"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 87/01 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2017 жылғы 20 сәуірдегі № 24/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 23 мамырда № 4261 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 17 шілдедегі № 44/03 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 17.07.2020 № 44/03 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізілсін) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 87/01 "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4059 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 201 (22306) "Орталық Қазақстан", № 165-166 (22120-22111) "Индустриальная Караганда" газеттерінде жарияланған) қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы, осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Қошанов
Қарағанды облысы әкімдігінің
2017 жылғы 20сәурдегі
№24/01 қаулысына қосымша
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы "30" қараша
№87/01 қаулысымен бекітілген
"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.

О внесении изменения в постановление акимата Карагандинской области от 30 ноября 2016 года № 87/01 "Об утверждении регламента государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"
Постановление акимата Карагандинской области от 20 апреля 2017 года № 24/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 23 мая 2017 года № 4261. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 17 июля 2020 года № 44/03
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 17.07.2020 № 44/03 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Карагандинской области от 30 ноября 2016 года № 87/01 "Об утверждении регламента государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведение торгов (конкурсов, аукционов)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4059, опубликован 28 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет" и 29 декабря 2016 года в газетах "Орталық Қазақстан" № 201 (22 306), "Индустриальная Караганда" № 165-166 (22120-22111)) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Е. Кошанов
Приложение
к постановлению акимата Карагандинской области
от 20 апреля 2017 года
№ 24/01
Утвержден
постановлением акимата Карагандинской области
от 30 ноября 2016 года
№ 87/01
Регламент государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)" (далее – государственная услуга), оказывается местными исполнительными органами области, районов, городов областного значения, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2.Форма оказания государственной услуги – бумажная.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: жер учаскесіне құқық беру туралы шешім немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 151 (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13652 болып тіркелген) "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағындағы көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушымен Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттарды ұсыну, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимыл) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сәттен бастап құжаттарды қабылдайды және басшыға бұрыштама қою үшін жолдайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, құзыреттілігі бойынша орындау үшін облыстың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган)– функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарының құрылымына жолдайды – 1 сағат;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
4) ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда:
жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы (бұдан әрі - уәкілетті органның жауапты орындаушысы) өтінішті бұдан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 2 жұмыс күні;
уәкілетті органның басшысы өтінішті бұдан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 сағат;
5) Стандарттың 9-тармағында қарастырылған талаптарына құжаттар сәйкес келген жағдайда:
уәкілетті органның жауапты орындаушысы облыстың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен құрылған жер комиссиясының (бұдан әрі - комиссия) отырысына құжаттар дыдайындайды – 10 жұмыс күні;

3. Результат оказания государственной услуги – решение о предоставлении права на земельный участок либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях, указанных в пункте 10 стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 151 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующие проведения торгов (конкурсов, аукционов)" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13652) (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием документов и направляет на резолюцию руководителю – 15 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы в пределах компетенции на исполнение в уполномоченный орган по земельным отношениям – структурному подразделению местного исполнительного органа области, района и города областного значения (далее – уполномоченный орган) – 1 час;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
4) в случае установления факта неполноты представленных документов:
ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений (далее - ответственный исполнитель уполномоченного органа) подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – 2 рабочих дня;
руководитель уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – 1 час;
5) в случае соответствия документов требованиям предусмотренным пунктом 9 Стандарта:
ответственный исполнитель уполномоченного органа готовит материалы для рассмотрения на заседании земельной комиссии, созданной местным исполнительным органом области, района и города областного значения (далее - комиссия) – 10 рабочих дней;

6) құжаттардың комиссияға келіп түскен сәттен бастап, комиссия қорытынды береді және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды – 5 жұмыс күні;
7) уәкілетті органның жауапты орындаушысы комиссияның қорытындысы негізінде комиссия отырысының хаттамасын дайындайды және жерге орналастыру жобасын әзірлеу үшін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды – 5 жұмыс күні;
8) уәкілетті органның жауапты орындаушысы комиссияның сәйкестендірілген қортындысымен бекітілген жерге орналастыру жобасы келіп түскен сәттен бастап, шешімнің жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің қол қоюына жолдайды– 7 жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімге қол қояды – 1 сағат;
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мөрмен куәландырылған және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған шешімді береді – 15 минут.
6. Келесі рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалуына негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды қарау және оларды орындау үшін жолдау;
3) жауапты орындаушыны орындау үшін анықтау;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті бұдан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;
өтінішті бұдан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
5) Стандарттың 9-тармағында қарастырылған талаптарына құжаттар сәйкес келген жағдайда құжаттаманы қарау үшін комиссияға жолдау;
6) комиссияның қорытындысын шығару;
7) комиссия отырысының хаттамасын дайындау;
8) шешімнің жобасын қол қою үшін дайындау;
9) шешімге қол қою;
10) шешім беру.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сәттен бастап құжаттарды қабылдайды және басшыға бұрыштама қою үшін жолдайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және құзыреттілігі бойынша жер қатынастары саласындағы уәкілетті органға орындау үшін жолдайды – 1 сағат;

6) с момента поступления материалов в комиссию, комиссия выносит заключение и передает ответственному исполнителю уполномоченного органа – 5 рабочих дней;
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения комиссии готовит протокол заседания комиссии и направляет услугополучателю на разработку землеустроительного проекта – 5 рабочих дней;
8) исполнитель уполномоченного органа с момента поступления соответствующего заключения комиссии и предоставления утвержденного землеустроительного проекта, подготавливает проект решения о предоставлении земельного участка на подпись руководителю услугодателя – 7 рабочих дней;
9) руководитель услугодателя подписывает решение – 1 час;
10) сотрудник канцелярии услугодателя выдает решение за печатью и подписью руководителя услугодателя – 15 минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) прием и регистрация документов;
2) рассмотрение документов и направление для исполнения;
3) определение ответственного исполнителя для исполнения;
4) проверка полноты представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
подписание мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
5) направление материалов на рассмотрение комиссии в случае соответствия документов требованиям предусмотренным пунктом 9 Стандарта;
6) вынесение заключения комиссии;
7) подготовка протокола комиссии;
8) подготовка проекта решения на подписание;
9) подписание решения;
10) выдача решения.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием документов и направляет на резолюцию руководителю – 15 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы на исполнение в уполномоченный орган по земельным отношениям, в пределах компетенции – 1 час;

3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
4) ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда:
уәкілетті органның жауапты орындаушысы өтінішті бұдан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 2 жұмыс күні;
уәкілетті органның басшысы өтінішті бұдан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 сағат;
5) Стандарттың 9-тармағында қарастырылған талаптарға құжаттар сәйкес келген жағдайда:
уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды комиссияға жолдайды – 10 жұмыс күні;
6) құжаттардың комиссияға келіп түскен сәттен бастап, комиссия қорытынды береді және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды – 5 жұмыс күні;
7) уәкілетті органның жауапты орындаушысы комиссияның қорытындысы негізінде комиссия отырысының хаттамасын дайындайды және жерге орналастыру жобасын әзірлеу үшін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды – 5 жұмыс күні;
8) уәкілетті органның жауапты орындаушысы комиссияның сәйкестендірілген қортындысы мен бекітілген жерге орналастыру жобасы келіп түскен сәттен бастап, шешімнің жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің қол қоюына жолдайды – 7 жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімге қол қояды – 1 сағат;
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мөрмен куәландырылған және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған шешімді береді – 15 минут.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттегі қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілер арқылы көрсету қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағаз нысанда көрсетілуіне байланысты мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ақпараттық жүйелер пайдаланылмайды.
"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы

3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
4) в случае установления факта неполноты представленных документов:
ответственный исполнитель уполномоченного органа подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – 2 рабочих дня;
руководитель уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – 1 час;
5) в случае соответствия документов требованиям предусмотренным пунктом 9 Стандарта:
ответственный исполнитель уполномоченного органа направляет материалы на комиссию – 10 рабочих дней;
6) с момента поступления материалов в комиссию, комиссия выносит заключение и передает ответственному исполнителю уполномоченного органа – 5 рабочих дней;
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения комиссии готовит протокол заседания комиссии и направляет услугополучателю на разработку землеустроительного проекта – 5 рабочих дней;
8) ответственный исполнитель уполномоченного органа с момента поступления соответствующего заключения комиссии и предоставления утвержденного землеустроительного проекта, подготавливает проект решения о предоставлении земельного участка на подпись руководителю услугодателя – 7 рабочих дней;
9) руководитель услугодателя подписывает решение – 1 час;
10) сотрудник канцелярии услугодателя выдает решение за печатью и подписью руководителя услугодателя – 15 минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Оказание государственной услуги через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями не предусмотрено.
11. Государственная услуга оказывается в бумажном виде, в связи с чем в процессе оказания государственной услуги информационные системы не используются.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Приобретение прав на
земельные участки, которые
находятся в государственной
собственности, не требующее
проведения торгов (конкурсов,
аукционов)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"