Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын белгілеу туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2017 жылғы 12 мамырдағы № 29/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 мамырда № 4263 болып тіркелді. Күші жойылды – Қарағанды облысы әкімдігінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 12/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қарағанды облысы әкімдігінің 20.03.2018 № 12/01 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) тыңайтқыштар тізбесі осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес;
2) тыңайтқыш сатушудан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерін және субсидиялау нормаларын белгілеу туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 мамырдағы № 37/01 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3881 болып тіркелген, 2016 жылғы 08 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2016 жылғы 5 шілдеде № 86-87 (22031-22032) "Индустриальная Караганда" және 2016 жылғы 5 шілдеде № 106-107 (22212) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
4. Қарағанды облысы әкімдігінің "Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерін және субсидиялау нормаларын белгілеу туралы" қаулысы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов
Қарағанды облысы әкімдігінің
2017 жылғы "12" мамырдағы
№ 29/02 қаулысына
1-қосымша
Субсидияланатын тыңайтқыштар тізбесі
№ п/п
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлері
Тыңайтқыштың әсер ету құрамы, %
1
2
3
Азот тыңайтқыштары
1
Аммиак селитрасы
N 34,4
Аммиак селитрасы
Аммиак селитрасы,маркасы Б
2
Аммоний сульфаты
N-21
Аммоний сульфаты- қосымша азық
N-21
Кристалды аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Б маркалы Карбамид
N-46
N-46,2
4
КАС+ сұйық тыңайтқыш
N-28-34, K2O-0,052,

Об установлении перечня удобрений и норм субсидий
Постановление акимата Карагандинской области от 12 мая 2017 года № 29/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 мая 2017 года № 4263. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 20 марта 2018 года № 12/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 20.03.2018 № 12/01 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11223) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень удобрений, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Карагандинской области от 30 мая 2016 года № 37/01 "Об установлении видов субсидируемых удобрений и норм субсидий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3881, опубликованное в информационно-правовой системе "Әділет" 08 июля 2016 года, в газетах "Индустриальная Караганда" № 86-87 (22031-22032) от 5 июля 2016 года и "Орталық Қазақстан № 106-107 (22212) от 05 июля 2016 года).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Постановление "Об установлении видов субсидируемых удобрений и норм субсидий" вводится в действие по истечению десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
Приложение 1
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 12 мая 2017 года
№ 29/02
Перечень субсидируемых удобрений
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
1
2
3
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
N 34,4
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
Сульфат аммония-побочный продукт
N-21
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052,

SO3-0,046, Fe-0,04
(КАС) сұйық азотты тыңайтқыш
N-32
КАС-32 маркалы сұйық азотты тыңайтқыш
N-32
Сұйық азотты тыңайтқыш (КАС)
N аммонийлы - 6,8,
N нитратты - 6,8,
N амидты - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Концентрат және Шилісай қазба орнынан фосфорлы ұн
P-17
А, Б, В Верхнекамск маркалы фосфорлы ұн
P2O5- 23-25
7
Күкіртті азотқұрамды супрефос "Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
8
Аммофос
N-10, P-46
N-12, P-52
Калийлы тыңайтқыштар
9
Электролитті хлорлы калий
KCl-68, K20-43
Хлорлы калий
K2O-60
10
Тазартылған күкіртті қышқыл калий ( калий сульфаты)
K2O-50
Калий сульфаты агрохимикаты
K-53, S-18
Калий сульфаты агрохимикаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Тазартылған күкірт қышқылды калий (сульфат калия)
K2O-53, SO3- 45
Калий сульфаты (Multicrop 0-0-44+2MgO)
K2O-44, S-15, MgO-2
Күрделі тыңайтқыштар
11
NPK 15:15:15 маркалы нитроаммофос
N-15, P-15, K-15
15:15:15 маркалы азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш,
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлы нитроаммофоска (азофоска) тыңайтқыш
N-16, P-16, K-16
Азотты-фосфорлы-калийлы, NPK-1 (диаммофоска) тыңайткыш
N-10, P-26, K-26
23:13:8 маркалы нитроаммофоска
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқыш: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
NPK 16:16:16 маркалы нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23
10:26:26 маркалы нитроаммофоска
N-10, P-26, K-26
10:26:26 маркалы азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш
N-10, P-26, K- 26
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлы кешенді минералды тыңайтқыш (тукоқоспа NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
NPK тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
12
Фосфорлы-калийлы тыңайтқыш
P-18, K-9
13
20:20 маркалы азотты-фосфорлы күкіртқұрамдас күрделі тыңайтқыш
N-20, P-20, S-14
20:20 маркалы азотты-фосфорлы күкіртқұрамдас күрделі тыңайтқыш
N-20, P-20, S-8-14
14
NPK тыңайтқышы: Нитрофоска
N-6, P-14, K-14,
Ca-12
15
Жақсартылған гранулометрика құрамдас Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16, S-2,
Ca-1, Mg-0,6
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23, S-1,7, Ca-0,5, Mg-1
16
Азотты-фосфорлы-калийлы-күкірт құрамдас тыңайтқыш, (NPКS-тыңайтқыш)
N-4,0, Р2О5-9,6, К2О-8,0, SO3-12,0, СаО-10,2, MgO-0,5
17
А, Б, В маркалы азотты-фосфорлы-күкірт құрамдас тыңайтқыш, (NPS-тыңайтқыш)
N аммонийлы- 6,0, Р2О5-11,0, SO3-15,0, СаО-14,0; MgO-0,25
18
Фосфорлы-калий құрамдас тыңайтқыш (РК-тыңайтқыш)
Р2О5-14, К2О-8,0,
СаО-13,2, MgO-0,45
19
Фосфорлы-калийлы-күкірт құрамдас тыңайтқыш (РКS-тыңайтқыш)
Р2О5-13,1, К2О-7,0,
3-7,0, СаО-13,3,
MgО-0,4
20
Фосфорлы-күкірт құрамдас тыңайтқыш (РS-тыңайтқыш)

