Спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 83/06 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 4553 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 216 "Қазақстан Республикасында спорт түрлерін саралау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15509 болып тіркелген) сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Қарағанды облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын мәселелерге қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
__________________ А.Мұхамедиұлы
"____" _____________ 2017 ж.
Қарағанды облысы
әкімдігінің
2017 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 83/06
қаулысына қосымша
2018-2019 жылдарға арналған Қарағанды облысының спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Топтардың атауы
Олимпиадалық емес спорт түрінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрінің атауы
Ұлттық спорт түрінің атауы
"А" тобы
1.
Кекушинкай каратэ
Академиялық есу
Биатлон
Арбада билеу
Қазақ күресі
2.
Номад ММА
Ауыр атлетика
Коньки тебу спорты
Дойбы
Тоғызқумалақ
3.
Спорттық акробатика
Әйелдер күресі
Шаңғы жарысы
Жеңіл атлетика
4.
Сурдо жеңіл атлетика
Байдарка мен каноэде есу
Шайбалы хоккей
Жүзу
5.
Сурдо жүзу
Батутта секіру
Шорт трек
Отырып ойнатын волейбол
6.
Сурдо таеквондо
Бокс
Пауэрлифтинг
7.
Сурдо шағын-футбол
Грек-рим күресі
Тоғызқумалақ
8.
Сурдо футбол
Дзюдо
Үстел теннисі
9.
Таеквондо ІТF
Еркін күрес
Шахмат
10.
Жеңіл атлетика
11.
Жүзу
12.
Суға секіру
13.
Құзға өрмелеу
14.
Тас жолдағы велосипед спорты
15.
Тректегі велосипед спорты
16.
Үйлесімді жүзу
17.
Үстел теннисі
"В" тобы
1.
Авиамодельді спорт түрі
Ашық суда жүзу
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Аударыспақ
2.
Греплинг
Бадминтон
Бәйге
3.
Дойбы
Каратэ-до WKF
Жамбы ату
4.
Картинг
Қазіргі бессайыс
Көкпар
5.
Кикбоксинг
Қол добы
Саят
6.
Киокушинкай кан каратэ
Көркем гимнастика
Теңге алу
7.
Қоян-қолтық күрес
Оқ ату
8.
Пауэрлифтинг
Семсерлесу
9.
Президнеттік көпсайыс
Спорттық гимнастика
10.
Самбо
Су добы
11.
Спорттық бағдарлау
Таеквондо WТF
12.
Спорттық балық аулау
Теннис
13.
Спортивный туризм
14.
Судомодельдік спорт
15.
Шахмат
"С" тобы
1.
Акроботикалық жолда секіру
Волейбол
Керлинг
Асық ату
2.
Аралас жауынгерлік өнер ММА
Маутинбайк велосипед спорты
3.
Әскери қолданбалы спорт түрлері
Стрельба из лука
4.
Би спорты
Триатлон
5.
Гір спорты
Регби
6.
Джиу-Джитсу
Футбол
7.
Қол күресі
8.
Панкратион
9.
Парашюттік спорт
10.
Ушу
11.
Черлидинг

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта
Постановление акимата Карагандинской области от 21 декабря 2017 года № 83/06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 января 2018 года № 4553.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 216 "Об утверждении Правил ранжирования видов спорта в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15509), акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
___________________А. Мухамедиулы
"____"_____________2017 г.
Приложение
к постановлению акима
Карагандинской области
от "21" декабря 2017 г
№ 83/06
Региональный перчень приоритетных видов спорта Карагандинской области на 2018-2019 годы
Наименование групп
Наименование олимпийского вида спорта
Наименование летнего олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
На­име­но­ва­ние паралимпийского вида спорта
Наименование национального вида спорта
Группа "А"
1.
Каратэ киокушинкай
Академическая гребля
Биатлон
Танцы на колясках
Қазақ күресі
2.
Номад ММА
Тяжелая атлетика
Конькобежный спорт
Шашки
Тоғызқұмалақ
3.
Спортивная акробатика
Женская борьба
Лыжные гонки
Легкая атлетика
4.
Сурдо Легкая атлетика
Гребля на байдарке и каноэ
Хоккей с шайбой
Плавание
5.
Сурдо плавание
Прыжки на батуте
Шорт- трек
Волейбол сидя
6.
Сурдо таеквондо
Бокс
Пауэрлифтинг
7.
Сурдо мини-футбол
Греко-римская борьба
Тоғызқұмалақ
8.
Сурдо футбол
Дзюдо
Настольный теннис
9.
Таеквондо ІТF
Вольная борьба
Шахматы
10.
Легкая атлетика
11.
Плавание
12.
Прыжки в воду
13.
Скалолазание
14.
Велосипедный спорт (шоссе)
15.
Велосипедный спорт (трек)
16.
Синхронное плавание
17.
Настольный теннис
Группа "В"
1.
Авиамодельный спорт
Плавания на открытой воде
Фигурное катание на коньках
Аударыспак
2.
Грепплинг
Бадминтон
Бәйге
3.
Шашки
Каратэ-до WKF
Жамбы ату
4.
Картинг
Современное пятиборье
Көкпар
5.
Кикбоксинг
Гандбол
Саят
6.
Киокушинкай-кан каратэ
Художественная гимнастика
Теңге алу
7.
Рукопашный бой
Стрельба пулевая
8.
Пауэрлифтинг
Фехтование
9.
Президентское многоборье
Спортивная гимнастика
10.
Самбо
Водное поло
11.
Спортивное ориентирование
Таеквондо WТF
12.
Спортивное рыболовство
Теннис
13.
Спортивный туризм
14.
Судомодельный спорт
15.
Шахматы
Группа "С"
1.
Прыжки на акробатическом батуте
Волейбол
Керлинг
Асық ату
2.
Смешанные боевые единиборства ММА
Велосипедный спорт (маутинбайк)
3.
Военно-прикладные виды спорта
Стрельба из лука
4.
Спортивные танцы
Триатлон
5.
Гиревой спорт
Регби
6.
Джиу-Джитсу
Футбол
7.
Армрестлинг
8.
Панкратион
9.
Парашютный спорт
10.
Ушу
11.
Черлидинг