждан Республики Казахстан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года № 387/51-IV "О Правилах предоставления жилищной помощив городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 652, опубликовано 20 ноября 2010 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана")следующие изменения:
в Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане, утвержденных вышеуказанным решением (далее – Правила):
в абзаце втором пункта 2 слова "индивидуальном жилом доме," исключить;
в пункте 6 слово "Управлением" заменить словами "Коммунальным государственным учреждением "Центр занятости населения акимата города Астаны";
в пункте 8 и в приложении 2 к Правилам слова "Управление занятости и социальных программ города Астаны" заменить словами "Управление занятости, труда и социальной защиты города Астаны";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для назначения жилищной помощи гражданин (далее – заявитель) от себя лично или от имени семьи обращается в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" либо на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтінішке(осы Ережеге 1-қосымша) мынадай құжаттар қоса беріледі ("электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталына жүгінген кезде құжаттардың электрондық көшірмелері):
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
2) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі (жекешелендiру шарты, сыйға беру шарты, сатып алу-сату шарты және т.б.);
3) тұрақты тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын мекенжай анықтамасы;
4) отбасының табысын растайтын құжаттар;
5) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
6) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
8) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот.
Жоғарыда көрсетілген құжаттарды ұсыну, егер олардағы мәліметтер тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда, талап етілмейді.".
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
М. Шайдаров
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов

"10. К заявлению о назначении жилищной помощи (приложение 1 к настоящим Правилам) прилагаются следующие документы (при обращении через веб-портал "электронного правительства" прилагаются электронные копии документов):
1) документ, удостоверяющий личность заявителя (представляется для идентификации личности услугополучателя);
2) копию правоустанавливающего документа на жилище (договор приватизации, договор дарения, договор купли-продажи и т.д.);
3) адресная справка, подтверждающая регистрацию по постоянному месту жительства заявителя;
4) документы, подтверждающие доходы семьи;
5) счета на потребление коммунальных услуг;
6) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
7) квитанция-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом.
Предоставление вышеуказанных документов не требуется, если содержащиеся в них сведения можно получить из соответствующих государственных информационных систем.".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
М. Шайдаров
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпиисов