Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № С 16-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 желтоқсанда № 6223 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 17 мамырдағы № С 21-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 17.05.2018 № С 21-2 (ресми жарияланған күнінен қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңы 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Ж.Абдин
Ақкөл аудандық
мәслихат хатшысы
Ж.Салыбекова
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақкөл ауданының әкімі Т.Қ.Едігенов
8 желтоқсан 2017 жыл
"Ақкөл аудандық ауыл
шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Г.Б.Кенжина
8 желтоқсан 2017 жыл
"Ақкөл аудандық жер
қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Р.Ж.Сәдуақасов
8 желтоқсан 2017 жыл
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 8 желтоқсандағы
№ С 16 - 2 шешімімен
бекітілді
Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Ақкөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017 - 2018 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 8 декабря 2017 года № С 16-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 декабря 2017 года № 6223. Утратило силу решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 17 мая 2018 года № С 21-2
Сноска. Утратило силу решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 17.05.2018 № С 21-2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Аккольского районного
маслихата
Ж.Абдин
Секретарь Аккольского
районного маслихата
Д.Салыбекова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Аккольского района Т.К.Едигенов
8 декабря 2017 года
Руководитель государственного
учреждения "Отдел сельского
хозяйства Аккольского района"
Г.Б.Кенжина
8 декабря 2017 года
Руководитель государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений Аккольского района"
Р.Ж.Садвокасов
8 декабря 2017 года
Утверждено
решением Аккольского
районного маслихата
от 8 декабря 2017 года
№ С 16 - 2
План по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Аккольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы);

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Ақкөл ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша).
Ақкөл ауданы бойынша

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аккольскому району на 2017-2018 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аккольскому району

174.
"АГРО инвест -2020" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
175.
"ЕНБЕК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
176.
"ThreeA-(ТриА)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
177.
"Урюпинский и К" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
178.
"Хлебороб" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Ақкөл ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Ақкөл ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2017
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалатын қаша
2018
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі.
Ақкөл ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Ақкөл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 428 109,37 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 260342,81 гектар, елді мекендердің жерлерінде 55 776,72 гектар, өндірістік жерлерде, көлік, әскери жерлерде, ақпараттық жерлерде және басқа да бағыттарда 336,01 гектар, орман қоры жерлерінде 40 589,5 гектар, босалқы жерлерінде 71064,33 гектар.
Ақкөл ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер - Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы
Ақкөл ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ақкөл ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ақкөл ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің атауы
2017 жылғы қашалар саны
2018 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Азат ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
2
Ақкөл қалалық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
Жазғы күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
демалатын қаша
3
Енбек ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жаз­ғы мау­сым
демалатын қаша
жаз­ғы-күз­гі мау­сым
4
Жалғызқарағай ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
көктемгі-жазғы мау­сым
демалатын қаша
жазғы маусым
жаз­ғы-күз­гі мау­сым
5
Қарасай ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жаз­ғы-күз­гі мау­сым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
Жазғы күзгі маусым
6
Кеңес селолық округі
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
көк­тем­гі-жаз­ғы мау­сым
жазғы маусым
демалатын қаша
Жазғы күзгі маусым
7
Наумов селолық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
Жазғы күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жаз­ғы мау­сым
Жазғы күзгі маусым
8
Урюпин селолық окру­гі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
9
Новорыбин селолық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
Жазғы күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
Жазғы күзгі маусым
демалатын қаша

174.
Товарищество с ограниченной ответственностью "АГРО инвест -2020"
175.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ЕНБЕК"
176.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ThreeA-(ТриА)"
177.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Урюпинский и К"
178.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Хлебороб"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аккольскому району
на 2017-2018 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Аккольского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2017
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2018
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аккольскому району
на 2017-2018 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Аккольскому району составляют 428 109,37 гектара.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 260342,81 гектар, на землях населенных пунктов 55 776,72 гектара, на землях производства, транспорта, обороны, связи и других направлений 336,01 гектар, на землях лесного фонда 40 589,5 гектар, на землях запаса 71064,33 гектара.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аккольскому району
на 2017-2018 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аккольскому району
на 2017-2018 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аккольскому району
на 2017-2018 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аккольскому району
на 2017-2018 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2017 году
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Аул Азат
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий за­гон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний се­зон
2
Аккольский городской округ
ве­сенне-лет­ний се­зон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен­ний сезон
отдыха­ющий загон
3
Енбекский аульный округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий за­гон
летне-осенний сезон
4
Жалгызкарагайский аульный округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний се­зон
отдыхающий загон
лет­ний се­зон
летне-осенний сезон
5
Ка­ра­сай­ский ауль­ный округ
ве­сенне-лет­ний се­зон
лет­ний се­зон
летне-осен­ний се­зон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий за­гон
летне-осенний сезон
6
Кенесский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий за­гон
летний сезон
Летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Наумовский сельский округ
весеннелетний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Новорыбинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Урюпинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон