Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 157 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 7475 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 213 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 29.06.2018 № 213 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабына сәйкес, Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сегізінші сессияның төрағасы А. Митаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы Д. Қойшыбаев
КЕЛІСІЛДІ
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің
ауыл шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
________________ Д. Сакетов
КЕЛІСІЛДІ
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің
жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
______________ А. Бекмурзин
Мәслихаттың
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 157 шешіміне қосымша
Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер пайдаланушылар бөлінісінде Әулиекөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 15 декабря 2017 года № 157. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 января 2018 года № 7475. Утратило силу решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29 июня 2018 года № 213
Сноска. Утратило силу решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29.06.2018 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель восьмой сессии А. Митаев
Секретарь районного маслихата Д. Койшибаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел сельского
хозяйства акимата
Аулиекольского района"
__________________ Д. Сакетов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений акимата
Аулиекольского района"
_______________ А. Бекмурзин
Приложение
к решению маслихата
от 15 декабря 2017 года № 157
План по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Аулиекольского района в разрезе категорий земель, землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы);

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Әулиекөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7-қосымша).
Әулиекөл ауданы бойынша

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2018-2019 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аулиекольскому району на

2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Әулиекөл ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
2019
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі
Әулиекө ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Әулиекөл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 590116 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 357769 гектар, елді мекендердің жерлерінде 78333 гектар, орман қоры жерлерінде 8166 гектар, босалқы жерлерінде 145848 гектар.
Әулиекөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген, Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Әулиекөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Әулиекөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Әулиекөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің атауы
2018 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Әулиекөл ауылы
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
2
Аманқарағай ауылдық округі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
3
Диев ауылдық округі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
4
Қазанбасы ауылдық округі
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
5
Қосағал ауылы
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
6
Көктал ауылы
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
7
Кұсмұрын кенті
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
8
Москалев ауылдық округі
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
9
Новонежин ауылдық округі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
10
Новоселов ауылдық округі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
11
Первомай ауылы
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
12
Тимофеев ауылы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
13
Қ. Тұрғымбаев атындағы ауыл
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
14
Сұлукөл ауылдық округі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
15
Чернигов ауылдық округі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
Кестенің жалғасы:
Ауылдық округтің атауы
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Әулиекөл ауылы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
2
Аманқарағай ауылдық округі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
3
Диев ауылдық округі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
4
Қазанбасы ауылдық округі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
5
Қосағал ауылы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
6
Көктал ауылы
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
7
Кұсмұрын кенті
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
8
Москалев ауылдық округі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
9
Новонежин ауылдық округі
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
10
Новоселов ауылдық округі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
11
Первомай ауылы
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
12
Тимофеев ауылы
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
13
Қ. Тұрғымбаев атындағы ауыл
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
14
Сұлукөл ауылдық округі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі
көктемгі-жазғы-күзгі
15
Чернигов ауылдық округі
көктемгі-жазғы-күзгі
көктемгі-күзгі
жазғы
күзгі

2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Аулиекольского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенне-летне-осенние
весеннее-осенние
летние
осенние
2019
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аулиекольского района на
2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Аулиекольскому району составляют 590116 гектаров. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 357769 гектаров, на землях населенных пунктов 78333 гектаров, на землях лесного фонда – 8166 гектаров, на землях запаса 145848 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аулиекольскому району на
2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аулиекольскому району на
2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аулиекольскому району на
2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Аулиекольскому района на
2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование поселка, сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
1
село Аулиеколь
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
2
Аманкарагайский сельский округ
летние
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
3
Диевский сельский округ
весенне-осенние
летние
осенние
весенне-летне-осенние
4
Казанбасский сельский округ
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
5
село Косагал
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
6
село Коктал
летние
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
7
поселок Кушмурун
весенне-осенние
летние
осенние
весенне-летне-осенние
8
Москалевский сельский округ
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
9
Новонежинский сельский округ
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
10
Новоселовский сельский округ
летние
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
11
село Первомайское
весенне-осенние
летние
осенние
весенне-летне-осенние
12
село Тимофеевка
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
13
село имени К. Тургумбаева
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
14
Сулукольский сельский округ
летние
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
15
Черниговский сельский округ
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
Продолжение таблицы:
Наименование поселка, сел, сельских округов
Количество загонов в 2019 году
1
село Аулиеколь
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
2
Аманкарагайский сельский округ
весенне-осенние
летние
осенние
весенне-летне-осенние
3
Диевский сельский округ
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
4
Казанбасский сельский округ
летние
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
5
село Косагал
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
6
село Коктал
весенне-осенние
летние
осенние
весенне-летне-осенние
7
поселок Кушмурун
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
8
Москалевский сельский округ
летние
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
9
Новонежинский сельский округ
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
10
Новоселовский сельский округ
весенне-осенние
летние
осенние
весенне-летне- осенние
11
село Первомайское
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
осенние
12
село Тимофеевка
летние
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
13
село имени К. Тургумбаева
осенние
весенне-летне-осенние
весенне-осенние
летние
14
Сулукольский сельский округ
весенне-осенние
летние
осенние
весенне-летне- осенние
15
Черниговский сельский округ
весенне-летне- осенние
весенне-осенние
летние
осенние