2017 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2017 жылғы 5 мамырдағы № 117/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 24 мамырда № 5516 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығымен бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2017 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерiнің тізбесі және сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмм, литр) арналған субсидиялар нормалары осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Мына:
1) Павлодар облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі "Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлерін және субсидиялардың нормаларын бекіту туралы" № 145/3 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5138 болып тіркелген, 2016 жылғы 3 маусымда "Регион.kz" газетінде жарияланған);
2) Павлодар облысы әкімдігінің 2016 жылғы 11 қазандағы "Павлодар облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі "Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлерін және субсидиялардың нормаларын бекіту туралы" № 145/3 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" № 310/7 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5255 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 қазанда "Регион.kz" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қалалар мен аудандар әкімдері субсидиялардың мақсатқа сай пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
4. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының ресми жариялануын;
осы қаулының Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Қ. Қасеновке жүктелсiн.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Бақауов
Павлодар облысы әкімдігінің
2017 жылғы "5" мамырдағы
№ 117/3 қаулысына
қосымша
2017 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар
түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды
сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына
(килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары

Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 2017 год
Постановление акимата Павлодарской области от 5 мая 2017 года № 117/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 мая 2017 года № 5516
В соответствии Правилами субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305, акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить на 2017 год перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Павлодарской области от 28 апреля 2016 года № 145/3 "Об утверждении видов субсидируемых удобрений и норм субсидий" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5138, опубликовано 3 июня 2016 года в газете "Регион.kz");
2) постановление акимата Павлодарской области от 11 октября 2016 года № 310/7 "О внесении дополнений в постановление акимата Павлодарской области от 28 апреля 2016 года № 145/3 "Об утверждении видов субсидируемых удобрений и норм субсидий" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5255, опубликовано 28 октября 2016 года в газете "Регион.kz").
3. Акимам городов и районов обеспечить целевое использование субсидий.
4. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
официальное опубликование настоящего постановления;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Касенова Б. К.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Бакауов
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "5" мая 2017 года № 117/3
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну
(килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2017 год

18700
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Шилісай кен орнының форфоритті концентраты мен ұны
P-17
тонна
12385
А, Б, В маркалы Жоғарғыкаманың фосфорит ұны
P2O5-23-25
7
"Супрефос-NS" азот-құрамды супрефос
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62500
N-12, P-52
Калийлі тыңайтқыштар
9
Электролитты хлорлы калий
KCl-68, K20-43
тонна
40000
Хлорлы калий
K2O-60
10
Тазартылған күкіртқышқылды калий (калий сульфаты)

18700
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
тонна
12385
Фосфоритная мука Верхнекамская марки А, Б, В
P2O5-23-25
7
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62500
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-43
тонна
40000
Калий хлористый
K2O-60
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный

K2O-50
тонна
140000
Агрохимикат калий сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3-45
Күрделі тыңайтқыштар
11
NPK 15:15:15маркалы нитроаммофоска
N-15, P-15, K-15
тонна
55000
15:15:15маркалыазотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
23:13:8 маркалы нитроаммофоска
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқышы: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
NPK 16:16:16 маркалы нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23
10:26:26 маркалы нитроаммофоска
N-10, P-26, K-26
10:26:26 маркалы азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш
N-10, P-26, K- 26
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Кешенді азот-фосфор-калий минералды тыңайтқыш (NPK тыңайтқыш қоспалары)
N-16, P-16, K-16

K2O-50
тонна
140000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3-45
Сложные удобрения
11
Нитроаммофоска марки NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
55000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16

N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб-9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
350000
Минералды тыңайтқыш Kristalon Red
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минералды тыңайтқыш Kristalon Yellow
N-13, NH4-8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минералды тыңайтқыш Kristalon Cucumber

N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб-9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0, 01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
350000
Минеральное удобрение Kristalon Red
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Yellow
N-13, NH4-8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Cucumber

2050
160
Келик-К-SI тыңайтқышы
Хелаттық калий (K2O) -15%, кремний (Si2O)-10%, хелаттық агент EDTA-2%
литр
2500
161
Атланте Плюс тыңайтқышы
Фосфор (P2O5)-18%, Калий (K2O)-16%, (Р және К калий фосфиты КН2РО3 формасында), Салицил қышқылы, Бетаины
литр
2750
162
"Белый жемчуг" сұйық гуминді тыңайтқышы
органикалық зат-46,5 г/л, гумин қышқылы-38,9 г/л, фульво қышқылы-7,6, N-0,14г/л, P2O5-16,7 г/л, K2O-29,8 г/л, Fe-312 мг/л, CaO-5670 мг/л, MgO-671 мг/л, Co-0,051 мг/л, Zn-0,23 мг/л, Cu-0,30,мг/л, Mn-31,4 мг/л, Mo-0,10 мг/л, Si2O-631 мг/л, құрғақ қалдық – 84 г/л, күл – 55,8 %, pH-7,2 бірлік
литр
1000

2050
160
Удобрение Келик-К-SI
Калий (K2O) хелатный-15%, кремний (Si2O) -10% хелатирующий агент EDTA-2%
литр
2500
161
Удобрение Атланте плюс
Фосфор (P2O5) -18%, Калий (K2O) -16%, (Р и К в форме фосфита калия-КН2РО3), Салициловая кислота, Бетаины
литр
2750
162
Жидкое гуминовое удобрение "Белый жемчуг"
органическое вещество-46,5 г/л, гуминовые кислоты-38,9 г/л, фульво кислоты-7,6, N-0,14г/л, P2O5-16,7 г/л, K2O-29,8 г/л, Fe-312 мг/л, CaO-5670 мг/л, MgO-671 мг/л, Co-0,051 мг/л, Zn-0,23 мг/л, Cu-0,30, мг/л, Mn-31,4 мг/л, Mo-0,10 мг/л, Si2O-631 мг/л, сухой остаток – 84 г/л, зола – 55,8 %, pH-7,2 единица
литр
1000