Ақтоғай ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 139/25 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5762 болып тіркелді
Ескерту. Шешімінің тақырыбы жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 172/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған Ақтоғай ауданының бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4780894 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 340524 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 8350 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 8423 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 4423597 мың теңге;
2) шығындар - 4791574 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 44306 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 64935 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 20629 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -54986 мың теңге;
6) бюджет тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 54986 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 172/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.10.2018 № 205/38 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 213/40 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен берілетін 2 727 404 мың теңге сомасында субвенция ескерілсін.
3. 2018 жылға арналған Ақтоғай ауданның бюджетіне берілетін 184355 мың теңге сома Ақтоғай ауылдық округінің бюджетіне субвенция көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2018 жыл - 59055 мың теңге;
2019 жыл - 60900 мың теңге;
2020 жыл - 64400 мың теңге.
4. 2018 жылға арналған аудан бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттік ауданның селолық округтер бойынша бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Об Актогайском районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 22 декабря 2017 года № 139/25. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2017 года № 5762
Сноска. Заголовок решения – в редакции решения маслихата Актогайского района Павлодарской области от 27.03.2018 № 172/31 (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актогайского района на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 4780894 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 340524 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 8350 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8423 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4423597 тысяч тенге;
2) затраты - 4791574 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 44306 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 64935 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 20629 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -54986 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 54986 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 27.03.2018 № 172/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.10.2018 № 205/38 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 213/40 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть в районном бюджете на 2018 год объем субвенции из областного бюджета в сумме 2 727 404 тысяч тенге;
3. Учесть в Актогайском районном бюджете на 2018 год объем субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет Актогайского сельского округа в сумме 184355 тысяч тенге, в том числе:
2018 год - 59055 тысяч тенге;
2019 год - 60900 тысяч тенге;
2020 год - 64400 тысяч тенге;
4. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам района на 2018 год согласно приложению 5.

6. 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер соммаларын үлестіру 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі мына мөлшерде ескерілсін:
9480 мың теңге - жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс кеңесшілерін және көмекшілерін еңгізуге;
2291 мың теңге - мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
6314 мың теңге - үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға.
5852 мың теңге - тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемеақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемеақы төлеуге;
6762 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдерге;
46975 мың теңге - Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
1136522 мың теңге - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
9186 мың теңге - ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
73526 мың теңге - жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 26.10.2018 № 205/38 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 213/40 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер мына көлемдерде ескерілсін:
32624 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық қорынан тұрғын үйлер сатып алуға;
81802 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
3236 мың теңге - бюджеттік төртінші деңгейін енгізу шеңберінде ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдеріне қызметтік автомобильдер сатып алуға;
7051 мың теңге - Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
46736 мың теңге - білім беру саласында күрделі сипаттағы шығыстарға;
27711 - мың теңге - мәдениет саласында күрделі және ағымдағы сипаттағы шығыстарға;
146784 мың теңге - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
53341 мың теңге - Қазақстан Республикасы Павлодар облысы "Ақтоғай ауданының жалпы білім беретін Нығманов атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі әкімшілік ғимаратына қосымша құрылыс салуға.

6. Утвердить на 2018 год распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
7. Учесть на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в следующих размерах:
9480 тысячи тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения;
2291 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
6314 тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
5852 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам, и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
6762 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
46975 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
1136522 тысяча тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9186 тысяч тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
73526 тысяч тенге - на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 26.10.2018 № 205/38 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 213/40 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в следующих размерах:
32624 тысяч тенге - на приобретение жилья государственного коммунального фонда;
81802 тысяч тенге - на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
3236 тысяч тенге - на приобретение служебного автотранспорта акимам сел, поселков, сельских округов, в рамках внедрения четвертого уровня бюджета;
7051 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
46736 тысячи тенге - на расходы текущего и капитального характера в сфере образования;
27711 тысяч тенге - на расходы текущего и капитального характера в сфере культуры.
146784 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
53341 тысяч тенге - на строительство пристройки к административному зданию Коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная средняя школа имени Нығманова Актогайского района Павлодарской области Республики Казахстан.

Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 26.10.2018 № 205/38 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 213/40 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік сақтандыруға аудару ставкаларын төмендетуіне және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізуді кейінге қалдыруына байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттер 112774 мың теңге.
10. 2018 жылға арналған бюджеттер кредиттеу үшін мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 64935 мың теңге сомада ескерілсін.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 26.10.2018 № 205/38 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 213/40 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть трансферты из районного бюджета в областной бюджет в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование и переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя в сумме 112774 тысяч тенге.
10. Учесть на 2018 год кредитование в сумме 64935 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.

11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 26.10.2018 № 205/38 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

11. Утвердить на 2018 год резерв исполнительного местного органа района в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 26.10.2018 № 205/38 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

13. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихаттың бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Т. Ж. Таскенов
Мәслихат хатшысы Ж. Ш. Ташенев
Ақтоғай аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 139/25 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
(өзгерістермен)

13. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Т. Ж. Таскенов
Секретарь маслихата Ж. Ш. Ташенев
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 139/25
Районный бюджет на 2018 год
(с изменениями)