"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 486 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 15 желтоқсанда № 4433 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 89 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 17.04.2020 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 27 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 07 тамыздағы № 293 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3378 болып тіркелді, "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 08 қазанда жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы әкімдік қаулысын мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
3) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 6 декабря 2017 года № 486. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 декабря 2017 года № 4433. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17 апреля 2020 года № 89
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17.04.2020 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере культуры" от 07 августа 2015 года № 293 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3378, опубликован 08 октября 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации акимата Северо-Казахстанской области" (далее - Управление) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации - филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі Қ.Ақсақалов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 06 желтоқсандагы № 486 қаулысымен бекітілген
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi (бұдан әрі - регламент) "Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 146 бұйрығымен бекітілген "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде әзірленген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11238 болып тіркелді).
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы орган (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижеcін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.elicense.kz, www.e.gov.kz "электрондық үкiмет" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Жұмыс кестесi:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейiн жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен көрсетiледi.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке, заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық. Куәлiктi қағаз жеткiзгiште алуға өтiнiш бiлдiрiлген жағдайда, мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi электрондық форматта ресiмделiп, басып шығарылады және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мөрiмен куәландырылады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру немесе осы регламенттің 5-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
Утвержден
постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 06 декабря 2017 года № 486
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (далее - регламент) разработан на основании стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 146 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере культуры" (далее - Стандарт), (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11238).
Государственная услуга "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал "электронного правительства" www.mks.gov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам (далее - услугополучатель).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения за получением свидетельства на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью услугодателя.
4. Результат государственной услуги – выдача свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 5 настоящего регламента.

5. Мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) әкетілетін мәдени құндылықтарды реставрациялау мақсатында уақытша әкету жағдайларын қоспағанда, олардың қанағаттанарлықсыз физикалық жай-күйі;
3) мәдени құндылықтардың халықаралық және (немесе) мемлекеттік іздестіруде болуы;
4) мәдени құндылықтың уақытша әкету мақсатының "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 35-бабының 1-тармағымен сәйкес келмеуі негіздер болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен белгіленген тәртіппен көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының қайта жүгінуіне болады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының келесі құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) заңды тұлғаның сенімхаты немесе нотариалды куәландырылған сенімхаты (жеке тұлғаға) – көрсетілетін қызметті алушының өкiлi жүгінген кезде (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттардың көшiрмелерi;
қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың мақсаттары мен болу талаптары туралы шарттың көшiрмесi;
мәдени құндылықтардың беткi жағы мен керi жақтары суреттелген А-5 форматындағы екi фотосуретi;
заңды тұлғалар үшiн – уақытша әкету кезеңiне мәдени құндылықтардың сақталуы үшiн белгiлi бiр адамға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретiнде қаралатын заттар;
2) порталға:
көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшiрмесi;
қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың мақсаттары мен болу талаптары туралы шартының электрондық көшiрмесi;
мәдени құндылықтардың беткi және керi жақтары суреттелген А-5 форматындағы электрондық фотосуретi;
заңды тұлғалар үшiн – сұрау салуға қоса тiркелетiн, уақытша әкету кезеңiне мәдени құндылықтардың сақталуы үшiн белгiлi бiр адамға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығының электрондық көшiрмесi;
көрсетiлетiн қызметтi алушы сараптамаға жататын мәдени құндылықтар ретiнде қаралатын заттарды (көрсетiлетiн қызметтi берушiге қолма-қол ұсынады).
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы, дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттардың мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәлiметтерiн көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкiмет" шлюзі арқылы тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiге ұсынылған заттар қабылдау және өткiзу журналында белгіленеді. Сараптама өткізілген кейін ұсынылған заттарды қабылдау және өткiзу журналына белгi қоюмен көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде:
1) өтiнiштiң көшiрмесiнде құжаттар топтамасын қабылдаудың күнi мен уақыты көрсетiле отырып, көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесiнде тiркеу туралы белгi өтiнiштiң қағаз жеткiзгiште қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы жүгіну кезінде "жеке кабинетiнде" көрсетiлетiн қызметтi алушының өтініштер тарихында мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетiледі.

5. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) неудовлетворительное физическое состояние вывозимых культурных ценностей, за исключением случаев временного вывоза их в целях реставрации;
3) нахождение культурных ценностей в международном и (или) государственном розыске;
4) несоответствие целям временного вывоза культурных ценностей, указанным в пункте 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре".
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим регламентом.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем следующих документов (далее – пакет документов):
1) к услугодателю:
документ, удостоверяющий личность и (или) доверенность юридического лица или нотариально засвидетельствованная доверенность (для физического лица) – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
копии документов, подтверждающих право собственности на культурные ценности;
копию договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
две фотографии культурных ценностей, обозреваемых с лицевой и оборотной стороны в формате А-5;
приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза – для юридических лиц;
предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего право собственности на культурные ценности;
электронная копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
электронная фотография культурных ценностей обозреваемых с лицевой и оборотной стороны, в формате А-5;
электронная копия приказа руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза – для юридических лиц;
предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе (услугополучатель представляет услугодателю нарочно).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Представленные услугодателю на экспертизу предметы фиксируется в журнале приема и выдачи. После проведения экспертизы, представленные предметы возвращаются заявителю с отметкой в журнале приема и выдачи.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
подтверждением принятия услугодателем заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
при обращении через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдайды, оның тіркелуін жүзеге асырады және құжаттар топтамасын қабылдаған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді - 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштама қойып, материалдарды осы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің маманына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы) жібереді - 2 (екі) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы - 1 (бір) жұмыс күні, құжаттар топтамасымен танысып, ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді және мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясына (бұдан әрі – сараптама комиссиясы) сараптама жүргізу үшін жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту хатының жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді - 2 (екі) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту жобасына қол қояды және оны кеңсе қызметкеріне жібереді - 2 (екі) сағат;
кеңсе қызметкері өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға жібереді - 2 (екі) сағат;
5) ұсынылған заттың сараптамасы тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени маңыздылығын, оның түпнұсқалығын, авторлығын, атауын, жасалу орны мен уақытын, орындау материалы мен техникасын, сондай-ақ, мөлшерін (салмағын), өзгеше ерекшеліктерін, сақталу жағдайын айқындаумен ұсынылған затты жан-жақты талдау жолымен жүзеге асырылады - 4 (төрт) жұмыс күні;
6) сараптама нәтижелері бойынша осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптама қорытындысы (бұдан әрі – қорытынды) ресімделеді және көрссетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беріледі - 3 (үш) сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы сараптама комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің тиісті жобасын дайындайды: осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысанда мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік немесе қағиданың жазбаша түрде негізделген бас тарту немесе зат мәдени құндылық болып табылмайтыны және куәліксіз әкетуге болатындығы туралы хат (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы) - 1 (бір) жұмыс күні;

7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов услугополучателя, осуществляет их регистрацию и выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов - 10 (десять) минут;
2) сотрудник канцелярии услугодателя передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы - 15 (пятнадцать) минут;
3) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет материалы специалисту услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (далее - ответственный специалист услугодателя) - 2 (два) часа;
4) ответственный специалист услугодателя, ознакомившись с пакетом документов, проверяет полноту представленного пакета документов - 1 (один) рабочий день и направляет пакет документов в экспертную комиссию по временному вывозу культурных ценностей (далее - экспертная комиссия) для проведения экспертизы -1 (один) рабочий день;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный специалист услугодателя готовит проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его руководителю услугодателя - 2 (два) часа;
руководитель услугодателя подписывает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его сотруднику канцелярии - 2 (два) часа;
сотрудник канцелярии направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления - 2 (два) часа;
5) экспертиза представленного предмета осуществляется путем всестороннего анализа представленного предмета с определением исторического, художественного, научного или иного культурного значения, их подлинности, авторства, наименования, места и времени создания, материала и техники исполнения, а также описания размеров (веса), отличительных особенностей, состояния сохранности - 4 (четыре) рабочих дня;
6) по итогам экспертизы оформляется экспертное заключение по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту (далее - заключение) и передается ответственному специалисту услугодателя - 3 (три) часа;
7) ответственный специалист услугодателя на основании заключения подготавливает соответствующий проект результата оказания государственной услуги: свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту или мотивированный отказ в письменной форме или письмо о том, что предмет не является культурной ценностью и может вывозиться без свидетельства (далее - проект результата оказания государственной услуги) - 1 (один) рабочий день;

8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді - 10 (он) минут;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің қеңсе қызметкеріне жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
10) көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді не оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының (көрсетілетін қызметті беруші басшысының) электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді - 10 (он) минут;
8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасы қабылданған күні мен уақтын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгімен өтініштің көшірмесін беру;
2) құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұрыштама қоюы және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жіберуі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының құжаттар топтамасын зерттеуі, құжаттар топтамасының толықтығы фактісін анықтауы;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасын дайындау;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысының одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасына қол қоюы;
5) сараптаманы өткізу, сараптама комиссиясының қорытындысын дайындау;
6) құжаттар топтамасын және қорытындыны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
7) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасы;
8) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
9) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қою және оны көрсетілетін қызметті берушінің қеңсесі қызметкеріне жіберу;
10) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуы немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау

8) ответственный специалист услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя - 10 (десять) минут;
9) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги и направляет результат оказания государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя - 1 (один) рабочий день;
10) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги либо направляет его в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя (руководителя услугодателя) - 10 (десять) минут.
8. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) передача пакета документов руководителю услугодателя;
3) визирование пакета документов руководителем услугодателя и направление пакета документов ответственному специалисту услугодателя;
4) изучение пакета документов, установление факта полноты пакета документов ответственным специалистом услугодателя;
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка проекта письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении;
подписание руководителем услугодателя проекта письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении;
5) проведение экспертизы, подготовка заключения экспертной комиссии;
6) передача пакета документов и заключения ответственному специалисту услугодателя;
7) проект результата оказания государственной услуги;
8) направление проекта результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя;
9) подписание проекта результата оказания государственной услуги направление его сотруднику канцелярии услугодателя;
10) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги либо направление результата оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
4) сараптама комиссиясы.
10. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оның тіркелуін жүзеге асырады және құжаттар топтамасын қабылдаған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді - 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді - 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштама қояды және материалдарды осы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің маманына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы) жібереді - 2 (екі) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттар топтамасымен танысып, заттың (тардың) мәдени құндылығын анықтау мақсатында құжаттар топтамасын сараптама жүргізу үшін сараптама комиссиясына жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту хатының жобасын дайындайды - 3 (үш) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту жобасына қол қояды және оны кеңсе қызметкеріне жібереді - 2 (екі) сағат;
кеңсе қызметкері өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға жібереді - 2 (екі) сағат;
5) ұсынылған заттың сараптамасы тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени маңыздылығын, оның түпнұсқалығын, авторлығын, атауын, жасалу орны мен уақытын, орындау материалы мен техникасын, сондай-ақ, мөлшерін (салмағын), өзгеше ерекшеліктерін, сақталу жағдайын айқындаумен ұсынылған затты жан-жақты талдау жолымен жүзеге асырылады - 4 (төрт) жұмыс күні; сараптама нәтижесінде сараптама қорытындысы ресімделенеді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беріледі - 3 (үш) сағат;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы сараптама комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің тиісті жобасын дайындайды – 2 (екі) жұмыс күні және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді - 10 (он) минут;

9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя;
4) экспертная комиссия.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии осуществляет прием пакета документов и выдачу услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов - 10 (десять) минут;
2) сотрудник канцелярии услугодателя передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы - 15 (пятнадцать) минут;
3) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет материалы специалисту услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (далее - ответственный специалист услугодателя) - 2 (два) часа;
4) ответственный специалист услугодателя, ознакомившись с пакетом документов, направляет пакет документов в экспертную комиссию для осуществления экспертизы с целью определения культурной ценности предмета (ов) - 1 (один) рабочий день;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный специалист услугодателя подготавливает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления - 3 (три) часа;
руководитель услугодателя подписывает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его сотруднику канцелярии - 2 (два) часа.
сотрудник канцелярии услугодателя направляет письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю - 2 (два) часа.
5) экспертиза осуществляется путем всестороннего анализа представленного предмета с определением исторического, художественного, научного или иного культурного значения, их подлинности, авторства, наименования, места и времени создания, материала и техники исполнения, а также описания размеров (веса), отличительных особенностей, состояния сохранности - 4 (четыре) рабочих дней; по итогам экспертизы оформляется заключение и передается ответственному специалисту услугодателя - 3 (три) часа;
6) ответственный специалист услугодателя на основании заключения подготавливает проект результата оказания государственной услуги - 2 (два) рабочих дня и направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя - 10 (десять) минут;

7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкеріне жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді немесе оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының (көрсетілетін қызметті беруші басшысының) ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді - 10 (он) минут.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдер (іс-қимыл) тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ арқылы тіркеуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электронды мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электронды сұрау салудың жолдарын толтыруы және осы регламенттің 6-тармағының 2)-тармақшасында қарастырылған құжаттар топтамасын бекітуі;
3) электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін электронды сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру;
4) өңдеу (көрсетілетін қызметті берушінің электронды сұрау салуды тексеруі, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу тарихынан электрондық сұрау салудың мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының алуы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдауы;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызметті алу тарихынан алуы.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реті, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
(облыстыңжергілікті атқарушы органы)
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына
КУӘЛІК
қаласы ______ № "___" _______ 20___ ж.

7) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги и направляет проект результата оказания государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя - 1 (один) рабочий день;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги либо направляет его в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя (руководителя услугодателя) -10 (десять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) осуществление услугополучателем регистрации (авторизации) на портале посредством ЭЦП;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление пакета документов, предусмотренных подпунктом 2) пунктом 6 настоящего регламента;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация электронного запроса услугодателем);
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг в "личном кабинете" услугополучателя;
6) подготовка и направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя;
7) получение услугополучателем результата государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
Форма
____________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области)
СВИДЕТЕЛЬСТВО
на право временного вывоза культурных ценностей
город _________________ № _____ "___" _______ 20___ года

1. Өтініш беруші__________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы)
2. Өтініш берушінің деректері: ______________________________________________
(азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің № _______________________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
3. Өтініш берушінің қызметі ________________________________________________
4. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясының қорытындысы _____________
___________________________________________________________№ ___ 20____ ж. "___"
(облыстың жергілікті атқарушы органы)
________________________________________________________________________________
(мәдени құндылықтың атауы)
________________________________________________________________________________ мақсатында
______________________________________________________________________________
(орналасқан жері және елдің атауы)
______________________________________________________________________________
20__ ж. "___" _____________ 20___ж. "___"_______________________ мерзіміне Қазақстан Республикасынан тыс уақытша әкетуге рұқсат беріледі.
Уәкілетті тұлға _________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты және қызметі)
Мөр үшін орны Қазақстан Республикасы
(заңды тұлға үшін) кеден органдарының белгісі
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Нысан
___________________________ (облыстың жергілікті ______________________________ атқарушы органы)
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе
заңды тұлғаның атауы)
ӨТІНІШ
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беруіңізді сұраймын
1) _______________________________________________________________________
2) _______________________________________________________________________
(атауы, сипаттама, саны)
Әкету мақсаты: ____________________________________________________________
(орналасқан жері және елдің атауы)
_______________________________________________________________________
Өтініш берушінің деректері:
______________________________________________________________(туылған күні,
азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің №,
__________________________________________________________________________ оның берілген күні, тұратын жері, байланыс телефондары немесе заңды тұлғаның деректемелері)
__________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлiк беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартымен көзделген ақпараттық жүйелердегi мемлекет қорғайтын құпия болып табылатын ақпараттарды пайдалануға келiсiм беремiн.
Өтініш берушінің қолы _________ Күні ___________
Мөр үшін орны
(заңды тұлға үшін)
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың жергілікті атқарушы органы)
мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөнiндегі сараптама комиссиясы
САРАПТАМА ҚОРЫТЫНДЫСЫ
____________________
(алғашқы/қайталама)
№ ____
қаласы _________ "___" _______ 20___ ж.

