Су шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 253 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 желтоқсанда № 3621 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 116 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 14.06.2018 № 116 (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына жіберуді;
3) осы қаулы Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы қаулыдан туындайтын, басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. "Су шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 164 қаулысының (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2737 болып тіркелген, 2015 жылдың 28 тамызында "Ақ жол" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М. Мұсаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Шу-Талас
бассейндік инспекциясы басшысының
міндетін атқарушы
Ғ.Ә. Құралбаев
"27" қараша 2017 жыл
Жамбыл облысы әкімдігінің
2017 жылғы "27" қарашадағы
№ 253 қаулысымен бекітілген
"Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере водного хозяйства
Постановление акимата Жамбылской области от 27 ноября 2017 года № 253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 12 декабря 2017 года № 3621. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 14 июня 2018 № 116
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 14.06.2018 № 116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе";
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Жамбылской области от 27 июля 2015 года № 164 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере водного хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2737 от 28 августа 2015 года, опубликовано 8 сентября 2015 года в газете "Знамя труда".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области М. Мусаева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя Шу-Таласской
бассейновой инспекции по регулированию
использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Г.А.Куралбаев
"27" ноября 2017 года
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
№ 253 от "27" ноября 2017 года
Регламент государственной услуги
"Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе"

1. Жалпы ережелер
1. "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы "Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" № 19-1/422 бұйрығымен бекітілген "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 24 шілдеде № 11765 болып тіркелген) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Жамбыл облысының аудан әкімдіктері және Тараз қаласының әкімдігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы шешім және (немесе) конкурс қорытындылары туралы конкурстық комиссия хаттамасы негізінде қағаз түрінде "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Жамбыл облысының аудан әкімдіктері және Тараз қаласының әкімдігі мен конкурс жеңімпазы арасындағы су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы келісім-шарт немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарын қабылдау қызмет көрсету ресімін (іс-қимыл) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбір ресімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қажетті құжаттар топтамасын алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналға тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады немесе Стандарттың 9-1 тармағына сәйкес өтінішті кері қайтарады 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және жауапты маманның қарауына жолдайды
(1 жұмыс күні);

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе" оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе", утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 19-1/422 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2015 года № 11765) (далее - стандарт) коммунальным государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области", акиматами районов Жамбылской области и города Тараз (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между коммунальным государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области", акиматами районов Жамбылской области и города Тараз и победителем конкурса в бумажном виде на основании решения местного исполнительного органа области о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и (или) протокола конкурсной комиссии об итогах конкурса либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 Стандарта государственной услуги.
Форма оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления пакета документов регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя или отказывает в приеме заявления согласно пункту 9-1 Стандарта 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и отписывает на исполнение ответственному специалисту (1 рабочий день);

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттарды қарап, арнайы құрылған конкурстық комиссияға құжаттарды ұсынады (2 жұмыс күні);
4) конкурстық комиссия көрсетілетін қызметті алушынының құжаттарын қарап, тиісті хаттамаларды ресімдейді (6 жұмыс күні);
5) конкурстық комиссияның хатшысы өткізілген конкурстың хаттамасын бұқаралық ақпарат құралдарында және жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурстарында жариялайды (2 жұмыс күні);
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы қолдары қойылған уақыттан бастап конкурстық комиссияның хаттамасын және қаулы жобасын облыстың (ауданның, Тараз қаласының) жергілікті атқарушы органына жолдайды (10 жұмыс күні);
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы облыстың (ауданның, Тараз қаласының) жергілікті атқарушы органынан шешімді алғаннан кейін су объектісін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы келісім- шарттың жобасын немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және басшысына ұсынады (20 жұмыс күні);
8) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қызмет алушымен келісім-шартқа немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (1 жұмыс күні);
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келісім-шартты немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және қызмет алушыға ұсынады 15 (он бес) минут.
6. Келесі ресімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету ресімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген құжаттарды басшыға жолдау;
2) бұрыштамамен жауапты қызметкерге жолдау;
3) арнайы құрылған комиссияға құжаттарды жолдау;
4) комиссияның құжаттарды қарауы, тиісті хаттаманы ресімдеу;
5) конкурстық комиссияның хатшысы өткізілген конкурс хаттамасының қорытындысын бұқаралық ақпарат құралдарында және жергілікті атқарушы органның интернет – ресурстарында жариялау;
6) қызмет берушінің жауапты маманы қолдары қойылған уақыттан бастап конкурс комиссиясының хаттамасын және қаулы жобасын облыстың (ауданның, Тараз қаласының) жергілікті атқарушы органына жолдау;
7) қызмет берушінің жауапты маманы облыстың (ауданның, Тараз қаласының) жергілікті атқарушы органынан шешімді алғаннан кейін су объектісін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы келісім - шарттың жобасын немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауабын әзірлеу және басшыға қол қоюға ұсыну;
8) қызмет берушінің басшысы қызмет алушымен келісім-шартқа немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қою және кеңсе қызметкеріне жолдау;

3) ответственный специалист услугодателя направляет документы в специально созданную комиссию (2 рабочих дня);
4) конкурсная комиссия рассматривает документы и оформляет необходимый протокол (6 рабочих дней);
5) секретарь конкурсной комиссии опубликовывает протокол об итогах проведенного конкурса в средствах массовой информации и размещает на интернет-ресурсе местного исполнительного органа (2 рабочих дня);
6) ответственный специалист услугодателя с момента подписания протокола об итогах конкурса направляет проект решения в местный исполнительный орган области (района, города Тараз) (10 рабочих дней);
7) ответственный специалист услугодателя после получения решения из местного исполнительного органа области (района, города Тараз) разрабатывает проект договора о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование или мотивированный ответ об отказе и направляет на подпись руководителю (20 рабочих дней);
8) руководитель услугодателя подписывает договор с услугополучателем или мотивированный ответ об отказе и направляет сотруднику канцелярии (1 рабочий день);
9) сотрудник канцелярии регистрирует договор или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) направление зарегистрированных документов руководителю;
2) направление резолюцией ответственному специалисту;
3) направление документов в специально созданную комиссию;
4) рассмотрение комиссией документов и оформление необходимых протоколов;
5) опубликование секретарем конкурсной комиссии протокола об итогах проведенного конкурса в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе местного исполнительного органа;
6) направление ответственным специалистом услугодателя с момента подписания протокола об итогах конкурса проекта решения в местный исполнительный орган области (района, города Тараз);
7) направление на подпись руководителю ответственного специалиста услугодателя после получения решения из местного исполнительного органа области (района, города Тараз) и разработка проекта договора о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование или мотивированный ответ об отказе;
8) подписание договора руководителем услугодателя с услугополучателем или мотивированный ответ об отказе и направление сотруднику канцелярии.

9) қызмет берушінің кеңсе қызметкері келісім-шартты немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауабын тіркеу және қызмет алушыға ұсыну.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) жауапты маманы;
4) конкурстық комиссия хатшысы;
5) конкурстық комиссия мүшелері.
8. Әрбір ресімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы ресімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қажетті құжаттар топтамасын алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналға тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады немесе Стандарттың 9-1 тармағына сәйкес өтінішті кері қайтарады 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және жауапты маманның қарауына жолдайды
(1 жұмыс күні);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттарды қарап, арнайы құрылған конкурстық комиссияға құжаттарды ұсынады (2 жұмыс күні);
4) конкурстық комиссия көрсетілетін қызметті алушынының құжаттарын қарап, тиісті хаттамаларды ресімдейді (6 жұмыс күні);
5) конкурстық комиссияның хатшысы өткізілген конкурстың хаттамасын бұқаралық ақпарат құралдарында және жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурстарында жариялайды (2 жұмыс күні);
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы қолдары қойылған уақыттан бастап конкурстық комиссияның хаттамасын және қаулы жобасын облыстың (ауданның, Тараз қаласының) жергілікті атқарушы органына жолдайды (10 жұмыс күні);
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы облыстың (ауданның, Тараз қаласының) жергілікті атқарушы органынан шешімді алғаннан кейін су объектісін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы келісім- шарттың жобасын немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және басшыға ұсынады (20 жұмыс күні);
8) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қызмет алушымен келісім-шартқа немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (1 жұмыс күні);
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келісім-шартты немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және қызмет алушыға ұсынады 15 (он бес) минут.

9) сотрудник канцелярии регистрирует договор или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников), услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный работник;
4) секретарь конкурсной комиссии;
5) члены конкурсной комиссии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления пакета документов регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя или отказывает в приеме заявления согласно пункту 9-1 Стандарта 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и отписывает их ответственному специалисту оказания услуги (1 рабочий день);
3) ответственный специалист услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и направляет документы в специально созданную комиссию (2 рабочих дня);
4) конкурсная комиссия рассматривает документы услугополучателя и оформляет необходимый протокол (6 рабочих дней);
5) секретарь конкурсной комиссии опубликовывает протокол об итогах проведенного конкурса в средствах массовой информации и размещает на интернет-ресурсе местного исполнительного органа (2 рабочих дня);
6) ответственный специалист услугодателя с момента подписания протокола об итогах конкурса направляет проект решения в местный исполнительный орган области (района, города Тараз) (10 рабочих дней);
7) ответственный специалист услугодателя после получения решения с местного исполнительного органа области (района) разрабатывает проект договора о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование или мотивированный ответ об отказе и направляет на подпись руководителю (20 рабочих дней);
8) руководитель услугодателя подписывает договор с услугополучателем или мотивированный ответ об отказе и направляет сотруднику канцелярии (1 рабочий день);
9) сотрудник канцелярии регистрирует договор или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю 15 (пятнадцать) минут.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі ресімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекетттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы қызмет берушінің интернет-ресурсында http://tbr.zhambyl.gov.kz/, www. zhambyl.egov.kz/ орналастырылады.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2017 жылғы "27" қарашадағы
№ 253 қаулысымен бекітілген
"Су объектілерін конкурстық
негізде оқшауланған немесе
бірлесіп пайдалануға беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
"Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жамбыл облысы әкімдігінің
2017 жылғы "27" қарашадағы
№ 253 қаулысымен бекітілген
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты
суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және
шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес
мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық–тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы "Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" № 19-1/422 бұйрығымен бекітілген "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық–тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 24 шілдеде № 11765 болып тіркелген) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) "Жамбыл облыс әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдык мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя tbr.zhambyl.gov.kz, www.zhambyl.gov.kz
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Предоставление водных
объектов в обособленное
или совместное
пользование на конкурсной
основе" утвержденному
постановлением акимата
Жамбылской области № 253
от "27" ноября 2017 года
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе"
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
№ 253 от "27" ноября 2017 года
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 19-1/422 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2015 года № 11765) (далее - Стандарт) коммунальным государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат туралы хат не мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандарттың 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарын қабылдау қызмет көрсету ресімін (іс-қимыл) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбір ресімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қажетті құжаттар топтамасын алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналға тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады немесе Стандарттың 9-1 тармағына сәйкес өтінішті кері қайтарады 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің басшысына жолдайды (30 минут);
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін заң талаптарына сәйкес қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына орындауға береді (30 минут);
4) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттарды қарап, берілетін рұқсаттың жобасын немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты әзірлейді және басшыға жолдайды (27 күнтізбелік күн);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (1 күнтізбелік күн);
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері рұқсатты немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және қызмет алушыға ұсынады (15 минут).
6. Келесі ресімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету ресімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген құжаттарды басшыға жолдау;
2) бұрыштамамен бөлім басшысына құжаттарды жолдау;
3) бұрыштамамен жауапты маманға құжаттарды жолдау;
4) рұқсат немесе рұқсат беруден бас тарту;
5) рұқсатты немесе рұқсат беруден бас тартуды басшылыққа ұсыну;

