Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2017 жылғы 17 қарашадағы № 167 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 желтоқсанда № 7378 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 243 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 29.06.2018 № 243 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессияның төрағасы
В. Журжа
Қарасу аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Қазиев
КЕЛІСІЛДІ
"Қарасу ауданы әкімдігінің ауыл
шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________________ Т. Мұқанов
КЕЛІСІЛДІ
"Қарасу ауданы әкімдігінің жер
қатынастары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_______________ Д. Тұрсынбаева
Мәслихаттың
2017 жылғы 17 қарашадағы
№ 167 шешіміне қосымша
Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қарасу ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 17 ноября 2017 года № 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 декабря 2017 года № 7378. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 29 июня 2018 года № 243
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 29.06.2018 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии В. Журжа
Секретарь
Карасуского районного маслихата
С. Казиев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел сельского хозяйства
акимата Карасуского района"
________________________ Т. Муканов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений акимата Карасуского района"
______________________ Д. Турсунбаева
Приложение
к решению маслихата
от 17 ноября 2017 года № 167
План по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Карасуского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қарасу ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2018-2019 годы);

2018
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Қарасу ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Қарасу ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 262151 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 146105 гектар, елді мекендердің жерлерінде 66616 гектар, орман қоры жерлерінде 49430 гектар.
Қарасу ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Шартты белгілер:
Қарасу ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ушаков ауылдық округ 250 гектар Айдарлы ауылдық округ 400 гектар
Целинный ауылдық округ 50 гектар Восток ауылдық округ 200 гектар
Қарасу ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына 6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қарасу ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдар, ауылдық округтердің атаулары
2018 жылы қашалар саны
1
2
3
4
1
Айдарлы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
2
Амангелды ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Восток
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
4
Жамбыл ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Жалғысқан ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
6
Железнодорожный
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
7
Ильичев
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
8
Қарамырза
демалатын қ­ша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
9
Қарасу ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
10
Қойбағар
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
11
Люблин
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
12
Новопавлов ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
13
Новоселов
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
14
Октябрь ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
15
Павлов ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
16
Ушаков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
17
Целинный
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
18
Шолақашы
көктем­гі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
19
Черняев
көктем­гі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
20
Айдарлы
көктем­гі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
21
Железнодорожный
көктем­гі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
Кестенің жалғасы:
Ауылдар, ауылдық округтердің атаулары
2019 жылы қашалар саны
1
2
3
4
1
Айдарлы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Амангелды ауылы
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
3
Восток
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Жамбыл ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Жалғысқан ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
6
Железнодорожный
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
7
Ильичев
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
8
Қарамырза
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Қарасу ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Қойбағар
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
11
Люблин
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
12
Новопавлов ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
13
Новоселов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
14
Октябрь ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
15
Павлов ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
16
Ушаков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
17
Целинный
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
18
Шолақашы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
19
Черняев
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
20
Айдарлы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
21
Железнодорожный
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша

2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4-очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карасускому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Карасускому району составляет 262151 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 146105 гектаров, на землях населенных пунктов 66616 гектаров, на землях запаса 49430 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карасускому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карасускому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карасускому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карасускому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
1
Айдарлинский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
2
село Амангельды
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Восточный
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
4
село Жамбыл
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
село Жалгыскан
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
6
Железнодорожный
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
7
Ильчевский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
8
Карамырзинский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
село Карасу
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
10
село Койбагар
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
Люблинский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
село Новопавловка
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
13
Новоселовский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
14
село Октябрьское
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
15
село Павловское
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
16
Ушаковский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
17
Целинный
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
18
Челгашинский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
19
Черняевский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
20
Айдарлинский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
21
Железнодорожный
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
Продолжение таблицы:
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
Айдарлинский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
2
село Амангельды
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
3
Восточный
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
село Жамбыл
весенне-летний сезон
от­ды­ха­ю­щий за­гон
лет­ний се­зон
летне-осенний сезон
5
село Жалгыскан
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Железнодорожный
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Ильчевский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
8
Карамырзинский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
село Карасу
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
село Койбагар
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
11
Люблинский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
12
село Новопавловка
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
13
Новоселовский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
14
село Октябрьское
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
15
село Павловское
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
16
Ушаковский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
17
Целинный
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
18
Челгашинский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
19
Черняевский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
20
Айдарлинский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
21
Железнодорожный
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон