Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Алматы облысы Балқаш ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 31 шілдедегі № 112 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 29 тамызда № 4320 болып тіркелді
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7232 тіркелген) сәйкес, Балқаш ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес Балқаш ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. Рахымбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ғ. Тоқпеисов
Балқаш ауданы әкімдігінің 2017 жылғы "31" шілдедегі "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" № 112 қаулысына 1-қосымша
Балқаш ауданы Бақанас ауылы С. Сейфуллин көшесі № 29, № 31, № 33, № 35, № 37, № 39, № 41 орналасқан тұрғын үйлердің мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін бір шаршы метр үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай–ақ жер учаскесін күтуіне қажетті төлемнің сомасы (айына бір шаршы метр үшін, теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынандай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р;

Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда
Постановление акимата Балхашского района Алматинской области от 31 июля 2017 года № 112. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 августа 2017 года № 4320
В соответствии с пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7232), акимат Балхашского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Балхашского района согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Б. Рахымбаева.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Г. Токпеисов
Приложение 1 к постановлению акимата Балхашского района от "31" июля 2017 года № 112 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда"
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда за один квадратный метр в месяц, жилых домов расположенных
по улице С. Сейфуллина № 29, № 31, № 33, № 35, № 37, № 39, № 41 села Баканас Балхашского района
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следущие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здание) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2004 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий".
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума рассчитывается по формуле:
А = Ц/Т 12+Р;

Ц = 4267364 теңге/65,13 м2 (техникалық төлқұжаттың деректеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 65520,7 тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны, теңге;
Т = 100 жыл;
Р = 0 теңге;
А = 65520,7 : 100 : 12 + 0 = 55 теңге бір шаршы метр үшін айына.
Балқаш ауданы әкімдігінің 2017 жылғы "31" шілдедегі "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" № 112 қаулысына 2-қосымша
Балқаш ауданы Бақанас ауылы С. Сейфуллин көшесі № 19, № 21, № 23 және К. Әзербаев көшесі № 7, № 9, № 11, № 13 орналасқан тұрғын үйлердің мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін бір шаршы метр үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлем ақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай–ақ жер учаскесін күтуіне қажетті төлемнің сомасы (айына бір шаршы метр үшін, теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынандай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц = 4863102 теңге/64,10 м2 (техникалық төлқұжаттың деректеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 75867,4 тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны, теңге;
Т = 100 жыл;
Р = 0 теңге;
А = 75867,4 : 100 : 12 + 0 = 63,2 теңге бір шаршы метр үшін айына.
Балқаш ауданы әкімдігінің 2017 жылғы "31" шілдедегі "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" № 112 қаулысына 3-қосымша
Балқаш ауданы Бақанас ауылы К. Әзербаев көшесі № 8, № 10, № 12, № 14, № 16, № 18, № 20, № 22, № 24, № 26 орналасқан тұрғын үйлердің мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін бір шаршы метр үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай–ақ жер учаскесін күтуіне қажетті төлемнің сомасы (айына бір шаршы метр үшін, теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.

Ц = 4267364 тенге/65,13 м2 (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 65520,7 стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т = 100 лет;
Р = 0 тенге;
А=65520,7 : 100 : 12 + 0 = 55 тенге за один квадратный метр в месяц.
Приложение 2 к постановлению акимата Балхашского района от "31" июля 2017 года № 112 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда"
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда за один квадратный метр в месяц, жилых домов расположенных
по улице С. Сейфуллина № 19, № 21, № 23 и по улице К. Азербаева № 7, № 9, № 11, № 13 села Баканас Балхашского района
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следущие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящий в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здание) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2004 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий".
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума рассчитывается по формуле:
А = Ц/Т 12+Р;
Ц = 4863102 тенге/64,10 м2 (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 75867,4 стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т = 100 лет;
Р = 0 тенге;
А=75867,4 : 100 : 12 + 0 = 63,2 тенге за один квадратный метр в месяц.
Приложение 3 к постановлению акимата Балхашского района от "31" июля 2017 года № 112 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда"
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда за один квадратный метр в месяц, жилых домов расположенных
по улице К. Азербаева № 8, № 10, № 12, № 14, № 16, № 18, № 20, № 22, № 24, № 26 села Баканас Балхашского района
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следущие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.