SO3-0,046, Fe-0,04
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
Фосфоритная мука Верхнекамская марки
А, Б, В
P2O5- 23-25
7
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
8
Аммофос
N-10, P-46
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-43
Калий хлористый
K2O-60
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-53, SO3- 45
Сульфат калия (Multicrop 0-0-44+2MgO)
K2O-44, S-15, MgO-2
Сложные удобрения
11
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
NPK-удобрение
N-15, P-15, K-15
12
Фосфорно-калийные удобрения
P-18, K-9
13
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-14
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-8-14
14
NPK удобрение: Нитрофоска
N-6, P-14, K-14,
Ca-12
15
Нитроаммофоска улучшенного гранулометрического состава
N-16, P-16, K-16, S-2,
Ca-1, Mg-0,6
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23, S-1,7, Ca-0,5, Mg-1
16
Азот-фосфор-калий-сера содержащие удобрение, (NPКS-удобрение)
N-4,0, Р2О5-9,6, К2О-8,0, SO3-12,0, СаО-10,2, MgO-0,5
17
Азот-фосфор-сера содержащее удобрение, марки А, Б, В (NPS-удобрение)
N аммонийный- 6,0, Р2О5-11,0, SO3-15,0, СаО-14,0; MgO-0,25
18
Фосфор-калий содержащее удобрение (РК-удобрение)
Р2О5-14, К2О-8,0,
СаО-13,2, MgO-0,45
19
Фосфор-калий-сера содержащее удобрение (РКS-удобрение)
Р2О5-13,1, К2О-7,0,
3-7,0, СаО-13,3,
MgО-0,4
20
Фосфор-сера содержащее удобрение (РS-удобрение)

Р2О5-11,0,SO3-10,0,
СаО-13,5, MgO-0,45
21
А маркалы моноаммонийфосфат арнайы суда еритін,
N-12, P-61
Азықтық моноаммонийфосфат
Азықтық моноаммонийфосфат
22
Монокалий фосфат агрохимикаты
P-52, K-34
Монокалий фосфаты
P-52, K-34
Krista MKP тыңайтқышы (монокалий фосфат)
P2O-52, K20-34
Монокалий фосфаты NPK 0-52-34 тыңайтқышы
P2O-52,03, K20-34,26
Микротыңайтқыштар
23
"Микробиотыңайтқыш" "МЭРС" микроэлемент құрамдас нәрлі ертінді
Fe-2,5, фитоқұрамды Mo-2,0, фитоқұрамды Cu-1,0, фитоқұрамды Zn-2,5, фитоқұрамды Mn-1,0, фитоқұрамды Сo-0,5, фитоқұрамды , B-0,5
24
Кальций нитраты YaraLivaCalcinit
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
Байытылған кальций нитраты
N-17, CaO-33
25
Kristalon Special минералды тыңайтқышы
N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб- 9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01,
Fe- 0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
KristalonRedминералды тыңайтқышы
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025,
Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
KristalonYellow минералды тыңайтқышы
N-13, NH4- 8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13,
B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
Kristalon Cucumberминералды тыңайтқышы

Р2О5-11,0,SO3-10,0,
СаО-13,5, MgO-0,45
21
Моноаммонийфосфат специальный водорастворимый, марки А
N-12, P-61
Моноаммонийфосфат кормовой
Моноаммонийфосфат кормовой
22
Агрохимикат монокалий фосфат
P-52, K-34
Монокалий фосфат
P-52, K-34
Удобрение Krista MKP (монокалий фосфат)
P2O-52, K20-34
Удобрение монокалий фосфат NPK 0-52-34
P2O-52,03, K20-34,26
Микроудобрения
23
Растворы микроэлементсодержащие питательные "Микробиоудобрения "МЭРС"
фитосоединение Fe-2,5, фитосоединение Mo-2,0, фитосоединение Cu-1,0, фитосоединение Zn-2,5, фитосоединение Mn-1,0, фитосоединение Сo-0,5, фитосоединение B-0,5
24
Нитрат кальция YaraLivaCalcinit
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
Нитрат кальция концентрированный
N-17, CaO-33
25
Минеральное удобрение Kristalon Special
N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб- 9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01,
Fe- 0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
Минеральное удобрение KristalonRed
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025,
Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
Минеральное удобрение KristalonYellow
N-13, NH4- 8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13,
B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
Минеральное удобрение Kristalon Cucumber

N-1, Zn-40
37
YaraVita MOLYTRAC 250
P2O5-15,3, Mo-15,3
38
YaraVita BORTRAC 150
N-4,7, B-11
39
Магний сульфаты (Krista MgS)
Mg2O-16, SO3- 32
Магний сульфаты (Grogreen MgS16)
MgSO4-48,72
40
Krista K Plus (калий нитраты) тыңайтқышы
N-13,7, NO3-13,7,
K2O - 46,3
СХ маркалы Калий селитрасы
N-13,7, K2O - 46,3
41
Krista MAG ( Магний нитраты ) тыңайтқышы
N-3-11, NO3-11,
MgO - 15
42
BlackJak тыңайтқышы
19-21 гумин қышқылы, фульвоқышқылы-3-5, ульминқышқылы және гумин
43
Terra-Sorb foliar тыңайтқышы
Еркін аминқышқылдары-9,3,
N-2,1, B-0,02, Zn-0,07, Mn-0,04
44
Terra-Sorb complex тыңайтқышы
Еркін аминқышқылдары 20, N-5,5, B-1,5, Zn-0,1, Mn-0,1,
Fe-1,0, Mg-0,8, Mo-0,001
45
Millerplex тыңайтқышы
N-3, P205-3, K20-3, теңіз балдырлар экстрактісі
46
"Старт" маркалы Органо-минералды Биостим тыңайтқышы
аминоқышқылы-5,5, полисахаридтар-7,0,
N-4,5, Р2О5-5,0,
К2О- 2,5, MgO-1,0,
Fe-0,2, Mn-0,2, Zn-0,2, Cu-0,1, B-0,1, Mo-0,01
47
"Универсал" маркалы Органо-минералды Биостим тыңайтқышы
аминқышқылдары – 10,0,
N-6,0, К2О-3,0, SO3- 5,0
48
"Рост" маркалы Органо-минералды Биостим тыңайтқышы
аминқышқылдары-4,0,
N-4,0, Р2О5-10,0,
SO3- 1,0, MgO-2,0,
Fe-0,4, Mn-0,2, Zn-0,2,
B-0,1
49
"Зерновой" маркалы Органо-минералды Биостим тыңайтқышы
аминқышқылдары-7,0,
N-5,5, Р2О5-4,5,
К2О- 4,0, SO3-2,0,
MgO-2,0, Fe-0,3, Mn-0,7, Zn-0,6, Cu-0,4, B-0,2,
Mo-0,02, Co-0,02
"Масличный" маркалы Органо-минералды Биостим тыңайтқышы
аминқышқылдары-6,0,
N-1,2, SO3-8,0,
MgO-3,0, Fe-0,2, Mn-1,0, Zn-0,2, Cu-0,1, B-0,7, Mo-0,04, Co-0,02
50
0,1% NBROISP (натурал брассинолид) нәрлі тыңайтқышы
натуралды брассинолид-0,1, Zn-0,2, Vg-0,2,
Mn-0,5, K-10, N-5, P-1
51
NPK 04-08-36+3MgO+22SO3+TE суға ерігіш тыңайтқышы
N-4, P-8, K-36, Mg-3,
S-22, Fe-0,1, Mn-0,1,
Zn-0,03, Cu-0,01, B-0,05, Mo-0,05
52
18-18-18+ТЕ суға ерігіш тыңайтқышы
N-18, P-18, K-18, Fe-0,1, Mn-0,05, Zn-0,05,
Cu-0,05, B-0,02,

N-1, Zn-40
37
YaraVita MOLYTRAC 250
P2O5-15,3, Mo-15,3
38
YaraVita BORTRAC 150
N-4,7, B-11
39
Сульфат магния (Krista MgS)
Mg2O-16, SO3- 32
Сульфат магния (Grogreen MgS16)
MgSO4-48,72
40
Удобрение Krista K Plus (нитрат калия)
N-13,7, NO3-13,7,
K2O - 46,3
Селитра калиевая марки СХ
N-13,7, K2O - 46,3
41
Удобрение Krista MAG (нитрат магния )
N-3-11, NO3-11,
MgO - 15
42
Удобрение BlackJak
гуминовые кислоты -19-21, фульвокислоты-3-5, ульминовые кислоты и гумин
43
Удобрение Terra-Sorb foliar
свободные аминокислоты-9,3,
N-2,1, B-0,02, Zn-0,07, Mn-0,04
44
Удобрение Terra-Sorb complex
свободные аминокислоты 20, N-5,5, B-1,5, Zn-0,1, Mn-0,1,
Fe-1,0, Mg-0,8, Mo-0,001
45
Удобрение Millerplex
N-3, P205-3, K20-3, экстракт морских водорослей
46
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Старт"
аминокислоты-5,5, полисахариды-7,0,
N-4,5, Р2О5-5,0,
К2О- 2,5, MgO-1,0,
Fe-0,2, Mn-0,2, Zn-0,2, Cu-0,1, B-0,1, Mo-0,01
47
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Универсал"
аминокислоты – 10,0,
N-6,0, К2О-3,0, SO3- 5,0
48
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Рост"
аминокислоты-4,0,
N-4,0, Р2О5-10,0,
SO3- 1,0, MgO-2,0,
Fe-0,4, Mn-0,2, Zn-0,2,
B-0,1
49
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Зерновой"
аминокислоты-7,0,
N-5,5, Р2О5-4,5,
К2О- 4,0, SO3-2,0,
MgO-2,0, Fe-0,3, Mn-0,7, Zn-0,6, Cu-0,4, B-0,2,
Mo-0,02, Co-0,02
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Масличный"
аминокислоты-6,0,
N-1,2, SO3-8,0,
MgO-3,0, Fe-0,2, Mn-1,0, Zn-0,2, Cu-0,1, B-0,7, Mo-0,04, Co-0,02
50
Питательное удобрение 0,1% NBROISP (натурал брассинолид)
натурал брассинолид-0,1, Zn-0,2, Vg-0,2,
Mn-0,5, K-10, N-5, P-1
51
Удобрение водорастворимое NPK 04-08-36+3MgO+22SO3+TE
N-4, P-8, K-36, Mg-3,
S-22, Fe-0,1, Mn-0,1,
Zn-0,03, Cu-0,01, B-0,05, Mo-0,05
52
Водорастворимое удобрение 18-18-18+ТЕ
N-18, P-18, K-18, Fe-0,1, Mn-0,05, Zn-0,05,
Cu-0,05, B-0,02,

Мастер (MASTER) 15:5:30+2 минералды тыңайтқышы
N-15; Р205-5;К2O-30, MgO-2, B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07, Mn-0,03,
Zn-0,01
78
Мастер (MASTER) 18:18:18 минералды тыңайтқышы
N-18; Р205-18; К2O-18, MgO-3, SO3- 6, B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07,
Mn-0,03, Zn-0,01
79
Мастер 20:20:20 (Master 20:20:20) минералды тыңайтқышы
N-20; Р205-20;К2O-20,
B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07, Mn-0,03, Zn-0,01
80
Мастер 3:11:38+4 (Master 3:11:38+4) минералды тыңайтқышы
N-3; Р205-11; К2O-38, MgO-4, SO3- 25, B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07,
Mn-0,03, Zn-0,01
81
Мастер (MASTER) 3:37:37 минералды тыңайтқышы
N-3; Р205-37; К2O-37,
B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07, Mn-0,03, Zn-0,01
82
Плантафол 10:54:10 (Plantafol 10:54:10) минералды тыңайтқышы
N-10; Р205-54; К2O-10,

Минеральное удобрение Мастер (MASTER) 15:5:30+2
N-15; Р205-5;К2O-30, MgO-2, B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07, Mn-0,03,
Zn-0,01
78
Минеральное удобрение Мастер (MASTER) 18:18:18
N-18; Р205-18; К2O-18, MgO-3, SO3- 6, B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07,
Mn-0,03, Zn-0,01
79
Минеральное удобрениея Мастер 20:20:20
(Master 20:20:20)
N-20; Р205-20;К2O-20,
B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07, Mn-0,03, Zn-0,01
80
Минеральное удобрение Мастер 3:11:38+4 (Master 3:11:38+4)
N-3; Р205-11; К2O-38, MgO-4, SO3- 25, B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07,
Mn-0,03, Zn-0,01
81
Минеральное удобрение Мастер (MASTER) 3:37:37
N-3; Р205-37; К2O-37,
B-0,02, Cu-0,005, Fe-0,07, Mn-0,03, Zn-0,01
82
Минеральное удобрение Плантафол 10:54:10 (Plantafol 10:54:10)
N-10; Р205-54; К2O-10,

Феррилен 4,8 (Ferrilene 4,8) минералды тыңайтқышы
Fe-6
Феррилен (Ferrilene) минералды тыңайтқышы
87
Феррилен Триум (Ferrilene Trium) минералды тыңайтқышы
Fe-6, Mn-1, K2O-6
88
Амминосит 33% (Aminosit 33%) тыңайтқышы
бос аминқышқылдары-33, жалпы N-9,8, органикалық заттар-48
89
Калий Го тыңайтқышы
K20-33,8
90
Калий Го Плюс тыңайтқышы
K2O-14, балдырлар экстрактісі - 2,9, бос аминқышқылдары-2,4
91
Кремний К тыңайтқышы
K20-13,2, SiO2-26
92
Мантурон тыңайтқышы
N-1,5, P2O5-0,5, K2O-0,5, органикалық заттар- 23
93
Агрохимикат "Нутривант Плюс" (бақша дақылдарына)

Минеральное удобрение Феррилен 4,8 (Ferrilene 4,8)
Fe-6
Минеральное удобрение Феррилен (Ferrilene)
87
Минеральное удобрение Феррилен Триум (Ferrilene Trium)
Fe-6, Mn-1, K2O-6
88
Удобрение Амминосит 33% (Aminosit 33%)
свободные аминокислоты-33, общий N-9,8, органическое
вещество-48
89
Удобрение Калий Го
K20-33,8
90
Удобрение Калий Го Плюс
K2O-14, экстракт водорослей - 2,9, свободные аминокислоты-2,4
91
Удобрение Кремний К
K20-13,2, SiO2-26
92
Удобрение Мантурон
N-1,5, P2O5-0,5, K2O-0,5, органическое
вещество- 23
93
Агрохимикат "Нутривант Плюс" (бахчевый)

