Қапшағай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 29-131 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 3 қаңтарда № 4468 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қапшағай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8624635 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2471560 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 17215 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 70000 мың теңге;
трансферттер түсімі 6065860 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 2790700 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 503760 мың теңге;
субвенциялар 2771400 мың теңге;
2) шығындар 9285872 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 4443 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 4443 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 656794 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 656794 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 22.11.2018 № 42-173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен Заречный ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 7366 мың теңге сомасында көзделсін.
3. Қапшағай қаласы әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 7794 мың теңге сомада бекітілсін.
4. 2018 жылға арналған қала бюджетінде Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қапшағай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете города Капшагай на 2018-2020 годы
Решение Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 29-131. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 3 января 2018 года № 4468.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Капшагайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 8624635 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2471560 тысяч тенге;
неналоговые поступления 17215 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 70000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6065860 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2790700 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 503760 тысяч тенге;
субвенции 2771400 тысяч тенге;
2) затраты 9285872 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 4443 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 4443 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 656794 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 656794 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 42-173 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в бюджете города на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемые из бюджета города в бюджет Заречного сельского округа, в сумме 7366 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города Капшагай на 2018 год в сумме 7794 тысячи тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов бюджетам сельских округов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Капшагай.

5. 2018 жылға арналған қала бюджетінің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың "Әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет, өндіріс, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қапшағай қалалық мәслихатының
сессия төрағасы Р. Сагитдинов
Қапшағай қалалық мәслихатының
хатшысы К. Ахметтаев

5. Установить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2018 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата города "По социально-экономическому развитию, бюджету, производству, развитию малого и среднего предпринимательства".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Капшагайского
городского маслихата Р. Сагитдинов
Секретарь Капшагайского
городского маслихата К. Ахметтаев

Қапшағай қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы "Қапшағай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-131 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған қала бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 22.11.2018 № 42-173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер
8624635
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Капшагайского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 29-131 "О бюджете города Капшагай на 2018-2020 годы"
Бюджет города на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 42-173 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
8624635
1
Налоговые поступления

11239
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
8622
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2617
2
Әлеуметтiк көмек
254328
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
254328
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
110510
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5783
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13390
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2488
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29775
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
54291
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24791
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33884
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33884
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27878
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1857
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
4149
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2467569
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13525
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13525
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
13525
2
Коммуналдық шаруашылық
1211507
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1211507
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
1184507
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
12000
3
Елді-мекендерді көркейту

11239
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
8622
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2617
2
Социальная помощь
254328
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
254328
002
Программа занятости
110510
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5783
006
Оказание жилищной помощи
13300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13390
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2488
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29775
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
54291
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24791
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33884
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33884
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27878
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1857
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4149
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2467569
1
Жилищное хозяйство
13525
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
13525
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
13525
2
Коммунальное хозяйство
1211507
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1211507
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
1184507
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
12000
3
Благоустройство населенных пунктов

Қапшағай қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы "Қапшағай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-131 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған қала бюджетінің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

Приложение 4 к решению Капшагайского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 29-131 "О бюджете города Капшагай на 2018-2020 годы"
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2018 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)