Облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 72 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2017 жылғы 3 наурыздағы № 117 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 наурызда № 5344 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 106-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына және 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "2017 - 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 72 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5191 тіркелген, 2017 жылғы 9, 10 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1- тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер -
"134 671 527" деген цифрлар "143 206 311,2" деген цифрлармен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық емес түсімдер бойынша -
"3 332 814" деген цифрлар "4 432 814" деген цифрлармен ауыстырылсын;
трансферттер түсімдері бойынша -
"96 109 591" деген цифрлар "103 544 375,2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар -
"131 786 660" деген цифрлар "141 515 938,5" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
таза бюджеттік кредит беру -
"5 396 445" деген цифрлар "8 417 985" деген цифрлармен ауыстырылсын, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер -
"5 791 058" деген цифрлар "8 812 598" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы -
"- 2 511 578" деген цифрлар "- 6 727 612,3" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру -
"2 511 578" деген цифрлар "6 727 612,3" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) 4 - тармақта:
"19 745 000" деген цифрлар "22 210 357" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3) 9 - тармақта:
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға - 495 мың теңге;
ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық қамтамасыз етуге - 8 632 мың теңге;
ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыныптық біліктіліктері үшін үстемеақы көлемін ұлғайтуға - 30 489 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 72 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 3 марта 2017 года № 117. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 марта 2017 года № 5344. Срок действия решения – до 1 января 2018 года.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, подпунктом 5) пункта 2 и пунктом 3 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 72 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5191, опубликованное 9, 10 января 2017 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы -
цифры "134 671 527" заменить цифрами "143 206 311,2",
в том числе, по неналоговым поступлениям -
цифры "3 332 814" заменить цифрами "4 432 814";
по поступлениям трансфертов -
цифры "96 109 591" заменить цифрами "103 544 375,2";
в подпункте 2):
затраты -
цифры "131 786 660" заменить цифрами "141 515 938,5";
в подпункте 3)
чистое бюджетное кредитование -
цифры "5 396 445" заменить цифрами "8 417 985", в том числе:
бюджетные кредиты -
цифры "5 791 058" заменить цифрами "8 812 598";
в подпункте 5):
дефицит бюджета -
цифры "- 2 511 578" заменить цифрами "- 6 727 612,3";
подпункте 6):
финансирование дефицита бюджета -
цифры "2 511 578" заменить цифрами "6 727 612,3";
2) в пункте 4:
цифры "19 745 000" заменить цифрами "22 210 357";
3) в пункте 9:
дополнить абзацами следующего содержания:
"495 тысяч тенге - на обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел;
8 632 тысячи тенге - на материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
30 489 тысяч тенге - на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;

инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстар бөлігін өтеуге - 3 282 982 мың теңге;
мемлекет мұқтаждары үшін жер учаскелерін алып қоюға - 37 039 мың теңге.".
4) 11 - тармақта:
төртінші абзацта:
"2 565 250" деген цифрлар "1 765 250" деген цифрлармен ауыстырылсын;
бесінші абзацта:
"536 749" деген цифрлар "886 749" деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта:
"1 163 380" деген цифрлар "1 203 035" деген цифрлармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацта:
"825 354" деген цифрлар "1 997 774" деген цифрлармен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацта:
"1 121 427" деген цифрлар "1 273 837" деген цифрлармен ауыстырылсын;
он бірінші абзацта:
"364 009" деген цифрлар "426 519" деген цифрлармен ауыстырылсын;
он төртінші абзацта:
"662 171" деген цифрлар "1 197 549" деген цифрлармен ауыстырылсын;
он жетінші абзацта:
"826 011" деген цифрлар "926 011" деген цифрлармен ауыстырылсын;
он сегізінші абзацта:
"2 517 297" деген цифрлар "2 970 226,2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
он тоғызыншы абзацта:
"2 500 000" деген цифрлар "2 800 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
және мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 3 360 мың теңге;
білім беру ұйымдарының ағымдағы жөндеуіне - 200 000 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға - 656 505 мың теңге;
мәдениет нысандарын дамытуға - 17 375,8 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға - 50 000 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін қолдануды ұйымдастыруға - 34 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жұмыс істеуіне -15 000 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға - 193 248 мың теңге;