N-4; Р-24; К-32, MgO-2, Fe-0,01, Zn-0,05, B-1, Mn-0,05, Cu-0,025,
Mo-0,001
105
Нутрифос тыңайтқышы
P2O5- 28,3, N-9,5,
жалпы гумин экстрактісі -21,6, органикалық заттар - 21,6
106
Ризо Fe тыңайтқышы
Fe-6
107
Ризо L - Са+ Втыңайтқышы
бос аминқышқылдары-3,1,
N-0,5, СаО-20, В-0,9
108
Ризо L – Bтыңайтқышы
В-15
109
Ризо L – Cuтыңайтқышы
Сu-6,4
110
РизоL-Mn+ZnPlusтыңайтқышы
Бос аминоқышқылдары-3,4, N-5, органикалық
N-5, Сu-0,007, Mn-5,5, Mo-0,004, Fe-0,11, Zn-8,2, B-0,011
111
Ризо В 18 тыңайтқышы
В-18
112
Ризо Микс тыңайтқышы
Mn-4, Zn-0,6, Fe-7,
Cu-0,4, B-0,7, Mo-0,3
113
Ризо Микс Некст тыңайтқышы
Cu-0,5, Mn-7, Mo-0,1, Mg-7, Zn-10,4
114
Ризо Мо+В тыңайтқышы
P2O5-14,6, K2O-9,5,
Mo-11, B-8,3
115
Ризо Рут тыңайтқышы
бос аминқышқылдары-32,
N-7,5, P2O5-39
116
Руткат (Rutkat) тыңайтқышы
P2O5 - 4, K2O-3, Fe-0,4, бос аминқышқылдары- 10, полисахаридтар-6,1, ауксиндар - 0,6
117
Тыңайтқыш Суприлд
бос аминқышқылдары-16,5,
N-10,7, органикалық N-5,2, аммонийлы N-5,1, P2O5-0,1, K2O-0,3, полисахаридтер - 7,9 жалпы гуминалық экстракт - 29,3 органикалық заттар - 76,7, органикалық
С-40,6, СаО-0,05,
MgO-0,04, Fe-0,003,
Zn-0,003
118
Тыңайтқыш Тизим
Fe-0,1, B-2,1
119
Фасфит
P2O5-42,3, K2O-28,2
120
Тыңайтқыш Шугагон
Бос аминқышқылдары - 7,8,
N-5,2, олигосахаридтер - 29, жалпы гуминэкстрактісі - 15, органикалық заттар - 29
121
Боро-Н агрохимикат
B-11, аминды N-3,7
122
Агрохимикат Фертикс
(Марка А, Марка Б)
А маркалы: N-15,38,
MgO-2,04, SO3-4,62,
Cu-0,95, Fe-0,78,
Mn-1,13, Zn-1,1,
Mo-0,01, Ti-0,02
Б маркалы: N-16,15,
MgO-1,92, SO3-2,02,

N-4; Р-24; К-32, MgO-2, Fe-0,01, Zn-0,05, B-1, Mn-0,05, Cu-0,025,
Mo-0,001
105
Удобрение Нутрифос
P2O5- 28,3, N-9,5,
общий гуминовый экстракт-21,6, органическое
вещество - 21,6
106
Удобрение Ризо Fe
Fe-6
107
Удобрение Ризо L - Са+ В
свободные аминокислоты-3,1,
N-0,5, СаО-20, В-0,9
108
Удобрение Ризо L - B
В-15
109
Удобрение Ризо L - Cu
Сu-6,4
110
Удобрение Ризо L-Mn+Zn Plus
свободные аминокислоты-3,4, N-5, органический
N-5, Сu-0,007, Mn-5,5, Mo-0,004, Fe-0,11, Zn-8,2, B-0,011
111
Удобрение Ризо В 18
В-18
112
Удобрение Ризо Микс
Mn-4, Zn-0,6, Fe-7,
Cu-0,4, B-0,7, Mo-0,3
113
Удобрение Ризо Микс Некст
Cu-0,5, Mn-7, Mo-0,1, Mg-7, Zn-10,4
114
Удобрение Ризо Мо+В
P2O5-14,6, K2O-9,5,
Mo-11, B-8,3
115
Удобрение Ризо Рут
свободные аминокислоты-32,
N-7,5, P2O5-39
116
Удобрение Руткат (Rutkat)
P2O5 - 4, K2O-3, Fe-0,4, свободные аминокислоты- 10, полисахариды-6,1, ауксины - 0,6
117
Удобрение Суприлд
свободные аминокислоты-16,5,
N-10,7, органический N-5,2, аммонийный N-5,1, P2O5-0,1, K2O-0,3, полисахариды - 7,9 общий гуминовый экстракт - 29,3 органическое вещество - 76,7, органический
С-40,6, СаО-0,05,
MgO-0,04, Fe-0,003,
Zn-0,003
118
Удобрение Тизим
Fe-0,1, B-2,1
119
Фасфит
P2O5-42,3, K2O-28,2
120
Удобрение Шугагон
свободные аминокислоты - 7,8,
N-5,2, олигосахариды - 29, общий гуминовый экстракт - 15, органическое
вещество - 29
121
Боро-Н агрохимикат
B-11, аминный N-3,7
122
Агрохимикат Фертикс
(Марка А, Марка Б)
марки А: N-15,38,
MgO-2,04, SO3-4,62,
Cu-0,95, Fe-0,78,
Mn-1,13, Zn-1,1,
Mo-0,01, Ti-0,02
маркиБ: N-16,15,
MgO-1,92, SO3-2,02,

Cu - 0,3, Fe - 0,35, Mn-0,68, Zn-0,6, Mo-0,01, Ti-0,02, B-0,6, Na2O-2,88
123
Тыңайтқыш"Казуглегумус"
K-12,53, Na-0,15, Si-17,61, N-1,11, гуминдік заттар-68,6
124
Органо-минералды тыңайтқыш Изабион 62,5 в.р.
Аминқышқылдары және пептидтер - 62,5
125
Тыңайтқыш SWISSGROW
Phoskraft Mn-Zn
P2O5-30, Mn-5, N-3, Zn-5
126
Минералды тыңайтқыш SWISSGROW Bioenergy
аммоний N-6,9, органиқалық зат-44
127
Минералды тыңайтқыш Nitrokal
жалпы N-9,
нитратты N-8,

Cu - 0,3, Fe - 0,35, Mn-0,68, Zn-0,6, Mo-0,01, Ti-0,02, B-0,6, Na2O-2,88
123
Удобрение "Казуглегумус"
K-12,53, Na-0,15, Si-17,61, N-1,11, гуминовые вещества-68,6
124
Органо-минеральное удобрение Изабион 62,5 в.р.
аминокислоты и пептиды - 62,5
125
Минеральное удобрение SWISSGROW
Phoskraft Mn-Zn
P2O5-30, Mn-5, N-3, Zn-5
126
Минеральное удобрение SWISSGROW Bioenergy
аммоний N-6,9, органическое
вещество-44
127
Минеральное удобрение Nitrokal
общий N-9,
нитратный N-8,

149
Мыс маркалы Изагри-К Минералды тыңайтқыш
жалпы N-10,79, нитратты N-1,74, S-8,96, аминқышқылы-11,0
150
Азот маркалы Изагри-К, Минералды тыңайтқыш
нитратты N-10,6, аммонийлы N-19,5, амидты N-11,0,
K2O-4,11, P2O5-2,47, SO3-2,33, MgO-0,48, Zn-0,27,
Cu-0,14, Mo-0,07, Fe-0,04,
B-0,03, Mn-0,02, Se-0,03,
Co-0,01
151
Мырыш маркалы Изагри-К Минералды тыңайтқыш
Zn-12,43, жалпы N-5,53, нитратты N-2,26,
SO3-4,88
152
Бор маркалы Изагри-М, Минералды тыңайтқыш
B-12,32, Mo-1,0,
Cu-11,14
153
Фосфор маркалы Изагри-К Минералды тыңайтқыш
P2O5-27,7, N-9,7,
K2O-6,8, MgO-0,27,
SO3-0,53, Zn-0,4,
Cu-0,13, Fe-0,16, Mn-0,08, B-0,23, Mo-0,08, Co-0,02,
аминқышқылы-2,0
154
Вита маркалы Изагри-К Минералды тыңайтқыш
Zn-2,51, Cu-1,92, Mn-0,37, Mo-0,22, B-0,16,
Fe-0,4, Co-0,11, Ni-0,006, N-3,2, K2O-0,06, SO3-9,34, MgO-2,28, аминқышқылы-15,0
155
Форс Рост маркалы Изагри-М Минералды тыңайтқыш
Zn-3,36, Cu-3,76,
Mn-0,37, Fe-0,54, MgO-2,37, SO3-15,2, Co-0,23, Li-0,06, Ni-0,002,
аминқышқылы-15,0
156
Форс питание маркалы Изагри-К Минералды тыңайтқыш
N-6,9, P2O5-0,55, K2O-3,58, Mo-0,67, B-0,57,
Cr-0,12, V-0,09, Se-0,02
157
Күкүрт қышқыл Магний 7суланған
MgO-16,6, S-13,2
158
Күкірт қышқыл Магний 6 суланған (магний селитрасы)
MgO-15,7, N-10,9
159
Минералды тыңайтқыш NutriflexC 17-7-21+3MgO+ME
N-17, P-7, K-21, S-1,9, MgO-3, Fe-0,08, Mn-0,05, Zn-0,03, Cu-0,004,
B-0,025, Mo-0,001
160
Новалон 13-40-13+Ме
N-13, P-40, K-13, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
Новалон 19-19-19+2MgO+Ме
N-19, P-19, K-19, S-1,5, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
Новалон 3-7-37+2MgO+Ме
N-3, P-7, K-37, S-14,9, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
161
09-12-40+0,5MgO+ME, 10-45-15+0,5 MgO+ME маркалы Novalon Foliar Минералды тыңайтқыш
N-9, P-12, K-40, MgO-0,5, Fe-0,12, Mn-0,06, Zn-0,06, Cu-0,04,
B-0,03, Mo-0,005
10-45-15+0,5 MgO+ME маркалы Novalon Foliar Минералды тыңайтқыш
N-10, P-45, K-15, MgO-0,5, Fe-0,12, Mn-0,06, Zn-0,06, Cu-0,04,
B-0,03, Mo-0,005
Қарағанды облысы әкімдігінің

