Жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 2017 жылғы 16 наурыздағы № 12/06 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 7 сәуірде № 4201 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 2019 жылғы 12 ақпандағы № 06/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 12.02.2019 № 06/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Халықты жұмыспен қамту саясатын іске асыру мақсатында, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 бұйрығына (нормативтік құкықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13898 болып еіркелген), "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 бұйрығына (нормативтік құкықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14010 болып еіркелген) сәйкес, Саран қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест
Постановление акимата города Сарани Карагандинской области от 16 марта 2017 года № 12/06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 апреля 2017 года № 4201. Утратило силу постановлением акимата города Сарани Карагандинской области от 12 февраля 2019 года № 06/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Сарани Карагандинской области от 12.02.2019 № 06/01 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации политики занятости населения, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №13898), приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14010), акимат города Сарани ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан, Саран қаласының кәсіпорындарында, ұйымдарында және мекемелерінде:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін ұйым жұмысшыларының тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;

1. Установить квоту рабочих мест на предприятиях, в организациях и учреждениях города Сарани независимо от организационно - правовой формы и формы собственности:
1) для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы в размере двух процентов от списочной численности работников организации, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін ұйым жұмысшыларының тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
2. Ұйымдардың тізбесіне енгізілген Саран қаласының жұмыс берушілері белгіленген квотаға сәйкес, квота қолданысқа енгізілген күннен бастап күнтізбелік алты айдың ішінде мүгедектерді, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын ұсынсын.

3) для трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации в размере двух процентов от списочной численности работников организации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Работодателям города Сарани, включенным в перечень организации, в соответствии с установленной квотой в течение шести календарных месяцев со дня введения квоты предоставлять рабочие места для трудоустройства инвалидов, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, а также лиц, состоящих на учете службы пробации.

3. Саран қаласы әкімдігінің "Саран қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жұмыс берушілерге тиісті жолдама беру жолымен мүгедектердің, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдардың, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдардың жұмысқа орналасуына ықпал етуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Саран қаласы әкімінің орынбасары Ералы Серикович Оспановқа жүктелсін.

3. Коммунальному государственному учреждению "Центр занятости населения города Сарани" акимата города Сарани обеспечить содействие в трудоустройстве инвалидам, лицам, освобожденным из мест лишения свободы, а также лицам, состоящим на учете службы пробации путем выдачи соответствующих направлений работодателям.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Сарани Оспанова Ералы Сериковича.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Саран қаласының әкімі А. Шкарупа
Саран қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 16.03
№ 12/06 қаулысына
1-қосымша
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленетін ұйымдардың тізімі
№ р.р
Ұйым атауы
Жұмыскерлер дің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (жұмыскер-лердің орташа тізімдік санының %)
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының саны, (адам)
1
"Оптимальный" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Сарани А. Шкарупа
Приложение 1
к постановлению акимата
города Сарани
от 16.03 2017 года № 12/06
Перечень организаций,
для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства инвалидов
№ п.п.
Наименование организации
Списочная численность работников, (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для трудоустройства инвалидов (человек)
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Оптимальный"