Астана қаласының жекелеген көшелеріне атау беру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 17 мамырдағы № 110-914 қаулысы және Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 19 мамырдағы № 139/19 - VI шешімі. Астана қаласы Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 маусымда № 1109 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы Ономастика комиссиясының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 1 шешімінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастикалық комиссиясының 2016 жылғы 1 қарашадағы қорытындысы негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 31 көшеге – Хусейн бен Талал көшесі деген атау берілсін;
жобалық атауы № 36 және Еңбекшілер көшелері біріктіріліп, Әлихан Бөкейхан көшесі деп қайта аталсын.
2. Астана қаласы "Есіл" ауданының әкімі, "Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы мен Астана қаласы мәслихатының шешімін іске асыру жөнінде қажетті шара қабылдасын.
3. "Астана қаласының Тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына Астана қаласы әкімдігінің қаулысы мен Астана қаласы мәслихатының шешімі әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жазба және электрондық түрде жолдау және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.
4. Осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және Астана қаласы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
___________Ә. Исекешев
Астана қаласы мәслихатысессиясының төрағасы___________М. Шайдаров
Астана қаласы
Мәслихатының хатшысы
___________Ж. Нұрпейісов

О присвоении наименований отдельным улицам города Астаны
Постановление акимата города Астаны от 17 мая 2017 года № 110-914 и Решение маслихата города Астаны от 19 мая 2017 года № 139/19-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 22 июня 2017 года № 1109
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании решения Ономастической комиссии города Астаны от 7 сентября 2016 года, заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 1 ноября 2016 года акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. По району "Есиль" города Астаны:
улице с проектным наименованием № 31 – присвоить наименование улица Хусейн бен Талал;
улицу с проектным наименованием № 36 и улицу Еңбекшілер объединить и переименовать в улицу Әлихан Бөкейхан.
2. Акиму района "Есиль" города Астаны, Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства города Астаны" принять необходимые меры по реализации настоящего постановления акимата города Астаны и решения маслихата города Астаны.
3. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление по развитию языков города Астаны" направление копии постановления города Астаны и решения маслихата города Астаны после государственной регистрации в органах юстиции, в печатном и электронном виде для официального опубликования в периодических печатных изданиях и в Информационно-правовой системе "Әділет", также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
4. Настоящее постановление акимата города Астаны и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
_________ А. Исекешев
Председатель сессии
маслихата города Астаны
___________ М. Шайдаров
Секретарь маслихата
города Астаны
__________ Ж. Нурпиисов