149
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Медь
общий N-10,79, нитратный N-1,74, S-8,96, аминокислоты-11,0
150
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Азот
нитратный N-10,6, аммонийный N-19,5, амидный N-11,0,
K2O-4,11, P2O5-2,47, SO3-2,33, MgO-0,48, Zn-0,27,
Cu-0,14, Mo-0,07, Fe-0,04,
B-0,03, Mn-0,02, Se-0,03,
Co-0,01
151
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Цинк
Zn-12,43, общий N-5,53, нитратный N-2,26,
SO3-4,88
152
Минеральное удобрение Изагри-М, марка Бор
B-12,32, Mo-1,0,
Cu-11,14
153
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Фосфор
P2O5-27,7, N-9,7,
K2O-6,8, MgO-0,27,
SO3-0,53, Zn-0,4,
Cu-0,13, Fe-0,16, Mn-0,08, B-0,23, Mo-0,08, Co-0,02,
аминокислоты-2,0
154
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Вита
Zn-2,51, Cu-1,92, Mn-0,37, Mo-0,22, B-0,16,
Fe-0,4, Co-0,11, Ni-0,006, N-3,2, K2O-0,06, SO3-9,34, MgO-2,28, аминокислоты-15,0
155
Минеральное удобрение Изагри-М, марка Форс Рост
Zn-3,36, Cu-3,76,
Mn-0,37, Fe-0,54, MgO-2,37, SO3-15,2, Co-0,23, Li-0,06, Ni-0,002, аминокислоты-15,0
156
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Форс питание
N-6,9, P2O5-0,55, K2O-3,58, Mo-0,67, B-0,57,
Cr-0,12, V-0,09, Se-0,02
157
Магний сернокислый 7 водный
MgO-16,6, S-13,2
158
Магний азотнокислый 6 водный (магниевая селитра)
MgO-15,7, N-10,9
159
Минеральное удобрение NutriflexC 17-7-21+3MgO+ME
N-17, P-7, K-21, S-1,9, MgO-3, Fe-0,08, Mn-0,05, Zn-0,03, Cu-0,004, B-0,025, Mo-0,001
160
Новалон 13-40-13+Ме
N-13, P-40, K-13, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
Новалон 19-19-19+2MgO+Ме
N-19, P-19, K-19, S-1,5, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
Новалон 3-7-37+2MgO+Ме
N-3, P-7, K-37, S-14,9, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
161
Минеральное удобрение Novalon Foliar марки 09-12-40+0,5MgO+ME, 10-45-15+0,5MgO+ME
N-9, P-12, K-40, MgO-0,5, Fe-0,12, Mn-0,06, Zn-0,06, Cu-0,04, B-0,03, Mo-0,005
Минеральное удобрение Novalon Foliar марки 10-45-15+0,5MgO+ME
N-10, P-45, K-15, MgO-0,5, Fe-0,12, Mn-0,06, Zn-0,06, Cu-0,04, B-0,03, Mo-0,005
Приложение 2
к постановлению акимата
Карагандинской области

2017 жылғы "12" мамырдығы
№ 29/02 қаулысына
2-қосымша
Сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштартардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
№ п/п
Субсидияланатын тыңайтқыш түрлеріі
Тыңайтқыштың әсер ету құрамы, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидиялар нормасы,
тенге
1
2
3
4
5
Азоттық тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы
N 34,4
тонна
34 000
Аммиак селитрасы
Аммиак селитрасы, маркасы Б
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
25 000
Аммоний сульфаты- қосымша азық
N-21
Кристалды аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Б маркалы Карбамид
N-46
N-46,2
4
КАС+ сұйық тыңайтқыш
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
(КАС) сұйық азотты тыңайтқыш
N-32
КАС-32 маркалы сұйық азотты тыңайтқыш
N-32
Сұйық азотты тыңайтқыш (КАС)
N аммонийлы - 6,8,
N нитратты - 6,8,
N амидты - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
тонна

от 12 мая 2017 года
№ 29/02
Нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
N 34,4
тонна
34 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
25 000
Сульфат аммония-побочный продукт
N-21
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
тонна