2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 19-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 3651 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер – 6 965 481 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 381 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 874 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 8 037 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 567 159 мың теңге;
2) шығындар – 7 031 128 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62 373 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91 050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 677 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 128 020 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 128 020 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 91 050 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 677 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 65 647 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 14.03.2018 № 23-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.05.2018 № 25-3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.09.2018 № 28-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 32-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 4 615 466 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 27 992 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 23 885 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 17 624 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 22 224 мың теңге.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен ауылдық округтерде "е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге байланыс төлемдері үшін берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 21 декабря 2017 года № 19-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2017 года № 3651.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 965 481 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 381 411 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 874 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 037 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 567 159 тысяч тенге;
2) затраты – 7 031 128 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62 373 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91 050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 677 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -128 020 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 128 020 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 91 050 тысяч тенге;
погашение займов – 28 677 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 65 647 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 14.03.2018 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2018); 21.05.2018 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2018); 06.09.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018); 26.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить норматив распределения поступлений по индивидуальному подоходному и социальному налогам районному бюджету на 2018 год в размере 30 процентов.
3. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2018 год в сумме 4 615 466 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу – 27 992 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 23 885 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 17 624 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 22 224 тысяч тенге.
4. В районном бюджете на 2018 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на оплату услуг по обслуживанию информационной системы "е-Халық", распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.

4.1 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 4.1-тармақпен толықтырылды - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 14.03.2018 № 23-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтiк ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
6. 2018 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 27000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

4.1 В районном бюджете на 2018 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств районного бюджета распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4.1 в соответствии с решением Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 14.03.2018 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года"О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018 – 2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждении и организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в объеме 27 000 тысяч тенге.

7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізімі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2018 год согласно приложению 5.
9. Утвердить трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 6.
10. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.

577854
009
Мектепкедейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
172999
024
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
203168
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
201687
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3036915
003
Жалпы білім беру
2747790
006
Балаларға қосымша білім беру
289125
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
59711
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
59711
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
147839
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
147839
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
236466
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16885
004
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
9000
005
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекеме-лер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
70040
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
9000
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6062
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
19249
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
105230
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
365244
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69249
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
68925
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
324
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
236646
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
151787
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

577854
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
172999
024
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
203168
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
201687
464
Отдел образования района (города областного значения)
3036915
003
Общеобразовательное обучение
2747790
006
Дополнительное образование для детей
289125
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
59711
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
59711
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
147839
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
147839
464
Отдел образования района (города областного значения)
236466
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16885
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
9000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
70040
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
9000
012
Капитальные расходы государственного органа
1000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6062
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
19249
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
105230
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
365244
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69249
005
Государственная адресная социальная помощь
68925
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
324
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
236646
002
Программа занятости
151787
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

166
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2980339
003
Жалпы білім беру
2680218
006
Балаларға қосымша білім беру
300121
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
55809
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
55809
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
197200
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
197200
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
320487
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19840
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
9000
005
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекеме-лер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
165220
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
9000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7000
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
500
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
23227
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
86700
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
305680
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80412
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
80412
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184972
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
95596
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9600
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7486
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1806
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2578
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну

166
464
Отдел образования района (города областного значения)
2980339
003
Общеобразовательное обучение
2680218
006
Дополнительное образование для детей
300121
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
55809
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
55809
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
197200
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
197200
464
Отдел образования района (города областного значения)
320487
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19840
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
9000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
165220
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
9000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей) -сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7000
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)- сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
500
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
23227
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
86700
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
305680
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80412
005
Государственная адресная социальная помощь
80412
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184972
002
Программа занятости
95596
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9600
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7486
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1806
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2578
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
008 Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009 "Елді мекен дердің санитариясын қамтамасыз ету"
011 Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
022 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 26.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
тысяч тенге
Наименование
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
08 "Освещение улиц в населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
022 "Капитальные расходы государственного органа"