Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 шілдедегі "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 222/8 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 416/6 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 5789 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 290/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 28.12.2020 № 290/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 шілдедегі "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 222/8 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4699 тіркелген, 2015 жылғы 25 қыркүйектегі "Регион.kz" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген қаулының 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) "Оралман мәртебесін беру";
2) "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу";
3) "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу";
4) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру";
5) "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту";
6) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау";
7) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау";
8) "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау";
9) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру";
10) "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
11) "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету";

О внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 28 июля 2015 года № 222/8 "Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере"
Постановление акимата Павлодарской области от 21 декабря 2017 года № 416/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 8 января 2018 года № 5789. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28 декабря 2020 года № 290/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28.12.2020 № 290/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 28 июля 2015 года № 222/8 "Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4699, опубликовано 25 сентября 2015 года в газете "Регион.kz") следующие изменения:
пункт 1 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Присвоение статуса оралмана";
2) "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов";
3) "Регистрация лиц, ищущих работу";
4) "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости";
5) "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы либо в рамках внутрикорпоративного перевода";
6) "Назначение государственной адресной социальной помощи";
7) "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
8) "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива";
9) "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений";
10) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
11) "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами";

12) "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу";
13) "Мүгедектерге кресло-арбалар беру";
14) "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету";
15) "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";
16) "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";
17) "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру";
18) "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу";
19) "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының мемлекеттік тіркелуінен кейін он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығына Республикалық мемлекеттік кәсіпорынға қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрде оның көшірмелерін жіберуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М.Бегентаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Бақауов
Павлодар облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
"21" желтоқсандағы
№ 416/6 қаулысына
1-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

12) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
13) "Предоставление инвалидам кресла-колясок";
14) "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением";
15) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому";
16) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)";
17) "Выдача справки, подтверждающих принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";
18) "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного";
19) "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет.";
регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Павлодарской области Бегентаева М.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Бакауов
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "21" декабря 2017 года
№ 416/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих работу"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарлама не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішінің және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарын қабылдайды, түскен құжаттарды тіркейді және көрсетілген қызметті берушінің басшысына қарау үшін береді – 20 (жиырма) минут.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу туралы хабарламаны немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, ищущих работу" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальными государственными учреждениями "Центр занятости населения" районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу в бумажном или электронном виде, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (далее–Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 2 Стандарта и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы услугополучателя, производит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя для рассмотрения – 20 (двадцать) минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы, подготавливает уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу, согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 30 (отыз) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 20 (жиырма) минут.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу туралы хабарламаны беру немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кестесінде) келтірілген.
4-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл қарастырылмаған.
10. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызмет алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттарды және ақпараттарды ұсына отырып, порталға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
Жүгіну тәртібін және Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1-процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін енгізу процесі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушымен нысанды толтыру (деректерді енгізу) және экранға шығару;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты (қызметті алушының сұрауын) жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесіне ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы жіберу;
7-процесс - көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып, қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.

4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 20 (двадцать) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления о регистрации в качестве лица, ищущего работу либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются на портал с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов на портал –1 (один) рабочий день.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портале;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста и передается в "личный кабинет" услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/н
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Бектұров көшесі, 115
телефон: 8(7182) 215475
czpavlodar@mail.ru
2
"Екібастұз қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы,
Энергетиктер көшесі, 62
телефон: 8(7187)347123
zan_ekibastuz2012@mail.ru
3
"Ақсу қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы,
Советтер көшесі, 10
телефон: 8(71837)69995
centr_aksu@mail.ru
4
"Ақтоғай ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 118
телефон: 8(71841)22136
czanyatosti@list.ru
5
"Баянауыл ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы,
Сәтбаев көшесі, 34
телефон: 8(71840)91768
centrzanbayan@mail.ru
6
"Железин ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Железин ауданы,
Квитков көшесі, 7
телефон: 8(71831)22447
zhelezin_cz@mail.ru
7
"Ертіс ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауылы,
Бөгембай көшесі, 97
телефон: 8(71832)22880
cz22880@yandex.kz
8
"Качир ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тереңкөл ауылы,
Елгин көшесі, 139
телефон: 8(71833)21779
cz-kachiry@mail.ru
9
"Лебяжі ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аққу ауылы,
Бейбітшілік көшесі, 7
телефон: 8(71839)21462
akku_cz@mail.ru
10
"Май ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Көктөбе ауылы,
Уалиханов көшесі, 34
телефон: 8(71838)91742
maisk_center.z@mail.ru
11
"Павлодар ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Ген. Дүйсенов көшесі, 1
телефон: 8(7182)533133
centrof_employment@mail.ru
12
"Успен ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы,
Тәуелсіздік 10 жылдығы көшесі, 27
телефон: 8(71834)91663
usp_czn@mail.ru
13
"Шарбақты ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауылы,

