Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6С-8/1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 19 сәуірдегі № 6С-10/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 2 мамырда № 5915 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6С-8/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5693 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 қаңтарда "Бұланды ақпарат" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3980414,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 652202,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33904,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48628,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3245680,1 мың теңге;
2) шығындар – 4050049,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14173,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 17096,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2923,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 18370,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 18370,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 102178,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 102178,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 17018,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2923,0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 88083,6 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде 662532,1 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) облыстық бюджеттен 213470,0 мың теңге сомасында дамытуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
111900,0 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
18370,0 мың теңге жарғылық капиталын ұлғайту;
46400 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 6С-8/1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 19 апреля 2017 года № 6С-10/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 мая 2017 года № 5915
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2017-2019 годы" от 23 декабря 2016 года № 6С-8/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5693, опубликовано 20 января 2017 года в газете "Бұланды Ақпарат") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3980414,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 652202,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 33904,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48628,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3245680,1 тысяч тенге;
2) затраты – 4050049,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14173,1 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 17096,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2923,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18370,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 18370,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -102178,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102178,6 тысяч тенге:
поступления займов – 17018,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2923,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 88083,6 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты в сумме 662532,1 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 213470,0 тысяч тенге, в том числе:
111900,0 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
18370,0 тысяч тенге на увеличение уставного капитала;
46400,0 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;

36800,0 мың теңге коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2) республикалық бюджеттен 35413,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
13115,0 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде: 5055,0
мың теңге жалақыны ішінара субсидиялауға, 6467,0 мың теңге жастар
практикасына және 1593,0 мың теңге көшуге субсидиялар беруге;
1613,0 мың теңге үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде: 1613,0 мың теңге үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге;
6542,0 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту;
330,0 мың теңге ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге;
2404,0 мың теңге техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдарының Тізбесін кеңейтуге;
7644,0 мың теңге "Өрлеу" жобасы бойынша ақшалай келісілген көмекті енгізуге;
1569,0 мың теңге тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2120,0 мың теңге оқу кезеңінде негізгі қызметкерді ауыстырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
76,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға;
3) облыстық бюджеттен 413649,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
44697,0 мың теңге білім беру объектілерінің жөндеуіне;
1609,0 мың теңге жергілікті ұлт өкілдеріне жатпайтын мектеп оқушылары үшін мемлекеттік тілденіс-шаралар өткізуге;
40000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
33023,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
5792,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге;
7560,0 мың теңге мәдениет объектілерінің жөндеуіне;
18242,7 мың теңге мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
243088,4 мың теңге түрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
16053,0 мың теңге қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруына;
3584,0 мың теңге қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге субсидия.";
көрсетілген шешімнің 1, 3, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 10 – сессияның
төрағасы
А.Есентұров
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданы
әкімі
Қ.Испергенов
19 сәуір 2017 жыл
Бұланды аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 19 сәуірдегі

36800,0 тысяч тенге на развитие коммунального хозяйства;
2) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 35413,0 тысяч тенге, в том числе:
13115,0 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе 5055,0 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы, 6467,0 тысяч тенге на молодежную практику и 1593,0 тысячи тенге на предоставление субсидий на переезд;
1613,0 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе: 1613,0 тысяч тенге на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому;
6542,0 тысячи тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
330,0 тысяч тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;
2404,0 тысячи тенге на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
7644,0 тысячи тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
1569,0 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2120,0 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
76,0 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов.
3) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 413649,1 тысяч тенге, в том числе:
44697,0 тысяч тенге на ремонт объектов образования;
1609,0 тысяч тенге на проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности;
40000,0 тысяч тенге на ремонт автомобильных дорог;
33023,0 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
5792,0 тысячи тенге на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;
7560,0 тысяч тенге на ремонт объектов культуры;
18242,7 тысячи тенге на приобретение и доставку учебников для школ;.
243088,4 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
16053,0 тысячи тенге на реализацию краткосрочного профессионального обучения;
3584,0 тысячи тенге на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов.";
приложения 1, 3, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
10 внеочередной
сессии
А.Есентуров
Секретарь районного
маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского района К.Испергенов
19 апреля 2017 года
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 19 апреля 2017 года