ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXVІ сессиясының "Алматы қаласы аумақтарының функционалдық аймақтарында құрылыс салудың қалақұрылыстық регламенттерін жүзеге асыру жоспарын бекіту туралы" 2006 жылғы 20 қарашадағы № 284 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХІV сессиясының 2017 жылғы 3 наурыздағы № 89 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 сәуірде № 1370 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 200 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 11.02.2025 № 200 (01.03.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 желтоқсандағы № 1330 қаулысымен бекітілген Алматы қаласының Бас жоспарына және Алматы қаласы әкімінің ұсынуына сәйкес, қалалық ортаны кешенді көріктендіру және эстетикалық ұйымдастыру және экологиялық қолайлы, қауіпсіз және әлеуметтік ыңғайлы тіршілік ортасын құру мақсатында, VІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVI сессиясының "Алматы қаласы аумақтарының функционалдық аймақтарында құрылыс салудың қалақұрылыстық регламенттерін іске асыру жоспарын бекіту туралы" 2006 жылғы 20 қарашадағы № 284 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 720 болып тіркелген, 2006 жылғы 21 желтоқсанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Алматы қаласы аумақтарының функционалдық аймақтарында құрылыс салудың қалақұрылыстық регламенттерін іске асыру жоспарының 4 қосымшасындағы:
Ж-З Шағын қабатты құрылыс салу (2-3 қабат) жер телімінсіз аймағы тарауының бөлігіндегі соңғы азатжол келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Шығыс айналма жолының (ШААЖ) параметрлерін белгілеу Әл-Фараби даңғылының, Саин, Жандосов көшелерінің (Саин көшесінен қала шекарасына дейін) оңтүстігінде орналасқан барлық құрылыс түрлеріне шығыңқы іргелік қабатты қоспағанда үш қабаттан көп емес етіп белгілеу, биіктігі жер деңгейінен жақтаудың ұштауына (жабынның ұшы) дейін он екі метрден аспайтын және ені он бес метрден көп емес, жерасты бөлігінде паркинг орналастыру кезінде ғимараттың енін он жеті метрден асырмай (ендік бағытта), ауа лебін өткізу үшін ғимараттарды меридиан бағытында орналастыру, Әл-Фараби даңғылының оңтүстік-шығысы, Бәйшешек көшесінің батысы, Сырғабеков көшесінің шығысы шекарасында халықаралық деңгейдегі денсаулық сақтау саласында әлеуметтік маңызы бар нысандар құрылыстарының биіктігі отыз жеті метрден аспайтын құрылысын қоспағанда.".

О внесении изменений в решение XXVI-й сессии маслихата города Алматы III созыва от 20 ноября 2006 года № 284 "Об утверждении Плана реализации градостроительных регламентов застройки функциональных зон территории города Алматы"
Решение XIV сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 3 марта 2017 года N 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 14 апреля 2017 года за N 1370. Утратило силу решением внеочередной XXVII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 11 февраля 2025 года № 200
Сноска. Утратило силу решением внеочередной XXVII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 11.02.2025 № 200(вводится в действие с 01.03.2025).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Генеральным планом города Алматы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2002 года № 1330, и представлением акима города Алматы, в целях комплексного благоустройства и эстетической организации городской среды и создания экологической благоприятной, безопасной и социально удобной жизненной среды, маслихат города Алматы VІ-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXVI-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 20 ноября 2006 года № 284 "Об утверждении Плана реализации градостроительных регламентов застройки функциональных зон территории города Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 720, опубликованное 21 декабря 2006 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующее изменение:
в приложении 4 к Плану реализации градостроительных регламентов застройки функциональных зон города Алматы, утвержденном указанным решением:
в части Ж-3 Зона малоэтажной застройки (2-3 этажа) без участка, последний абзац изложить в следующей редакции:
"Параметры зданий расположенных южнее Восточной объездной дороги (ВОАД), проспекта Аль-Фараби, проспекта Саина, ул. Жандосова (от проспекта Саина до границы города) определить не более трех этажей плюс цокольный этаж для всех видов застройки с максимальной высотой не более двенадцати метров до верха парапета (конька кровли) от уровня земли и шириной не более пятнадцати метров, при размещении паркинга в подземной части ширину зданий принимать не более семнадцати метров (в широтном направлении) с меридианальным размещением зданий для пропуска воздушных потоков, за исключением строительства социально значимых объектов в сфере здравоохранения международного уровня в границах юго-восточнее проспекта Аль-Фараби, западнее улицы Байшешека, восточнее улицы Сыргабекова с высотой сооружений не более тридцати семи метров.".

2. Алматы қаласы мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының құрылыс және жер қатынастары жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы М. Әділхановқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары С.Мәкежановқа жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен соң қолданысқа енгізіледі.
VІ сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс ХІV сессиясының
төрағасы Е. Еркінбаев
VІ сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
хатшысы Қ. Қазанбаев
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің орынбасары С. Мәкежанов
Алматы қаласы әкімі аппаратының
басшысы М. Сембеков
Алматы қаласы Сәулет және қала
құрылысы басқармасы басшысының
міндетін атқарушы Ж. Айтілеу
Алматы қаласы әкімі аппараты
мемлекеттік-құқықтық
бөлімінің басшысы Ж. Мұхамеджанов

2. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по строительству и земельным отношениям маслихата города Алматы Адильханова М.А. и заместителя акима города Алматы Макежанова С.А.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
ХІV-й сессии маслихата
города Алматы VІ-го созыва
Е. Еркинбаев
Секретарь
маслихата города Алматы
VІ-го созыва
К.Казанбаев