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Наименование услугодателя и их контактные данные
н/п
Наименование услугодателя
Контактные данные
1
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения города Павлодара"
Город Павлодар,
улица Бектурова, 115
телефон: 8(7182) 329383
czpavlodar@mail.ru
2
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения города Экибастуза"
Город Экибастуз,
улица Энергетиков, 62
телефон: 8(7187)347123
zan_ekibastuz2012@mail.ru
3
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения города Аксу"
Город Аксу,
улица Советов, 10
телефон: 8(71837)69995
centr_aksu@mail.ru
4
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Актогайского района"
Село Актогай,
улица Абая, 118
телефон: 8(71841)22136
czanyatosti@list.ru
5
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Баянаульского района"
Село Баянаул,
улица Сатпаева, 34
телефон: 8(71840)91768
centrzanbayan@mail.ru
6
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Железинского района"
Село Железинка,
улица Квиткова, 7
телефон: 8(71831)22447
zhelezin_cz@mail.ru
7
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Иртышского района"
Село Иртышск,
улица Богембая, 97
телефон: 8(71832)22880
cz22880@yandex.kz
8
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Качирского района"
Село Теренколь,
улица Елгина, 139
телефон: 8(71833)21779
cz-kachiry@mail.ru
9
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Лебяжинского района"
Село Акку
улица Мира, 7
телефон: 8(71839)21462
akku_cz@mail.ru
10
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Майского района"
Село Коктобе,
улица Валиханова, 34
телефон: 8(71838)91742
maisk_center.z@mail.ru
11
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Павлодарского района"
Город Павлодар,
улица Генерала Дюсенова, 1
телефон:8(7182)533133 centrof_employment@mail.ru
12
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Успенского района"
Село Успенка,
улица 10 лет
Независимости, 27
телефон: 8(71834)91663
usp_czn@mail.ru
13
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Щербактинского района"
Село Щербакты,

1 Май көшесі, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттар қабылдау, Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тарту
Жауапты маманды анықтау
Ұсынылған құжаттарды қарау
Ұсынылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тексеру
Шығыс құжаттар журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу
Бұрыштама
Жұмыс іздеп жүрген адамдар ретінде тіркеу туралы хабарламаны немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Хабарламаға немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
Орындау мерзімдері
20 (жиырма) минут
30 (отыз) минут
6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут
30 (отыз) минут
20 (жиырма) минут
Барлығы
1 (бір) жұмыс күні
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу " мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
"21" желтоқсандағы
№ 416/6 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

улица 1 Мая, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих работу"
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения (работников)
Специалист канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист канцелярии услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием представленных документов, в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пункта 9 Стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия отказывает в приеме заявления
Определение ответственного специалиста
Рассмотрение представленных документов
Проверка предоставленного результата государственной услуги
Регистрация в журнале исходящей документации
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача руководителю услугодателя
Резолюция
Подготавливает уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
Сроки исполнения
20 (двадцать) минут
30 (тридцать) минут
6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут
30 (тридцать) минут
20 (двадцать) минут
Всего
1 (один) рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги " "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу"
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "21" декабря 2017 года
№ 416/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах
содействия занятости"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальными государственными учреждениями "Центр занятости населения" районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру болып табылады, ол мыналарды қамтиды:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттың (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес жұмысқа орналасуға жолдама;
Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес жастар практикасына жолдама;
Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама;
Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстарға жолдама не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) ісөқимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 5, 6, 7-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің және Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттардың болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайды, алған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін береді – 5 (бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 5 (бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама дайындайды немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – 10 (он) минут.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды – 5 (бес) минут;

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги - выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя:
направление для трудоустройства, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (далее – Стандарт);
направление на молодежную практику, согласно приложению 2 Стандарта;
направление на социальные рабочие места, согласно приложению 3 Стандарта;
направление на общественные работы, согласно приложению 4 Стандарта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по формам согласно приложениям 5, 6, 7 Стандарта и необходимые документы соглано требованиям пункта 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы услугополучателя, производит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя – 5 (пять) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 5 (пять) минут;
3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы, подготавливает направление лицам на участие в активных мерах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 10 (десять) минут;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 5 (пять) минут;

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кестесінде) келтірілген.
4-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл қарастырылмаған.
10. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажет құжаттарды ұсына отырып, порталға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
Жүгіну тәртібін және Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін енгізу процесі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызмет алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызмет алушымен нысанды толтыру (деректерді енгізу) және экранға шығару;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатын (қызметті алушының сұрауын) жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесіне ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметті өңдеу;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып, қалыптастырады және көрсетілетін қызмет алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.

5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 5 (пять) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются на портал с предоставлением необходимых документов согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов на портал –1 (один) рабочий день.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портале;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста и передается в "личный кабинет" услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

1 Май көшесі, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдау
Жауапты маманды анықтау
Ұсынылған құжаттарды қарау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын тексеру
Шығыс құжаттар журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Бұрыштама
Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдаманы немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жолдаманы немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
Орындау мерзімдері
5 (бес) минут
5 (бес) минут
10 (он) минут
5 (бес) минут
5 (бес) минут
Барлығы
30 (отыз) минут
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
"21" желтоқсандағы
№ 416/6 қаулысына
3-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

улица 1 Мая, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие
в активных мерах
содействия занятости"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости"
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения (работников)
Специалист канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист канцелярии услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием представленных документов
Определение ответственного специалиста
Рассмотрение представленных документов
Проверка проекта результата государственной услуги
Регистрация в журнале исходящей документации
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача руководителю услугодателя
Резолюция
Подготовка направления лицу на участие в активных мерах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Подписание направления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
Сроки исполнения
5 (пять) минут
5 (пять) минут
10 (десять) минут
5 (пять) минут
5 (пять) минут
Всего
30 (тридцать) минут
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие
активных мерах
содействия занятости"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие
в активных мерах
содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги ""Выдача направлений лицам на участие
в активных мерах содействия занятости"
Условные обозначения:
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "21" декабря 2017 года
№ 416/6
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальными государственными учреждениями "Центр занятости населения" районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес жұмыссыз ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, түскен құжаттарды тіркейді және көрсетілген қызметті берушінің басшысына қарау үшін береді – 20 (жиырма) минут;
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу туралы хабарламаны қағаз және электрондық түрде немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 30 (отыз) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 20 (жиырма) минут.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес жұмыссыз ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарламаны беру немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является справка о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде (далее–справка) согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (далее - Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы услугополучателя, производит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя для рассмотрения – 20 (двадцать) минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы, подготавливает справку о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 20 (двадцать) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача справки о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде, согласно приложению 1 Стандарта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.

6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут
30 (отыз) минут
20 (жиырма) минут
Барлығы
1 (бір) жұмыс күні
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп
жүргенадамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут
30 (тридцать) минут
20 (двадцать) минут
Всего
1 (один) рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу,
в качестве безработного"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу,
в качестве безработного"
Условные обозначения: