2018-2020 жылдарға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 23-7 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 3659 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Байзақ аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Жалғызтөбе ауылдық округі 2018 жылға:
1) кірістер – 78350 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 574 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71014 мың теңге;
2) шығындар – 78350 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
1-2. Дихан ауылдық округі 2018 жылға:
1) кірістер – 94763 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4729 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 497 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 89537 мың теңге;
2) шығындар – 94763 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
1-3. Мырзатай ауылдық округі 2018 жылға:
1) кірістер – 103815 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5242 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 466 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 97107 мың теңге;
2 )шығындар – 103815 мың теңге;

О бюджете сельских округов Байзакского района на 2018-2020 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2017 года № 23-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2017 года № 3659.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1-1. Жалгызтюбинский сельский округ на 2018 год:
1) доходы – 78350 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 762 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 2 574 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 71014 тысячи тенге;
2) затраты – 78350 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысячи тенге.
1-2. Диханский сельский округ на 2018 год:
1) доходы – 94763 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4729 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 497 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 89537 тысячи тенге;
2) затраты – 94763 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысячи тенге
1-3. Мырзатайский сельский округ на 2018 год:
1) доходы – 103815 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5242 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 466 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 97017 тысячи тенге;
2) затраты – 103815 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
1-17. Байтерек ауылдық округі 2018 жылға:
1) кірістер – 381355 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27991 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 717 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 351647 мың теңге;
2) шығындар – 381355 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
Ескерту. 1–тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 27-2; 24.04.2018 № 28-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.06.2018 № 30-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі; 14.09.2018 № 34-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2018 №36-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 1 413 210 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жалғызтөбе ауылдық округіне – 61 554 мың теңге;
Дихан ауылдық округіне – 85 913 мың теңге;
Мырзатай ауылдық округіне – 90 009 мың теңге;
Темірбек ауылдық округіне – 37 836 мың теңге;
Түймекент ауылдық округіне – 91 929 мың теңге;
Жанатұрмыс ауылдық округіне – 47 813 мың теңге;
Коктал ауылдық округіне – 65 906 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округіне – 40 214 мың теңге;
Суханбаев ауылдық округіне – 43 947 мың теңге;
Қостөбе ауылдық округіне – 77 878 мың теңге;
Бурыл ауылдық округіне – 148 666 мың теңге;
Көптерек ауылдық округіне – 41 036 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне – 39 347 мың теңге;
Сарыкемер ауылдық округіне – 147 974 мың теңге;
Қызылжұлдыз ауылдық округіне – 86 968 мың теңге;
Ботамойнақ ауылдық округіне – 64 572 мың теңге;
Байтерек ауылдық округіне – 241 648 мың теңге.
3. “Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2018-2020 жылдары облыстық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

6) финансирование дефицита бюджета (профицит) – 0 тысячи тенге
1-17. Байтерекский сельский округ на 2018 год:
1) доходы – 381355 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27991 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 717 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 351647 тысячи тенге;
2) затраты – 381355 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысячи тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 30.03.2018 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2018); 24.04.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018); 01.06.2018 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2018); 14.09.2018 № 34-2 (вводится в действие с 01.01.2018); 04.12.2018 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2018 год установить в размере 1 413 210 тысяч тенге, в том числе:
Жалгызтюбинский сельский округ – 61 554 тысячи тенге;
Диханский сельский округ – 85 913 тысячи тенге;
Мырзатайский сельский округ – 90 009 тысячи тенге;
Темирбекский сельский округ – 37 836 тысячи тенге;
Тюймекентский сельский округ – 91 929 тысячи тенге;
Жанатурмысский сельский округ – 47 813 тысячи тенге;
Кокталский сельский округ – 65 906 тысячи тенге;
Ынтымакский сельский округ – 40 214 тысячи тенге;
Суханбаевский сельский округ – 43 947 тысячи тенге;
Костюбинский сельский округ – 77 878 тысячи тенге;
Бурылский сельский округ – 148 666 тысячи тенге;
Коптерекский сельский округ – 41 036 тысячи тенге;
Улгулинский сельский округ – 39 347 тысячи тенге;
Сарыкемерский сельский округ – 14 7974 тысячи тенге;
Кызылжулдызский сельский округ – 86 968 тысячи тенге;
Ботамойнакский сельский округ – 64 572 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 241 648 тысячи тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года “О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий” на 2018 – 2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждении и организации здравоохранении, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах финансируемых из местных бюджетов в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2018 жылға ауылдық округтер бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен "Е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге байланыс төлемдері үшін арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 14 280 мың теңге.
5. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының "Аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау" жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Г. Туралиева
Аудандық мәслихатт
хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 23-7 шешіміне 1- қосымша

4. Объем текущих целевых трансфертов передаваемых из областного бюджета в бюджет акима города районного значения, села, поселка и сельского округа на 2018 год установлен в размере 14 280 тысяч тенге на оплату услуг по обслуживанию информационной системы "Е-Халық"
5. Утвердить резерв акима города районного значения, села, поселка и сельского округа в размере 0 тысяч тенге.
6. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета акима города районного значения, села, поселка и сельского округа на 2018 год утвердить согласно приложению 4.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административного территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата Г. Туралиева
Секретарь районного
маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
№ 23-7 от 22 декабря 2017 года