3. Результат оказания государственной услуги – письмо о разрешении на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно – бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 стандарта государственной услуги.
Форма оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления пакета документов регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя или отказывает в приеме заявления согласно пункту 9-1 Стандарта 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и отписывает руководителю отдела оказания услуги 30 (тридцать) минут;
3) руководитель отдела услугодателя рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям и отписывает на исполнение ответственному специалисту 30 (тридцать) минут;
4) ответственный специалист услугодателя рассматривает полученные документы, оформляет проект разрешения или мотивированного ответа об отказе и направляет руководителю на подпись (27 календарных дней);
5) руководитель услугодателя подписывает разрешение или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя (1 календарный день);
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует разрешение или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) направление зарегистрированных документов руководителю;
2) направление резолюции руководителю отдела;
3) определение ответственного исполнителя резолюцией;
4) разрешение либо отказ в разрешении;
5) направление руководству разрешения или отказ;

6) рұқсатты немесе рұқсат беруден бас тартуды тіркеу және қызмет алушыға ұсыну.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет беруішінің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) бөлім басшысы;
4) жауапты маманы.
8. Әрбір ресімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы ресімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қажетті құжаттар топтамасын алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналға тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады немесе Стандарттың 9-1 тармағына сәйкес өтінішті кері қайтарады 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің басшысына жолдайды 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін заң талаптарына сәйкес қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына орындауға жолдайды 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттарды қарап, берілетін рұқсаттың жобасын немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты әзірлейді және басшыға жолдайды (27 күнтізбелік күн);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (1 күнтізбелік күн);
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері рұқсатты немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және қызмет алушыға ұсынады (15 минут).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі ресімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы қызмет берушінің интернет-ресурсында http://tbr.zhambyl.gov.kz/, www. zhambyl.egov.kz/ орналастырылады.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2017 жылғы "27" қарашадағы
№ 253 қаулысымен бекітілген
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ
ауызсу сапасындағы жерасты
суларының жеткілікті қоры
бар аумақтарда ауызсумен және
шаруашылық-тұрмыстық
сумен жабдықтауға байланысты
емес мақсаттар үшін ауызсу
сапасындағы жерасты
суларын пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы

6) регистрация разрешения или отказа в разрешении и выдача услугополучателю;
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления пакета документов регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя или отказывает в приеме заявления согласно пункту 9-1 Стандарта 30 (тридацать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и отписывает руководителю отдела оказания услуги 30 (тридацать) минут;
3) руководитель отдела услугодателя рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям и отписывает на исполнение ответственному специалисту 30 (тридацать) минут;
4) ответственный специалист услугодателя рассматривает полученные документы, оформляет проект разрешения или мотивированного ответа об отказе и направляет руководителю на подпись (27 календарных дней);
5) руководитель услугодателя подписывает разрешение или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя (1 календарный день);
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует разрешение или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю 15 (пятнадцать) минут).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя tbr.zhambyl.gov.kz, www.zhambyl.gov.kz.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
использование подземных вод
питьевого качества для
целей, не связанных с питьевым
и хозяйственно-бытовым
водоснабжением на
территориях, где отсутствуют
поверхностные водные объекты,
но имеются достаточные запасы
подземных вод питьевого
качества" утвержденному
постановлением акимата
Жамбылской области № 253
от "27" ноября 2017 года
Справочник бизнес-процессов государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества"