2018-2020 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кенттердің, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы 24 сессиясының № 24/257 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 4538 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018–2020 жылдарға арналған Абай қаласының бюджетін 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 548 465 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 440 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 972 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 471 053 мың теңге;
2) шығындар – 548 465 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 39/423 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2018 жылға арналған Абай қаласы бюджетінің түсімдер құрамында 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2018 жылға арналған Абай қаласы бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2018–2020 жылдарға арналған Топар кентінің бюджетін 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 217 264 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 72 332 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 794 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 143 138 мың теңге;
2) шығындар – 217 264 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

О бюджетах города районного значения, поселков, сельского округа на 2018-2020 годы
Решение 24 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2017 года № 24/257. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 января 2018 года № 4538. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Абай на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 548 465 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 440 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 972 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 471 053 тысяч тенге;
2) затраты – 548 465 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2018 № 39/423 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть в составе поступлений в бюджет города Абай на 2018 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Абай на 2018 год согласно приложению 5.
4. Утвердить бюджет поселка Топар на 2018-2020 годы согласно приложениям 6, 7 и 8 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 217 264 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 72 332 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 794 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 143 138 тысяч тенге;
2) затраты – 217 264 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 39/423 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2018 жылға арналған Топар кенті бюджетінің түсімдер құрамында 9 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2018 жылға арналған Топар кенті бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 10 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018–2020 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджетін 11, 12 және 13 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 053 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 806 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 111 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28 136 мың теңге;
2) шығындар – 32 053 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 39/423 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2018 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің түсімдер құрамында 14 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2018 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 15 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2018–2020 жылдарға арналған Южный кентінің бюджетін 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 517 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 298 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 993 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2018 № 39/423 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Топар на 2018 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 9.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселка Топар на 2018 год согласно приложению 10.
7. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2018-2020 годы согласно приложениям 11, 12 и 13 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 053 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 806 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 111 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 136 тысяч тенге;
2) затраты – 32 053 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2018 № 39/423 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2018 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 14.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселка Карабас на 2018 год согласно приложению 15.
10. Утвердить бюджет поселка Южный на 2018-2020 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 517 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 298 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 993 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

15. Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 2018 жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі 489 080 мың теңгені құрайтыны қарастырылсын, оның ішінде:
Абай қаласына – 340 008 мың теңге;
Топар кентіне – 91 585 мың теңге;
Қарабас кентіне – 19 980 мың теңге;
Южный кентіне – 17 226 мың теңге;
Дубовка ауылдық округіне – 20 281 мың теңге.
16. 2018 жылға аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы азаматтық қызметшілеріне, қалалық жағдайда қызметтің осы түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

15. Учесть, что на 2018 год объем субвенции из районного бюджета составляет 489 080 тысяч тенге, в том числе по:
городу Абай – 340 008 тысяч тенге;
поселку Топар – 91 585 тысяч тенге;
поселку Карабас – 19 980 тысяч тенге;
поселку Южный – 17 226 тысяч тенге;
Дубовскому сельскому округу – 20 281 тысяч тенге.
16. Установить на 2018 год гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемых из бюджетов городов районного занчения, сел, поселков, сельских округов повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 39/423 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
131 045
Ағымдағы нысаналы трансферттер
131 045
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына
0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
63 831
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2018 № 39/423 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
131 045
Текущие целевые трансферты
131 045
На капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
63 831
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах

19 908
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
16 554
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
10 000
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға

19 908
На обеспечение санитарии населенных пунктов
0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
16 554
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
10 000
На реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года