Райымбек ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 29-140 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 5 қаңтарда № 4478 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9–бабының 2–тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабының 1–тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018–2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3–қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9544379 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 426456 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3422 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 6554 мың теңге;
трансферттер түсімі 9107947 мың теңге, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері 1187 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 1987700 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 828915 мың теңге;
субвенциялар 6290145 мың теңге;
2) шығындар 9602578 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 35706 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 72150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 36444 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 93905 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 93905 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 44-208 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 145474 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 16235 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 16195 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 14903 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 15542 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 7267 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 18536 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 14069 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 12611 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 15348 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 14768 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 08.08.2018 № 42-200 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Райымбекского района на 2018–2020 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2017 года № 29-140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 5 января 2018 года № 4478.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 9544379 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 426456 тысяч тенге;
неналоговые поступления 3422 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 6554 тысячи тенге;
поступления трансфертов 9107947 тысяч тенге, в том числе:
поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета 1187 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 1987700 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 828915 тысяч тенге;
субвенции 6290145 тысяч тенге;
2) затраты 9602578 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 35706 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 72150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 36444 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 93905 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 93905 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 44-208 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 145474 тысячи тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 16235 тысяч тенге;
Кайнарскому сельскому округу 16195 тысяч тенге;
Какпакскому сельскому округу 14903 тысячи тенге;
Карасазскому сельскому округу 15542 тысячи тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 7267 тысяч тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 18536 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 14069 тысяч тенге;
Текесскому сельскому округу 12611 тысяча тенге;
Узак батырскому сельскому округу 15348 тысяч тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 14768 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 08.08.2018 № 42-200 (вводится в действие с 01.01.2018).

3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 28.04.2018 № 38-181 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 3097 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4–қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 5–қосымшасына сәйкес 1027 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
капитальные расходы государственных органов;
дошкольному воспитанию и обучению и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
организацию водоснабжения населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройству и озеленению населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 28.04.2018 № 38-181 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2018 год в сумме 3097 тысяч тенге.
5. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 1027 тысяч тенге согласно приложению 5 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 08.08.2018 № 42-200 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, әлеуметтік және экономикалық даму, бюджет, сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Сноска. Пункт 6 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 08.08.2018 № 42-200 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, социальному и экономическому развитию, бюджету, торговле, оказанию бытовых услуг, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму".

8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Райымбек аудандық
мәслихатының сессия төрағасы К. Бошугулов
Райымбек аудандық
мәслихатының хатшысы Е. Құдабаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-140 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Райымбек ауданының 2018 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 44-208 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Райымбекского районного
маслихата К. Бошугулов
Секретарь Райымбекского
районного маслихата Е. Кудабаев
Приложение 1 утвержденное решением Райымбекского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 29-140 "О бюджете Райымбекского района на 2018-2020 годы"
Бюджет Райымбекского района на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 44-208 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

Райымбек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-140 шешімімен бекітілген 4-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

Приложение 4 утвержденное решением Райымбекского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 29-140 "О бюджете Райымбекского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Райымбек аудандық мәслихатының 2017 жылғы "25" желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-140 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 08.08.2018 № 42-200 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
"Тегістік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1027
Барлығы
1027

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 утвержденное решением Райымбекского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 29-140 "О бюджете Райымбекского района на 2018-2020 годы"
Трансферты органам местного самоуправления на 2018 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 08.08.2018 № 42-200 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Тегистикского селького округа"
1027
Итого
1027