Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 199 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 7464 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12726864,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3224565,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 30814,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 387779,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 9083706,9 мың теңге;
2) шығындар - 13937619,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 86617,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 118997,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 32379,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1297371,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1297371,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.11.2018 № 334 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 1869091,0 мың теңге сомасында белгіленгені мәліметке алынсын.
3. 2018 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмегені ескерілсін.
4. 2018-2020 жылдарға арналған аудан бюджетінде кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін:
1) 2018 жылға арналған 204013,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Затобол кентіне - 49149,0 мың теңге;
Озерное ауылына - 4696,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 53575,0 мың теңге;
Владимир ауылдық округіне - 11685,0 мың теңге;
Глазунов ауылдық округіне - 3914,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 14554,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 10511,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 3011,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 8612,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 9389,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 34917,0 мың теңге;

О районном бюджете Костанайского района на 2018-2020 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 21 декабря 2017 года № 199. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 января 2018 года № 7464. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 12726864,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3224565,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 30814,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 387779,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 9083706,9 тысяч тенге;
2) затраты - 13937619,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 86617,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 118997,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 32379,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1297371,7 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1297371,7 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.11.2018 № 334 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Принять к сведению, что объем субвенции передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2018 год определен в сумме 1869091,0 тысяча тенге.
3. Учесть, что в 2018 году бюджетные изъятия из бюджета района в областной бюджет не предусмотрены.
4. Учесть, что в бюджете района на 2018-2020 годы предусмотрены объемы субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельских округов:
1) на 2018 год в сумме 204013,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Затобольск - 49149 ,0 тысяч тенге;
села Озерное - 4696,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 53575,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 11685,0 тысяч тенге;
Глазуновского сельского округа - 3914,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 14554,0 тысячи тенге;
Московского сельского округа - 10511,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 3011,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 8612,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 9389,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 34917,0 тысяч тенге;

2) 2019 жылға арналған 367582,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Затобол кентіне - 144430,0 мың теңге;
Озерное ауылына - 9789,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 76482,0 мың теңге;
Владимир ауылдық округіне - 16434,0 мың теңге;
Глазунов ауылдық округіне - 6584,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 17318,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 12113,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 8464,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 12344,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 14963,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 48661,0 мың теңге;
3) 2020 жылға арналған 373975,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Затобол кентіне - 145810,0 мың теңге;
Озерное ауылына - 9651,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 79255,0 мың теңге;
Владимир ауылдық округіне - 16882,0 мың теңге;
Глазунов ауылдық округіне - 6425,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 17815,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 12372,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 7440,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 12482,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 15487,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 50356,0 мың теңге.
4-1. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер 57454,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2018 № 309 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 12.10.2018 № 328 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 118997,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.11.2018 № 334 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1294,1 мың теңге сомасында;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4829,0 мың теңге сомасында;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 31000,0 мың теңге сомасында;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 13790,0 мың теңге сомасында, оның ішінде мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 10439,0 мың теңге сомасында, техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдардың тiзбесiн кеңейтуге 3351,0 мың теңге сомасында;

2) на 2019 год в сумме 367582,0 тысячи тенге, в том числе:
поселка Затобольск - 144430,0 тысяч тенге;
села Озерное - 9789,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 76482,0 тысячи тенге;
Владимировского сельского округа - 16434,0 тысячи тенге;
Глазуновского сельского округа - 6584,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 17318,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 12113,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 8464,0 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа - 12344,0 тысячи тенге;
Садчиковского сельского округа - 14963,0 тысячи тенге;
Октябрьского сельского округа - 48661,0 тысяча тенге;
3) на 2020 год в сумме 373975,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Затобольск - 145810,0 тысяч тенге;
села Озерное - 9651,0 тысяча тенге;
Заречного сельского округа - 79255,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 16882,0 тысячи тенге;
Глазуновского сельского округа - 6425,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 17815,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 12372,0 тысячи тенге;
Мичуринского сельского округа - 7440,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 12482,0 тысячи тенге;
Садчиковского сельского округа - 15487,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 50356,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из местных бюджетов в сумме 57454,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2018 № 309 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 12.10.2018 № 328 (вводится в действие с 01.01.2018)
5. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 118997,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.11.2018 № 334 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 1294,1 тысячи тенге;
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 4829,0 тысяч тенге;
3) выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 31000,0 тысячи тенге;
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 13790,0 тысяч тенге, в том числе на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 10439,0 тысяч тенге, на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств в сумме 3351,0 тысяча тенге;

5) еңбек нарығын дамытуға 29260,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне 17504,0 мың теңге сомасында, адамдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 10072,0 мың теңге сомасында, жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 1684,0 мың теңге сомасында;
6) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 6991,0 мың теңге сомасында;
7) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға 456,0 мың теңге сомасында;
8) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға, 3-13 шақырымға "Майкөл ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу жүргізуге 141829,0 мың теңге сомасында;
9) бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 27140,0 мың теңге сомасында;
10) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген шығыстардың сомаларын өтеуге 290975,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 06.06.2018 № 276 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2018 № 309 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2018 № 328 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2018 № 334 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 327264,0 мың теңге сомасында;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 2185876,0 мың теңге сомасында;
3) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 202705,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 07.09.2018 № 320 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен:

5) развитие рынка труда в сумме 29260,0 тысяч тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 17504,0 тысячи тенге, на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении в сумме 10072,0 тысячи тенге, на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 1684,0 тысячи тенге;
6) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 6991,0 тысяча тенге;
7) создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 456,0 тысяч тенге;
8) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры, на проведение среднего ремонта участка автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Майколь" 3-13 километров в сумме 141829,0 тысяч тенге;
9) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования в сумме 27140,0 тысяч тенге;
10) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов в сумме 290975,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайского района Костанайской области от 06.06.2018 № 276 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.08.2018 № 309 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.10.2018 № 328 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.11.2018 № 334 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на:
1) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 327264,0 тысячи тенге;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2185876,0 тысяч тенге;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 202705,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 07.09.2018 № 320 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:

1) Қостанай ауданы әкімдігі білім бөлімінің "№ 2 Затобол орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 36691,4 мың теңге сомасында;
2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға 26831,0 мың теңге сомасында;
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарды өтеуге 1266,0 мың теңге сомасында;
4) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 35973,8 мың теңге сомасында;
5) Қостанай ауданы Воскресеновка ауылында "Чин-Сай" үйілген судан қорғау көпір-бөгетін күрделі жөндеуге 147438,5 мың теңге сомасында;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін орташа жөндеуге 637677,4 мың теңге сомасында;
7) әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға 25088,0 мың теңге сомасында;
8) "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін құруға, ұстауға және биологиялық активтер мен ұйымдастыру техникаларын сатып алуға 29122,0 мың теңге сомасында, коммуналдық шығыстар, дәрілік заттар, спорттық мүккамал құралдарын, жануарлар үшін азық-түліктерді сатып алуға және "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі үшін ат шаруашылығы меңгерушісінің бір штаттық бірлік жалақысына 7887,8 мың теңге сомасында, ағымдағы жөндеуге, түсіп қалған бетон блоктарын қалпына келтіруге, трибуналарды ағымдағы жөндеуге және атты-спорттық алаңды ішінара қоршауға 19000,0 мың теңге сомасында;
9) жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 7437,0 мың теңге сомасында;
10) инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
11) Садовое ауылында жазғы сауықтыру кешенінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге 416187,9 мың теңге сомасында;
12) Қостанай ауданы әкімдігінің Дене шынықтыру және спорт бөлімі "Гольфтан спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне суарылатын жүйені ішінара ауыстыруға, спорттық мүккамал құралдарын, гольф алаңын күту бойынша арнайы техника және қосалқы бөлшектер сатып алуға 38383,0 мың теңге сомасында;
13) білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы Интернетке қосуға 22624,5 мың теңге сомасында;

1) капитальный ремонт здания государственного учреждения "Затобольская средняя школа № 2" отдела образования акимата Костанайского района в сумме 36691,4 тысячи тенге;
2) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 26831,0 тысяча тенге;
3) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1266,0 тысяч тенге;
4) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 35973,8 тысячи тенге;
5) капитальный ремонт насыпной водозащитной дамбы-плотины пруда "Чин-Сай" в селе Воскресеновка Костанайского района в сумме 147438,5 тысячи тенге;
6) средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов в сумме 637677,4 тысячи тенге;
7) установление и пропашку административных границ в сумме 25088,0 тысяч тенге;
8) создание, содержание и приобретение биологических активов и оргтехники для коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" в сумме 29122,0 тысячи тенге, коммунальные расходы, приобретение медикаментов, спортивного инвентаря, продуктов питания для животных и на заработную плату одной штатной единицы заведующего конным хозяйством для коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" в сумме 7887,8 тысяч тенге, на текущий ремонт, восстановление выпавших бетонных блоков, текущий ремонт трибун и частичное ограждение конно-спортивной площадки 19000,0 тысяч тенге;
9) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 7437,0 тысяч тенге;
10) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге.
11) текущий ремонт здания летнего оздоровительного комплекса в селе Садовое в сумме 416187,9 тысяч тенге
12) частичную замену поливной системы, приобретение спортивного инвентаря, специализированной техники по уходу за гольф - полями и запасных частей коммунальному государственному учреждению "Спортивная школа гольфа" Отдела физической культуры и спорта акимата Костанайского района в сумме 38383,0 тысячи тенге;
13) подключение организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 22624,5 тысячи тенге;

14) алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.11.2018 № 334 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі);
15) Озерный ауылының "Ауылдық мәдениет үйі" ғимаратын ағымдағы жөндеуге 27700,0 мың теңге сомасында;
16) оқулықтарды сатып алуға 94064,0 мың теңге сомасында;
17) көмір сатып алуға 8581,0 мың теңге сомасында;
18) 2018 жылға көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға, 3-13 шақырымға "Майкөл ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге 141829,0 мың теңге сомасында;
19) ірі қара малдың нодулярлы дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 6306,0 мың теңге сомасында;
20) "Затоболец" стадионының футбол алаңының жасанды жабындысын ауыстыруға 108225,0 мың теңге сомасында, қоршауды ауыстыруға 17991,0 мың теңге сомасында, стадионды, плитадан жасалған тротуарлар мен жолдарды ағымдағы жөндеуге 98066,0 мың теңге сомасында;
21) Қостанай ауданы әкімдігінің "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің балансында тұрған ғимаратты ағымдағы жөндеу жүргізуге 15094,0 мың теңге сомасында;
22) алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2018 № 309 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі);
23) IT-сыныптарға қосымша білім беретін педагогтарға жалақы 771,8 мың теңге сомасында, білім беру қызметкерлеріне жалақы төлеуге 70000,0 мың теңге сомасында;
24) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға 7452,0 мың теңге сомасында;
25) бас жоспарға сәйкес "Қостанай ауданының Мичуринское ауылында және Затобол кентінде жаңа шағын аудандарды жылытумен жабдықтау үшін газ қазандықтары мен жылыту жүйелерін салу" жобасы бойынша техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге 20306,4 мың теңге сомасында;
26) балалар демалыс қызметін ұйымдастыру үшін мүліктік кешен сатып алуға 630000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 14.02.2018 № 217 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 276 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2018 № 309 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2018 № 334 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 1580175,5 мың теңге сомасында, оның ішінде аудан бюджеттерін кредиттеу есебінен тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға 1519623,5 мың теңге сомасында;

14) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.11.2018 № 334 (вводится в действие с 01.01.2018);
15) текущий ремонт здания "Сельский дом культуры" села Озерное в сумме 27700,0 тысяч тенге;
16) приобретение учебников в сумме 94064,0 тысяч тенге;
17) приобретение угля в сумме 8581,0 тысяча тенге;
18) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры на 2018 год, средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Майколь" 3-13 километров в сумме 141829,0 тысяч тенге;
19) проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 6306,0 тысяч тенге;
20) замену искусственного покрытия футбольного поля стадиона "Затоболец" в сумме 108225,0 тысяч тенге, замену ограждения 17991,0 тысяча тенге, текущий ремонт стадиона, тротуаров и дорожек из плит в сумме 98066,0 тысяч тенге;
21) проведение текущего ремонта здания, находящегося на балансе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района в сумме 15094,0 тысячи тенге;
22) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2018 № 309 (вводится в действие с 01.01.2018);
23) заработную плату педагогам дополнительного образования IТ-классов в сумме 771,8 тысяча тенге, на выплату заработной платы работникам образования в сумме 70000,0 тысяч тенге;
24) изъятие земельных участков для государственных нужд в сумме 7452,0 тысячи тенге;
25) на разработку технико-экономического обоснования по проекту "Строительство газовой котельной и тепловых сетей для теплоснабжения новых микрорайонов в селе Мичуринское и поселке Затобольск Костанайского района", согласно генеральному плану в сумме 20306,4 тысяч тенге;
26) на приобретение имущественного комплекса для организации деятельности детского отдыха в сумме 630000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайского района Костанайской области от 14.02.2018 № 217 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 276 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.08.2018 № 309 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.11.2018 № 334 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 1580175,5 тысячи тенге, в том числе за счет кредитования бюджетов района на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 1519623,5 тысячи тенге;

2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 601046,3 мың теңге сомасында;
3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 84234,9 мың теңге сомасында;
4) көлік инфрақұрылымын дамытуға 146000,0 мың теңге сомасында;
5) Садовое ауылында суда жабық павильонды орналастырумен жазғы сауықтыру кешенінің жағалау аймағын абаттандыруға 167875,1 мың теңге сомасында;
6) Затобол кентіндегі орталық қазандықты реконструкциялауға 16000,0 мың теңге сомасында;
7) Затобол кентіндегі саябақ аймағының құрылысына 241000,0 мың теңге сомасында, нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2018 № 309 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.11.2018 № 334 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілген 573983,4 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 06.06.2018 № 276 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетке 226833,0 мың теңге сомасында трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыру 165507,0 мың теңге сомасында;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға 61326,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 06.06.2018 № 276 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-1. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді мынадай көлемдерде қайтару көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 10,2 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына 154,0 мың теңге сомасында;
аудандық және қалалық бюджеттерден облыстық бюджетке 778,7 мың теңге сомасында;
нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған 665,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 14.02.2018 № 217 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2018 № 309 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 601046,3 тысяч тенге;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 84234,9 тысячи тенге;
4) развитие транспортной инфраструктуры в сумме 146000,0 тысяч тенге;
5) благоустройство береговой зоны летнего оздоровительного комплекса в селе Садовое с устройством крытого павильона на воде в сумме 167875,1 тысяч тенге;
6) реконструкцию центральной котельной в поселке Затобольск в сумме 16000,0 тысяч тенге;
7) строительство парковой зоны в поселке Затобольск в сумме 241000,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2018 № 309 (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.11.2018 № 334 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района в сумме 573983,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 06.06.2018 № 276 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрен возврат трансфертов в областной бюджет в сумме 226833,0 тысячи тенге, в том числе:
перенос срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в сумме 165507,0 тысяч тенге;
уменьшение ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в сумме 61326,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 06.06.2018 № 276 (вводится в действие с 01.01.2018).
11-1. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрен возврат неиспользованных целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 10,2 тысячи тенге;
в Национальный фонд Республики Казахстан в сумме 154,0 тысячи тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 778,7 тысячи тенге;
использованных не по целевому назначению в сумме 665,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 14.02.2018 № 217 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 11.08.2018 № 309 (вводится в действие с 01.01.2018).

11-2. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетке 82,9 мың теңге сомасында аударуға жататын, пайдаланылмаған кредиттер сомаларын қайтару бойынша өсімпұл көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 14.02.2018 № 217 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 07.09.2018 № 320 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2018 жылға арналған кент, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. 2018 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті өзін-өзі басқару органдарына кент, ауылдары, ауылдық округтері арасында трансферттерді бөлу 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезекті сессиясының төрағасы С. Есментаев
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Копжасаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қостанай ауданы әкімдігінің "Экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________ З. Кенжегарина
"21" желтоқсан 2017 жыл
Мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 199 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

11-2. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрена пеня по возврату неиспользованных сумм кредитов, подлежащих перечислению в областной бюджет в сумме 82,9 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 14.02.2018 № 217 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 07.09.2018 № 320 (вводится в действие с 01.01.2018).
13.Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
14. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов поселка, сел, сельских округов на 2018 год, согласно приложению 5.
15. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между поселком, селами, сельскими округами Костанайского района на 2018 год, согласно приложению 6.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель очередной сессии
Костанайского районного маслихата С. Есментаев
Секретарь Костанайского
районного маслихата Б. Копжасаров
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов" акимата
Костанайского района
___________________ З. Кенжегарина
"21" декабря 2017 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2017 года № 199
Районный бюджет на 2018 год

003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 199 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған кент, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.11.2018 № 334 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
сомасы, мың теңге
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
"Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2017 года № 199
Перечень бюджетных программ по аппаратам акимов поселка, сел, сельских округов на 2018 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.11.2018 № 334 (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района"

005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1111,0
Мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 199 шешіміне 6-қосымша
2018 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті өзін-өзі басқару органдарына кент, ауылдары, ауылдық округтері арасында трансферттерді бөлу
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 12.10.2018 № 328 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
сомасы, мың теңге
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
10053,0
15
Трансферттер
10053,0
1
Трансферттер
10053,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10053,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
10053,0
"Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2014,0
"Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1344,0
"Қостанай ауданының И.Ф. Павлов атындағы ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1058,0
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1618,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1835,0
"Қостанай ауданының Половниковка ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
810,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
809,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
565,0

005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1111,0
Приложение 6
к решению маслихата
от 21 декабря 2017 года № 199
Распределение трансфертов органам местного самоуправления между поселком, селами и сельскими округами Костанайского района на 2018 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 12.10.2018 № 328 (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
10053,0
15
Трансферты
10053,0
1
Трансферты
10053,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10053,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
10053,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района"
2014,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района"
1344,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села имени И.Ф. Павлова Костанайского района"
1058,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района"
1618,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
1835,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Половниковка Костанайского района"
810,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
809,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района"
565,0