Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 2 тамыздағы № 92 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 тамызда № 5931 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 159 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 159 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабының 1-тармағына сәйкес, Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды тоғыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде өтелсін.
2. Келесі тәртіп айқындалсын:
1) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алуды "Арал аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі арқылы жүзеге асырылады;
2) мүгедектер қатарындағы кемтар балаларға үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу толық мемлекет қарауындағы мүгедек балалардан басқа ата-анасының біреуіне немесе үйде оқытылатын мүгелек балалардың заңды өкіліне отбасы кірісіне тәуелсіз беріледі;
3) мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу үшін қажетті құжаттардың тізбесі "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасындағы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес ұсынылады (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11342 нөмірімен тіркелді);
4) оқытуға жұмсалған шығындарын өндіріп алу психологиялық-медициналық кеңестің қорындысымен кемтар баланы үйде оқытудың қажеттілігі танылған жағдайда, өтініш берілген айдан бастап тағайындалады;

О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 2 августа 2017 года № 92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 августа 2017 года № 5931. Утратило силу решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 7 декабря 2021 года № 159
Сноска. Утратило силу решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 07.12.2021 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 16 Закона Республики Казахстан 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Возместить затраты на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по инвидуальному учебному плану ежеквартально на каждого ребенка в размере девяти месячных расчетных показателей.
2. Определить следующий порядок:
1) возмещение затрат на обучение осуществляет коммунальное государственное учреждение "Аральский отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния";
2) возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении) предоставляется одному из родителей или законному представителю детей-инвалидов обучающихся на дому, независимо от доходов семьи;
3) перечень документов, необходимых для возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по инвидуальному учебному плану предоставляется согласно пункта 9 стандарта государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342);
4) возмещение затрат на обучение назначается с месяца обращения по итогам заключения психолого-медико-педогогическойконсультациио необходимости обучения ребенка с ограниченными возможностями на дому;

5) шығындарды өтеуді тоқтатуға әкеп соғатын жағдайлар туындағанда (мүгедек балалардың он сегіз жасқа толуы; мүгедек баланың қайтыс болуы; мүгедектікті алып тастау, мүгедек баланың мемлекеттік мекемелерде оқып жатқан кезеңінде), төлемдер сәйкес жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Арал аудандық мәслихатының кезекті
он алтыншы сессиясының төрағасы
С.Жанназарова
Арал аудандық мәслихаттың хатшысы Д.Мадинов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арал аудандық жұмыспен
қамту, әлеуметтік бағдарламалар
және азаматтық хал актілерін
тіркеу бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________________Ғ.Тоғысова
02 тамыз 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арал аудандық экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________________Е.Жеткерұлы
02 тамыз 2017 жыл

5) при наступлении обстоятельств, повлекших прекращение возмещения затрат (достижением ребенком-инвалидом восемнадцати лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности, в период обучения ребенка-инвалида в государственных учреждениях), выплата прекращается с месяца,следующего за тем в котором наступили соответствующие обстоятельства.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председательочередной шестнадцатой
сессии Аральского районного маслихата
С.Жанназарова
Секретарь Аральского районного маслихата Д.Мадинов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель коммунального
Государственногоучреждения
"Аральский районный отдел
занятости, социальных
программ и регистрации
актов гражданского состояния"
_________________ Г.Тогысова
02 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель коммунального
государственногоучреждения
"Аральский районный отдел
экономикии бюджетного
планирования"
_________________ Е.Жеткерулы
02 августа 2017 года