Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6/67 "2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 23 қарашадағы № 11/123 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 желтоқсанда № 3474 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 22 қарашадағы № 14/165 "Облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 6/65 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3472 болып тіркелген) сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6/67 "2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3229 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 10 қаңтарда жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 22 056 201 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 914 426 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 137 045 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 146 195,4 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 858 534,6 мың теңге;
шығындар – 22 122 981 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 019 844 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 020 044 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 200 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 086 624 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 086 624 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 4 020 044 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 200 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 66 780 мың теңге.";
4 тармақта:
бірінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение городскогомаслихата от 9 декабря 2016 года № 6/67 "О городском бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 23 ноября 2017 года № 11/123. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 декабря 2017 года № 3474
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 22 ноября 2017 года № 14/165 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 6/65 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3472) Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 9 декабря 2016 года № 6/67 "О городском бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3229, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 10 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложению, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 056 201 тысяч тенге в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 914 426 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 137 045 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 146 195,4 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 858 534,6 тысяч тенге;
2) затраты – 22 122 981 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 019 844 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 020 044 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 200 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 086 624 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 086 624 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 020 044 тысяч тенге;
погашение займов – 200 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 780 тысяч тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:

"7 802 мың теңге - тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;";
екінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"38 773 мың теңге - жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға;";
үшінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"56 325,6 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспарын іске асыруға;";
төртінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14 035 мың теңге - "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;";
5 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 1 728 180 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.".
6 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға облыстық бюджеттен ішкі қарыздар есебінен 4 016 640 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
"Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы - Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2017 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы М. Сауғабаев
Қалалық мәслихат
хатшысы М. Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесі басшысының міндетін атқарушы
М.Жұбаназарова

"7 802 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;";
абзац второй изложить в новой редакции следующего содержания:
"38 773 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;";
абзац третий изложить в новой редакции следующего содержания:
"56 325,6 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;";
абзац четвертый изложить в новой редакции следующего содержания:
"14 035 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу;";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусматриваются на реализацию местных инвестиционных проектов бюджетные целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 728 180 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусматриваются бюджетные кредиты из областного бюджета за счет внутренних займов на реализацию местных инвестиционных проектов в сумме 4 016 640 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата - Д. Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии М. Саугабаев
Секретарь городского
маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющая обязанности руководителя
государственного учреждения "Актауский
городской отдел экономики и бюджетного планирования"
М. Жубаназарова