135186,4
Аббревиатуралардың таратылып жазылуы:
а/о – ауылдық округ; ШҚ – шаруа қожалық; га – гектар; МІҚ – мүйізді ірі қара мал.
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Елді мекен
атауы
Шалғай жайылымға
(Сарысу, Құмкөл) малдардың айдап шығарылу мерзімі
Шалғай жайылымнан қайтарылу мерзімі
Ескерту
1
Қызылорда қаласы
2
Ақсуат а/о
3
Ақжарма а/о
4
Қызылөзек а/о
Наурыз 1 жартысы
Қазан 2 онкүндігі
5
Қызылжарма а/о
6
Қосшыңырау а/о
Наурыз 1 жартысы
Қазан 2 онкүндігі
7
Қарауылтөбе а/о
Наурыз 1 жартысы
Қазан 2 онкүндігі
8
Белкөл кенті
Наурыз 1 жартысы
Қазан 2 онкүндігі
9
Талсуат а/о
10
Тасбөгет кенті
Барлығы:
Аббревиатуралардың таратылып жазылуы:
а/о – ауылдық округ;
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық машруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі. Сонымен қатар, жайылымның кезеңінің ұзақтығы:
- Топырақ-климаттық аймаққа, ауыл шаруашылығы жануарлар түріне, сондай-ақ жайылым өнімділігіне байланысты жайылымның ұзақтық кезеңі;

135186,4
Расшифровка аббревиатур:
с/о–сельский округ; пос.– поселок; КХ –крестянское хозяйство, га – гектар; КРС – крупнорогатый скот; МРС – мелкорогатый скот.
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе;
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименования населенного пункта
Срок перегона животных в отдаленных пастбищ
( Сарысу, Қумколь)
Срок отгона от отдоленных пастбищ
Примечание
1
город Кызылорда
2
с/о Аксуат
3
с/о Акжарма
4
с/о Кызылозек
1 половина марта
2 декада октября
5
с/о Кызылжарма
6
с/о Косшынырау
1 половина марта
2 декада октября
7
с/о Карауылтобе
1 половина марта
2 декада октября
8
пос. Белколь
1 половина марта
2 декада октября
9
с/о Талсуат
10
пос. Тасбугет
Всего:
Расшифровка аббревиатур:
с/о–сельский округ; пос.– поселок
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных. А также длительность периода выпаса:
- длительность период выпаса зависит от видов сельскохозяйственных животных и почвенно-климатических условии;

- Сексеуілді-бұта дала және дала – 160-180 күн;
- Шөлейтте – 130-170 күн.
Бұл ретте сүтті ірі қара малды жаю ұзақтығы – ең кіші, ал етті ірі қара мал үшін, қой, жылқы, түйе үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігіне, қардың тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
Қаланың жерлерінің санаттарға бөлінуі
Жер санаттары
Барлығы
(гектар)
Оның ішінде
(гектар)
жайылым
суармалы
1
Барлық ауыл шаруашылығындағы пайдаланудағы жерлер

- саксаула-кустарниковых степ и степных -160-180 дней;
- в пустыне- 130-170 дней.
При этом, продолжительность выпаса зависит от крупного рогатого скота молочного направления – минимальный, а для мяса крупного рогатого скота овец, лошадей, верблюдов – максимальный и от глубины снежного покрова, плотности снега и других факторов.
Деление земель города на категории
гектар
Категорий земель
Все
(гектар)
Из них
(гектар)
пастбищ
обводненных
1
Все земли общего пользования в сельском хозяйстве