Іле ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 19-92 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 4 қаңтарда № 4473 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 108 440 411 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 99 072 742 мың теңге;
cалықтық емес түсiмдер 1 015 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 237 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 115 669 мың теңге, оның ішінде:
аудан бюджетіне округ бюджетіне алып қоюлар 798 977 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 039 023 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 2 277 669 мың теңге;
2) шығындар 115 646 780 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 95 099 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 126 263 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 31 164 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 301 468 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 301 468 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 34-159 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 92 613 807 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделсін.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 34-159 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 64 179 мың теңге сомасында бекітілсiн.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 22-108 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 805 563 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Боралдай кентінен 155 963 мың теңге;
Ащыбұлақ ауылдық округінен 69 659 мың теңге; Байсерке ауылдық округінен 128 476 мың теңге;
Жетіген ауылдық округіне 13 521 мың теңге;
КазЦИК ауылдық округінен 15 298 мың теңге;

О бюджете Илийского района на 2018-2020 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 21 декабря 2017 года № 19-92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 4 января 2018 года № 4473.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 108 440 411 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 99 072 742 тысячи тенге;
неналоговые поступления 1 015 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 237 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 115 669 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия с сельского бюджета в районный 798 977 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 5 039 023 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 2 277 669 тысяч тенге;
2) затраты 115 646 780 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 95 099 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 126 263 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 31 164 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 301 468 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 301 468 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 34-159 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 92 613 807 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 34-159 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 64 179 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.02.2018 № 22-108 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных изъятий из бюджета поселка и сельских округов в бюджет района в сумме 805 563 тысячи тенге, в том числе:
Поселка Боралдай 155 963 тысяч тенге;
Ащыбулакского сельского округа 69 659 тысяч тенге;
Байсеркенского сельского округа 128 476 тысяч тенге;
Жетыгенского сельского округа 13 521 тысяча тенге;
КазЦИКовского сельского округа 15 298 тысяч тенге;

Қараой ауылдық округінен 29 578 мың теңге;
Күрті ауылдық округінен 7 223 мың теңге;
Междуреченск ауылдық округінен 8 272 мың теңге;
Энергетический ауылдық округінен 377 573 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 22-108 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте Чапай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 14 730 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 22-108 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Іле ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Караойского сельского округа 29 578 тысяч тенге;
Куртинского сельского округа 7 223 тысячи тенге;
Междуреченского сельского округа 8 272 тысячи тенге;
Энергетического сельского округа 377 573 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.02.2018 № 22-108 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Чапаевского сельского округа в сумме 14 730 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.02.2018 № 22-108 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселка и сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развития регионов до 2020 года".

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Іле аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-экономикалық даму, көлік, құрылыс, байланыс, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Илийского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-экономического развития, транспорта, строительства, связи, промышленности, сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства".

9. Осы шешiм 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының сессия төрағасы М. Егембердиева
Іле аудандық мәслихатының хатшысы Р. Абилова
Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы "Іле ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 19-92 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 34-159 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Илийского
районного маслихата М. Егембердиева
Секретарь Илийского районного маслихата Р. Абилова
Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 19-92 "О бюджете Илийского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 34-159 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

484 225
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17 162
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14 252
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 910
2
Әлеуметтiк көмек
659 349
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
659 349
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
214 879
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59 465
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
29 606
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 166
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 404
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105 810
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
165 664
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 355
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49 246
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 246
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 950
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 187
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
4 109
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 171 766
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 029 695
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
870 437
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
870 437
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 147 240
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
896 829
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
250 411
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 018
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

484 225
464
Отдел образования района (города областного значения)
17 162
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14 252
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 910
2
Социальная помощь
659 349
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
659 349
002
Программа занятости
214 879
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59 465
006
Оказание жилищной помощи
29 606
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 166
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 404
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105 810
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
165 664
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 355
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 246
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 246
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 950
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 187
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 109
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 171 766
1
Жилищное хозяйство
2 029 695
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
870 437
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
870 437
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 147 240
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
896 829
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
250 411
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 018
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

31 159
Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы "Іле ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 19-92 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

31 159
Приложение 4 к решению Илийского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 19-92 "О бюджете Илийского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование