Ауыл шаруашылығы басым дақылдарының тізбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2017 жылғы 7 маусымдағы № 197 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 маусымда № 5551 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2019 жылғы 12 маусымдағы № 233 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 12.06.2019 № 233 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 "Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11094 тіркелген бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
Ақтөбе облысы бойынша ауыл шаруашылығы басым дақылдардың тізбесі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгi егіс пен және егін жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары (1 гектарға, 1 тоннаға) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2016 жылғы 2 қыркүйектегі № 380 "Ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5086 тіркелген, 2016 жылғы 1-3 қазанда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий
Постановление акимата Актюбинской области от 7 июня 2017 года № 197. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 26 июня 2017 года № 5551. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12 июня 2019 года № 233.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12.06.2019 № 233 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11094, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
перечень приоритетных сельскохозяйственных культур Актюбинской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
нормы субсидий (на 1 гектар, на 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Актюбинской области от 2 сентября 2016 года № 380 "Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5086, опубликованное 1-3 октября 2016 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник").
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М.С. Жұмағазиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б. Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2017 жылғы 7 маусымдағы
№ 197 қаулысына 1-қосымша
Ақтөбе облысы бойынша ауыл шаруашылығы басым дақылдарының тізбесі
Р/с №
Басым дақылдардың атауы
1
Майлы дақылдар (күнбағыс, мақсары, зығыр, рапс)
2
Бiр жылдық шөптер (дәнді масақты дақылдарды қоспағанда)
3
Шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шалғындандыру және (немесе) түпкілікті жақсарту үшін бірінші жылы өсіп жатқан көп жылдық шөптер
4
Сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс
5
Жарықты өндірістік жылыжай кешендерде өндірілетін көкөніс дақылдар
6
Жарықсыз өндірістік жылыжай кешендерде өндірілетін көкөніс дақылдар
7
Фермерлік жылыжайда өндірілетін көкөніс дақылдар
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2017 жылғы 7 маусымдағы
№ 197 қаулысына 2-қосымша

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Джумагазиева М.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б. Сапарбаев
Приложение 1 к постановлению акимата Актюбинской области № 197 от 7 июня 2017 года
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур Актюбинской области
№ п/п
Наименование приоритетных культур
1
Масличные культуры (подсолнечник, сафлор, лен, рапс)
2
Однолетние травы (за исключением зерновых колосовых культур)
3
Многолетние травы первого года жизни, посеянные на пашне и (или) для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий
4
Кукуруза на силос, подсолнечник на силос
5
Овощные культуры, возделываемые в промышленных тепличных комплексах с досветкой
6
Овощные культуры, возделываемые в промышленных тепличных комплексах без досветки
7
Овощные культуры, возделываемые в фермерских теплицах
Приложение 2 к постановлению акимата Актюбинской области № 197 от 7 июня 2017 года