Маңғыстау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/51 "Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 31 қазандағы № 10/119 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 15 қарашада № 3459 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 14/151 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 05.09.2022 № 14/151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/51 "Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3175 болып тіркелген, 2016 жылғы 16 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2016 жылғы 16 қарашадағы № 52-53 "Жаңа өмір" газетінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 қосымшада:
реттік нөмірлері екінші және үшінші жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
2
мүгедек студенттер
Өтініш беру алдындағы он екі айда Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен 4 (төрт) еселік төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар отбасының және келісім-шарты болған кезде Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын мүгедек студенттерге білім беру қызметін төлеу
1) оқу орындарымен көрсетілетін білім беру қызметі құнының мөлшерінде;
2) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер
жыл сайын
ай сайын
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
3
1) тұл жетім студенттер,балалар үйінің, балалар ауылының тәрбиеленушілері;

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 21 октября 2016 года №5/51 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 31 октября 2017 года № 10/119. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 15 ноября 2017 года № 3459. Утратило силу решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 5 сентября 2022 года № 14/151
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 05.09.2022 № 14/151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительство Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 21 октября 2016 года № 5/51 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3175, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 16 ноября 2016 года и в газете "Жаңа өмір" от 16 ноября 2016 года № 52-53) следующие изменение:
в приложении 1
строки, порядковые номера второй и третий изложить в новой редакции:
"
2
студенты-инвалиды
оплата образовательных услуг, студентам-инвалидам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан при наличии договора и имеющих среднедушевой доход семьи, ниже 4(четырех) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением
1) в размере стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2) ежемесячные социальные выплаты,частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5(пяти) месячных расчетных показателей
ежегодно
ежемесячно
в течение двенадцать месяцев учебного года
в течение двенадцать месяцев учебного года
3
1) студенты круглые сироты, воспитанники детских домов, детской деревни;

2) ата-анасы
ның екеуі де немесе бірі мүгедек болған немесе ата-анасының екеуі де жасы бойынша зейнеткер болған студенттер; ата-анасы ның біреуі қайтыс болған студенттер;
төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелет жасқа толма
ған балалары бар, оның ішінде кәмелет жасқа толғаннан кейін оқу орнын аяқта
ған уақытқа дейін жоғар
ғы оқу орнында орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі бөлімде оқитын балалары бар отбасының студенттері (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін)
мемлекеттік мекемелерді, мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарды білім беру, денсаулық сақтау, агроөнеркәсіптік кешен, әлеуметтік қорғау, мәдениет және спорт саласында қамтамасыз ету үшін білікті мамандарды даярлау мақсатында өтініш беру алдындағы он екі айда Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен 4 (төрт) еселік төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар отбасының және келісім-шарты болған кезде Қазақстан
Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге білім беру қызметін төлеу
1) оқу орындарымен көрсетілетін білім беру қызметі құнының мөлшерінде;
2) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер
жыл сайын
ай сайын
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
".
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (Е. Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Махмутовқа жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С.Заханов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы Оразалиев Марат Амангелдиевич
31 қазан 2017 жыл
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимовна
31 қазан 2017 жыл

2) студенты, которые оба или один из родителей являются инвалидами или оба родителя являются пенсионерами по возрасту; студенты, которые один из родителей умерли; студенты, из семей имеющих четырех и более совместно
проживающихнесовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образова
ния,
высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцати
трехлетнего возраста)
оплата образовательных услуг, студентам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан в целях подготовки квалифицированных специалистов для обеспечения государственных учреждений, государственных казенных предприятий в области образования, здравоохранения, агропромышленного комплекса, социальной защиты, культуры и спорта при наличии договора и имеющих среднедушевой доход семьи, ниже 4 (четырех) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением
1) в размере стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2) ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей
ежегодно
ежемесячно
в течение двенадцать месяцев учебного года
в течение двенадцать месяцев учебного года
".
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Махмутова Е.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С.Заханов
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Мангистауский
районный отдел занятости и
социальных программ"
Оразалиев Марат Амангелдиевич
31 октября 2017 год
Руководитель государственного
учреждения "Мангистауский районный
отдел экономики финансов"
Шабикова Рима Нерражимовна
31 октября 2017 год