3 282 982 тысячи тенге - на возмещение части расходов, понесенных субьектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях;
37 039 тысяч тенге - на изъятие земельных участков для государственных нужд.".
4) в пункте 11:
в четвертом абзаце:
цифры "2 565 250" заменить цифрами "1 765 250";
в пятом абзаце:
цифры "536 749" заменить цифрами "886 749";
в шестом абзаце:
цифры "1 163 380" заменить цифрами "1 203 035";
в восьмом абзаце:
цифры "825 354" заменить цифрами "1 997 774";
в девятом абзаце:
цифры "1 121 427" заменить цифрами "1 273 837";
в одиннадцатом абзаце:
цифры "364 009" заменить цифрами "426 519";
в четырнадцатом абзаце:
цифры "662 171" заменить цифрами "1 197 549";
в семнадцатом абзаце:
цифры "826 011" заменить цифрами "926 011";
в восемнадцатом абзаце:
цифры "2 517 297" заменить цифрами "2 970 226,2";
в девятнадцатом абзаце:
цифры "2 500 000" заменить цифрами "2 800 000";
и дополнить абзацами следующего содержания:
"3 360 тысяч тенге - на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах;
200 000 тысяч тенге - на текущий ремонт организаций образования;
656 505 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
17 375,8 тысяч тенге - на развитие объектов культуры;
50 000 тысяч тенге - на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
34 000 тысяч тенге - на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
15 000 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
193 248 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;

310 299
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
403 492
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
20 304
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
47 644
261
Облыстың білім басқармасы
339 730
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
294 323
037
Әлеуметтік сауықтандыру
45 407
2
Әлеуметтiк көмек
674 813
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
674 813
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
674 813
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 649 639
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 558 888
06
256
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 561
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 119
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
500
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
739 085
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 438
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
267 722
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
60 346
054
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
68 117
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

310 299
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания)
403 492
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
20 304
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
47 644
261
Управление образования области
339 730
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
294 323
037
Социальная реабилитация
45 407
2
Социальная помощь
674 813
256
Управление координации занятости и социальных программ области
674 813
003
Социальная поддержка инвалидов
674 813
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 649 639
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 558 888
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100 561
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 119
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
500
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
739 085
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 438
06
256
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
267 722
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
60 346
054
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
68 117
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

6 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
300 000
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
12 516
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 516
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 562
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 562
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
53 562
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 562
06
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
20 111
014
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
20 111
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
17 190 790
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 045 365
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 045 365
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 560 274
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 427 683
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
57 408
2
Коммуналдық шаруашылық
6 145 425
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 893 195
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 713
004
Елді мекендерді газдандыру
476 621
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 449 273
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
76 147
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

6 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
300 000
263
Управление внутренней политики области
12 516
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12 516
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 562
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 562
270
Управление по инспекции труда области
53 562
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
53 562
275
Управление предпринимательства области
20 111
014
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
20 111
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
17 190 790
1
Жилищное хозяйство
11 045 365
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 045 365
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 560 274
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 427 683
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
57 408
07
2
Коммунальное хозяйство
6 145 425
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 893 195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
61 713
004
Газификация населенных пунктов
476 621
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 449 273
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
76 147
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

89 339
001
Жергiлiктi деңгейде сыртқы байланыстар және туризм саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 003
004
Туристік қызметті реттеу
33 869
005
Облыстың инвестициялық имиджін арттыру
28 467
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
985 856
1
Отын және энергетика
357 567
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
357 567
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
357 567
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
628 289
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
628 289
070
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
30 264
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
598 025
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12 838 863
1
Ауыл шаруашылығы
12 064 426
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
11 797 851
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 465
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
82 403
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 845
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 044
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
937 393
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
30 000
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
192 813
10
255
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 307
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 129
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
38 378
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
45 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

89 339
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере внешних связей и туризма
27 003
004
Регулирование туристской деятельности
33 869
005
Повышение инвестиционного имиджа области
28 467
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
985 856
1
Топливо и энергетика
357 567
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
357 567
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
357 567
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
628 289
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
628 289
070
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие газотранспортной системы
30 264
071
Развитие газотранспортной системы
598 025
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12 838 863
1
Сельское хозяйство
12 064 426
255
Управление сельского хозяйства области
11 797 851
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
113 465
002
Поддержка семеноводства
82 403
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 845
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 044
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
937 393
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
30 000
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
192 813
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 307
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 129
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
38 378
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
45 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

3 282 982
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 186 620
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
15 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
311 477
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
237 351
058
Ауыл шаруашылығы өнімін өсімдік шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
8 370
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
885
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
240 068
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
35 321
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
108 145
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
108 145
719
Облыстың ветеринария басқармасы
158 430
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 658
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
7 500
10
719
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 599
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 487
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 186
2
Су шаруашылығы
19 464
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 495
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 495
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
12 969
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12 969
3
Орман шаруашылығы
376 322
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
376 322

3 282 982
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 186 620
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
15 000
10
255
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
311 477
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
237 351
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
8 370
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
885
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
240 068
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
35 321
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
108 145
020
Развитие объектов сельского хозяйства
108 145
719
Управление ветеринарии области
158 430
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
27 658
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
7 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 599
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 487
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
87 186
2
Водное хозяйство
19 464
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 495
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
6 495
255
Управление сельского хозяйства области
12 969
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
12 969
3
Лесное хозяйство
376 322
10
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
376 322