1. Заявитель_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование юридического лица)
2. Данные заявителя: ____________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
______________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
______________________________________________________________________
3. Деятельность заявителя _______________________________________
4. На основании заключения экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей
______________________________________________________________________________________________________________________________________________
местного исполнительного органа области)
______________________________ № ____ от "___" __________ 20____ года
_______________________________________________________________________
(наименование культурной ценности)
разрешается к временному вывозу из Республики Казахстан с целью _______________________________________________________________________в _____________________________________________________________________
(местонахождение и наименование страны)
на срок с "___" ___________ 20___ года по "___" _________ 20___ года
Уполномоченное лицо ___________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество и должность)
Место для печати отметка таможенных органов
уполномоченного органа Республики Казахстан
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
Форма
_______________________________
(местный исполнительный орган области)
____________________________________________
от __________________________________
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или
наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей
1) _______________________________________________________________________
2) _______________________________________________________________________
(наименование, описание, количество)
Цель вывоза: ______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(местонахождение и наименование страны)
_________________________________________________________________________
Данные заявителя: ________________________________________________________
(дата рождения, гражданство, номер паспорта или удостоверения личности, ________________________________________________________________________________
дата его выдачи, местожительство, контактный телефон или реквизиты юридического лица) ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, предусмотренных стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись заявителя _______________ Дата __________________
Место для печати
(для юридического лица)
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
Форма
Экспертная комиссия
по временному вывозу культурных ценностей
____________________________________________________________________
(местного исполнительного органа области)
ЭКСПЕРТНОЕ ЗАКЛЮЧЕНИЕ
_____________________
(первичное/ повторное) №
город ___________ "____" ______________20___г.

1. Өтініш беруші __________________________________________________________
(тегі аты әкесінің аты (Т.А.Ә.) немесе заңды тұлғаның атауы)
2. Өтініш берушінің деректері: ______________________________________________
(азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің №,
_________________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
_________________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің қызметі: _______________________________________________
4. Уақытша әкетудің мақсаты: ______________________________________________
5. Сараптамаға ___________________________________________________ ұсынылды
(заттың атауы, жазбаша саны)
6. Заттың сипаттамасы: ____________________________________________________
________________________________________________________________________
(түпнұсқа, авторы, жасалған уақыты мен жері, материалы және
_______________________________________________________________________
орындалу техникасы, өлшемі, салмағы, сақталуы)
Қорытынды: ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мәдени құндылығы бар немесе жоқ,
________________________________________________________________________________
уақытша әкету мүмкіндігі туралы ұсыным)
Сараптама комиссиясының Комиссия мүшелері:
төрағасы:
____________________ (Т.А.Ә.) ____________________ (Т.А.Ә.)
____________________(Т.А.Ә ____________________(Т.А.Ә.)
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер:

1. Заявитель ______________________________________________________________
(фамилия имя отчество (ФИО). либо наименование юридического лица)
2. Данные заявителя: ______________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
_______________________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
________________________________________________________________________________3. Деятельность заявителя: ________________________________________________________
4. Цель временного вывоза ________________________________________________________
5. Представлено на экспертизу _____________________________________________________
(название предмета, количество прописью)
6. Описание предмета ____________________________________________________________
(подлинник, автор, место и время создания,
_______________________________________________________________________________
материал и техника исполнения, размер, вес, сохранность)
Заключение:____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(имеет либо не имеет культурную ценность)
_______________________________________________________________________________
рекомендация о возможности временного вывоза)
Председатель Члены комиссии:
Экспертной комиссии _____________________(Ф.И.О.)
_____________________(Ф.И.О.) _____________________(Ф.И.О.)
_____________________(Ф.И.О.) _____________________(Ф.И.О.)
Приложение 4 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя:
При оказании государственной услуги через портал:
Условные обозначения: