Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде, жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық әкімдігінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 10 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 2 наурызда № 3328 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18 бабының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Меркі ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Марат Жарылқасынұлы Қасымға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М. Өмірбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Меркі аудандық
маслихат хатшысы
І. Ахметжанов
"1" ақпан 2017 жыл.
Меркі ауданы әкімдігінің
2017 жылғы 31 қаңтарындағы
№ 10 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау саласында мамандарының лауазымдары:
Барлық мамандықтағы дәрігерлер;
Фармацевт-дәрігер;
Фельдшер;
Акушер;
Зертханашы;
Медициналық бике;
Диетикалық бике;
Әлеуметтік қызметкер;
Психолог;
Медициналық бикенің көмекшісі.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласында мамандарының лауазымдары: Күтім бойынша әлеуметтік жұмысшы.
3. Білім беру саласында мамандарының лауазымдары:
Білім беру ұйымдарының барлық мамандықтар мұғалімдері;
Жалпы білім беретін, жоғары техникалық мектептің, гимназияның, колледждің, училищенің, мектеп-балабақша кешенінің, арнайы түзету ұйымдары мен барлық үлгідегі және түрдегі интернаттық ұйымдардың директоры (басшысы, меңгерушісі);
Училище (мектеп, мектеп-интернат) директоры (бастығы);
Мектепке дейінгі ұйымның меңгерушісі;
Шығармашылық шеберхананың жетекшісі (білім беру ұйымдарында);
Дене тәрбиесінің жетекшісі (білім беру ұйымдарында);
Алғашқы әскери даярлық жетекшісі, оқытушы-ұйымдастырушысы (оқу орнындағы әскери жетекші);
Жалпы білім беретін мектептердің, мектеп-интернеттардың және басқа да бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі, қосымша білім беру ұйымдарындағы директордың (басшының) ғылыми, оқу, оқу-өндірістік, оқу-тәрбие, оқу әдістемелік жұмысы, ақпараттық технологиялар, тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары;
Оқу өндірістік, оқу-тәрбие қызметімен тікелей айналысатын білім беру ұйымдарының бөлім меңгерушісі;
Әлеуметтік педагог;
Педагог-ұйымдастырушы;
Қосымша білім педагогы;
Тілдері мүкіс балалармен жұмыс истейтін мұғалім (оқу орындарындағы тілдері мүкіс балалармен жұмыс истейтін мұғалім);
Педагог-психолог
Кеміс балалармен жұмыс істейтін мұғалім (дефектолог);
Аға оқытушы, оқытушы;
Аға тәрбиеші, тәрбиеші (білім беру ұйымдарына);
Оқу қызметімен тікелей айналысатын спорт жөніндегі жаттықтырушы-оқытушы, спорт жөніндегі аға жаттықтырушы-оқытушы;
Балалардың мектепке дейінгі ұйымының музыкалық жетекшісі;
Оқу орнының, оқу-тәрбие, оқу-сауықтыру ұйымының аға тәлімгері;
Оқу-тәрбие оқу-өндірістік қызметімен тікелей айналысатын дене тәрбиесінің нұсқаушысы;
Спорт мектебінің нұсқаушысы, нұсқаушы әдіскері;
Білім беру ұйымдары филиалының (мектептен тыс ұйымдардан басқа) директоры (меңгерушісі);
Білім беру ұйымдары филиалының ғылыми, оқу, оқу-әдістемелік, оқу-өндірістік жұмыстары жөніндегі директорының (меңгерушісінің) орынбасары.
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация меңгерушісі;
Білім алушылардың кәсіптік практикасының жетекшісі (білім беру ұйымдарында);
Оқу-өндірістік (оқу) шеберхана меңгерушісі (білім беру ұйымдарында);
Білім беру ұйымдарындағы зертхана, кабинет, сектор меңгерушісі;
Қосымша білім беру ұйымының директоры;
Еңбек жөніндегі нұсқаушы (білім беру ұйымдарында);
Мәдени ұйымдастырушы (білім беру ұйымдарында);
Оқу-сауықтыру, оқу-тәрбие орталықтарындағы (кешендеріндегі) нұсқаушы, әдіскер, тәрбиеші, өндірістік оқыту шебері;
Аға шебер, өндірістік оқыту шебері;
Білім беру ұйымдарының әдіскері, аға әдіскер (жоғарғы оқу орындарынан басқа);
Оқу тәрбие жұмысымен тікелей айналысатын музыкалық жетекші (балалардың мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарынан басқа), сүйемелдеуші, концертмейстер;
Оқу тәрбие қызметімен тікелей айналысатын оқу-сауықтыру, оқу-тәрбие орталығы (кешені) директорының орынбасары;
Білім беру ұйымдарында оқу бөлімінің меңгерушісі;
Кітапхана меңгерушісі;
Кітапханашы;
Медициналық бике;
Емдәм бике;
Хореограф;
Суретші-көркемдеуші.

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Меркенского района Жамбылской области от 31 января 2017 года № 10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 2 марта 2017 года № 3328
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Меркенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими работающих в сельской местности согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Касым Марата Жарылкасыновича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района М. Умирбеков
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Меркенского
районного маслихата
И. Ахметжанов
"1" февраля 2017 год.
Приложение к постановлению
акимата Меркенского района
от 31 января 2017 года №10
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающими и работающими в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
Врачи всех специальностей;
Фармацевт-провизор;
Фельдшер;
Акушерка;
Лаборант;
Медицинская сестра;
Диетическая сестра,
Социальные работники;
Психолог;
Помощник медицинской сестры.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
Социальный работник по уходу.
3. Должности специалистов в области образования:
Учителя всех специальностей организаций образования;
Директор (начальник) училища (школы, школы - интерната);
Заведующий дошкольной организацией;
Руководитель творческой мастерской (в организациях образования);
Руководитель физического воспитания (в организациях образования);
Руководитель, преподаватель–организатор начальной военной подготовки (военный руководитель в учебном заведении);
Заместитель директора (начальника) по научной, учебной, учебно-производственной, учебно- воспитательной, учебно-методической работе, информационным технологиям, воспитательной работе общеобразовательных школ, школ-интернатов и других организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования;
Заведующий отделением в организациях образования, непосредственно занимающийся учебно-производственной, учебно-воспитательной деятельностью;
Социальный педагог;
Педагог-организатор;
Педагог дополнительного образования;
Учитель-логопед (логопед в учебном заведении);
Педагог-психолог;
Учитель-дефектолог;
Старший преподаватель, преподаватель;
Старший воспитатель, воспитатель (в организациях образования);
Тренер-преподаватель по спорту, старший тренер-преподаватель по спорту, занимающийся непосредственно учебно-преподавательской деятельностью;
Музыкальный руководитель детской дошкольной организации;
Старший вожатый в учебном заведении, учебно-воспитательной, учебно-оздоровительной организации;
Инструктор по физической культуре, непосредственно занимающийся учебно-производственной, учебно-воспитательной деятельностью;
Инструктор, инструктор-методист спортивных школ;
Директор (заведующий) филиала организаций образования (кроме внешкольных организаций);
Заместитель директора (заведующего) по научной, учебной, учебно-методической, учебно-производственной работе филиала организации образования.
Заведующий психолого-медико-педагогической консультацией;
Руководитель профессиональной практики обучающихся (в организациях образования);
Заведующий учебно-производственной (учебной) мастерской (в организациях образования);
Заведующий лабораторией, кабинетом, сектором организации образования;
Директор организации дополнительного образования;
Инструктор по труду (в организациях образования);
Культорганизатор (в организациях образования);
Инструктор, методист, воспитатель, мастер производственного обучения учебно-оздоровительного, учебно-воспитательного центра (комплекса);
Старший мастер, мастер производственного обучения;
Старший методист, методист организаций образования (кроме высших учебных заведений);
Музыкальный руководитель (кроме организаций дошкольного воспитания и обучения), аккомпаниатор, концертмейстер, непосредственно занимающийся учебно-воспитательной деятельностью;
Руководители студий, клубов по интересам внешкольных организаций;
Заместитель директора (заведующего) учебно-оздоровительного, учебно-воспитательного центра (комплекса), непосредственно занимающийся учебно-производственной, учебно-воспитательной деятельностью;
Заведующий учебной частью в организациях образования;
Заведующий библиотекой;
Библиотекарь;
Медицинская сестра;
Диетическая сестра;
Хореограф;
Художник-оформитель.

4. Мәдениет саласы мамандарының лауазымдары:
Қазыналық кәсіпорын басшысы және басшының орынбасары (экономика, қаржы және әкімші-шаруашылық жөніндегі басшының орынбасарларынан басқа);
Әдіскер;
Мәдени ұйымдастырушы;
Кинофикация бөлімінің меңгерушісі;
Киномеханик;
Музыкалық жетекші;
Көркем жетекшісі;
Сүйемелдеуші;
Клуб меңгерушісі;
Режиссер;
Режисердің көмекшісі;
Дыбыс режисері;
Актер;
Актриса;
Артист;
Оранжировщик;
Солист;
Балетмейстер;
Дирижер;
Концертмейстр;
Суретші-дизайнер;
Суретші-көркемдеуші;
Кітапхана меңгерушісі;
Кітапханашы.
5. Спорт саласы мамандарының лауазымдары:
Қазыналық кәсіпорын басшысы және басшының орынбасары (экономика, қаржы және әкімші-шаруашылық жөніндегі басшының орынбасарларынан басқа);
Әдіскер;
Жаттықтырушы;
Медициналық бике.
6. Ветеринария саласы мамандарының лауазымдары:
Ветеринариялық пунк меңгерушісі;
Ветеринариялық дәрігер;
Ветеринариялық фельдшер;
Жануарларды жасанды ұрықтандыру бойынша технигі.

4. Должности специалистов в области культуры:
Руководитель и заместитель руководителя казенного предприятия (за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам);
Методист;
Культорганизатор;
Заведующий отделом кинофикации;
Киномеханик;
Музыкальный руководитель;
Художественный руководитель;
Аккомпаниатор;
Заведующий клубом;
Режиссер;
Помошник режисера;
Звукорежисер;
Актер;
Актриса;
Артист;
Оранжировщик;
Солист;
Балетмейстер;
Дирижер;
Концертмейстер;
Художник-дизайнер;
Художник-оформитель;
Заведующий библиотекой;
Библиотекарь.
5. Должности специалистов в области спорта:
Руководитель и заместитель руководителя казенного предприятия (за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросом);
Методист;
Тренер;
Медицинская сестра.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
Заведующий ветеринарным пунктом;
Ветеринарный врач;
Ветеринарный фельдшер;
Техник по искусственному осеменению животных.