Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу мөлшері мен тәртібін айқындау туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 05-16/190 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 қаңтарда № 6144 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 257 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 14.09.2018 № 257 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына және "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 16-бабына сәйкес Жаңақорған аудандық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың (бұдан әрі-кемтар балалар) ата-аналары мен өзге де заңды өкілдерінің жеке оқыту жоспары бойынша кемтар балаларын үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу (бұдан әрі - шығындарды өтеу) мөлшері тоғыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айқындалсын.
2. Шығындарды өтеуді "Жаңақорған ауданының жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) кемтар балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне тиісті оқу жылы кезеңінде тоқсан сайын аудан бюджеті қаражаты есебінен жүзеге асырады.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 23.04.2018 № 217 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)
3. Кемтар балалардың ата-аналары мен өзге де заңды өкілдері жеке оқыту жоспары бойынша кемтар балаларын үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу үшін өтінішті қабылдау немесе мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Әлеуметтік – еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №11342 болып тіркелген) 25 - қосымшасымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-тармағында көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады және 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

Об определении размера и порядка возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2017 года № 05-16/190. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2018 года № 6144. Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 14 сентября 2018 года № 257
Сноска Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 14.09.2018 № 257 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Жанакорганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер возмещения затрат родителей или иных законных представителей на обучение на дому (далее - возмещение затрат) детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов (далее-дети с ограниченными возможностями) по индивидуальному учебному плану в размере девяти месячных расчетных показателей.
2. Возмещение затрат осуществляет коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния Жанакорганского района" (далее – уполномоченный орган) за счет средств районного бюджета ежеквартально в течение соответствующего учебного года и назначается с месяца обращения, месяцем обращения считается месяц подачи заявления с прилагаемыми документами родителям или иными законными представителями детей с ограниченными возможностями.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 23.04.2018 № 217 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Прием заявления или выдача результата оказания государственной услуги родителям детей с ограниченными возможностями и их законных представителям осуществляются согласно 3 стандарта государственной услуги "Возмещения затрат на обучение на дому детей-инвалидов" и предоставляются документы указанные в пункте 9 в приложений 25, приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально - трудовой сфере" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342 ).

4. Шығындарды өтеу кемтар балалар:
1) он сегіз жасқа толғанда;
2) қайтыс болғанда;
3) мүгедектігін алып тастағанда;
4) интернат - үйі немесе санаторлық мектепте оқып жатқан кезеңінде;
5) психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес қорытындысының мерзімі аяқталғанда;
6) Жаңақорған ауданының шегінен тыс тұрақты тұрғылықты жерге кеткенде тоқтатылады.
Шығындарды өтеу көрсетілген жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
5. "Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2017 жылғы 8 тамыздағы № 05-16/147 Жаңақорған аудандық мәслихаты шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №5951 болып тіркелген, 2017 жылғы 25 қарашасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған аудандық мәслихатының
кезекті ХVІІІ сессиясының төрағасы
Е. Ильясов
Жаңақорған аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Ильясов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қызылорда облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________Т. Дүйсебаев
"26" желтоқсан 2017 жыл

4. Возмещение затрат прекращается в случаях:
1) достижение восемнадцати лет;
2) смерти;
3) снятия инвалидности;
4) в период обучения в доме интернате или санаторной школе;
5) окончание срока заключения психолого - медико - педагогической консультации;
6) выезда на постоянное место жительства за пределы Жанакорганского района;
Возмещение затрат прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили указанные обстоятельства.
5. Признать утратившим силу решение Жанакорганского районного маслихата от 8 августа 2017 года № 05-16/147 "Об определении размера и порядка возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5951, опубликовано Эталонном кантрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 25 ноября 2017 года).
6. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель очередной ХVІІІсессии
Жанакорганского районного маслихата
Е. Ильясов
Секретарь Жанакорганского
районного маслихата
Е. Ильясов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление кординации
занятости и социальных программ
Кызылординской области"
________________ Дуйсебаев Т.
"26" декабря 2017 год