2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 4489 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюжеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 605 252,5 мың теңге;
салықтық түсімдер 418 110 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 207,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 15 274 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 165 660,7 мың теңге;
2) шығындар 3 670 359,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 55 661,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 79 365 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 23 703,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 120 768,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 120 768,7 мың теңге;
қарыздар түсімі 79 365 мың теңге;
қарыздарды өтеу 23 703,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын
қалдықтары 65 106,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 33/183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттің шығындарында "Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару" 459006 бюджеттік бағдарламасы бойынша 2 553,4 мың теңге сома, яғни 2017 қаржылық жылда республикалық бюджеттен бөлінген 2 542,8 мың теңге сома және облыстық бюджеттен бөлінген 10,6 мың теңге сомадағы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару, 11 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.03.2018 № 26/135 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен.
1-2. 2018 қаржылық жылда дамуға арналған нысаналы трансферттер бойынша қаржылық жылдың басына жергілікті бюджеттің бюджеттік қаражатының қалдықтары есебінен, олардың мақсатты тағайындалуларын сақтай отыра 2017 жылда облыстық бюджеттен бөлінген қолданылмаған (соңына дейін қолданылмаған) нысаналы трансферт сомаларын 12 қосымшаға сәйкес қолдану (соңына дейін қолдану).

О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018 -2020 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2018 года № 4489.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 3 605 252,5 тысяч тенге;
налоговые поступления 418 110 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 207,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 15 274 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 165 660,7 тысяч тенге;
2) затраты 3 670 359,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 55 661,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 79 365 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 23 703,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 120 768,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 120 768,7 тысяч тенге;
поступление займов 79 365 тысяч тенге;
погашение займов 23 703,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 106,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 33/183 (вводится в действие с 01.01.2018).
1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в 2017 финансовом году в сумме 2 542,8 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 10,6 тысяч тенге по бюджетной программе 459006 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 2 553,4 тысяч тенге, согласно приложению 11.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2018 № 26 /135 (вступает в действие с 01.01.2018).
1-2. В 2018 финансовом году использовать (доиспользовать) неиспользованные (недоиспользованные) суммы целевых трансфертов, выделенные из областного бюджета в 2017 году, с соблюдением их целевого назначения, за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов на начало финансового года по целевым трансфертам на развитие согласно приложению 12.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.03.2018 № 26/135 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен.
1-3. Аудан бюджетінде қаржылық жылдың басына қалыптасқан бос қаражат қалдықтары есебінен 46 212,6 мың теңге сомада шығындар 13 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.03.2018 № 26/135 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен.
1-4. 2018 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы бюджетінде аудандық бюджеттен Явленка ауылдық округінің бюджетіне тапсырылатын нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 11 316 мың теңге сомада қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-4-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.03.2018 № 26/135 (01.01.2018 бастап күшіне енеді); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 26.09.2018 № 31/169 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімдерімен.
1-5. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борышына және облыстық бюджеттің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге қызмет көрсетуге 31,8 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-5-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 17.04.2018 № 27/142 (01.01.2018 бастап күшіне енеді); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 33/183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салық түсімдері есебінен құрылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салығы;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. 2018 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу келесілер есебінен белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 16 пайыз.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2018 № 26 /135 (вступает в действие с 01.01.2018).
1-3. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 46 212,6 тысяч тенге, согласно приложению 13.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2018 № 26 /135 (вступает в действие с 01.01.2018).
1-4. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 11 316 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-4 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2018 № 26 /135 (вступает в действие с 01.01.2018); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26.09.2018 № 31/169 (вводится в действие с 01.01.2018).
1-5. Предусмотреть в бюджете района на 2018 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 31,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-5 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17.04.2018 № 27 /142 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 33/183 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
фиксированного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного бюджета в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу - 16 процентов.

4. 2018 жылға аудандық бюджетке салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу келесілер есебінен белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 84 пайыз.
5. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салыққа жатпайтын түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
6. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
7. Аудандық бюджет түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
8. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2018 жылға трансферттер көлемі – 2 951 692 мың теңге, 2019 жылға - 2 998 914 мың теңге, 2020 жылға – 3 148 860 мың теңге қарастырылсын.
9. 2018 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ әкімдері аппараттарының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 32 979 мың теңге сомада белгіленсін, соның ішінде:
Корнеевка ауылдық округі-2 396 мың теңге;
Покровка ауылдық округі-6 066 мың теңге;
Явленка ауылдық округі-24 517 мың теңге.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012–2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016–2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012–2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
техникалық көмекші (өтемақы) жабдықтардық тізбесін кеңейтуге;
4) еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
еңбекақы төлемін бөлшектеп жәрдемақылау;
көшуге жәрдемақы ұсыну;
жастар саясаты;
үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындардың орнын толтыруға;
жаңа бизнес-ойларын жүзеге асыруға көшпенділерге грантқа;

4. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу- 84 процентов.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от коммунальной собственности;
другие неналоговые поступления в районный бюджет.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
7. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
8. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 2 951 692 тысяч тенге, на 2019 год – 2 998 914 тысяч тенге, на 2020 год – 3 148 860 тысяч тенге.
9. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам аппаратам акимов сельских округов на 2018 год в сумме 32 979 тысяч тенге, в том числе:
Корнеевскому сельскому округу – 2 396 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу – 6 066 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу – 24 517 тысяч тенге.
10. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы", в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) на развитие рынка труда, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы;
предоставление субсидий на переезд;
молодежная практика;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
на гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;

5) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге:
ассистенттердің еңбек төлемдеріне;
консультанттардың еңбек төлемдеріне;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
7) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім оқу бағдарламасын жүзеге асыратын білім ұйымдары мұғалімдерінің үстемақысына және жергілікті бюджет есебінен шығынның аталған бағыты бойынша төленген соманың орнын толтыру;
8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім оқу бағдарламасын жүзеге асыратын және ұлттық біліктілік тестін өткен мұғалімдердің педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін үстеме ақысына.
Көрсетілген облыстық бюджеттен берілген нысаналы трансферттерді бөлу "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 16.07.2018 № 30/156 (01.01.2018 бастап күшіне енеді); 28.11.2018 № 33/183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерінің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
2) жануарлардың энзоотикалық ауруларына қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
3) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 26.09.2018 № 31/169 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен;
4) мобильдік орталықтардағы оқуларды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіби оқыту.
Көрсетілген облыстық бюджеттен берілген нысаналы трансферттерді бөлу "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
5) білім ұйымдарын Интернет желісіне жоғары жылдамдықтағы қолжетімділікпен қамтамасыз етуге;
6) Есіл ауданы Горный ауылындағы әуе электр желісін 0,4 киловольт және жинақтық трансформаторлық қосалқы станцияны 10/0,4 киловольт қайта жаңартуға;
7) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 26.09.2018 № 31/169 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен;
8) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 26.09.2018 № 31/169 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен.

5) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения:
на оплату труда ассистентов;
на оплату труда консультантов;
6) на выплату государственной адресной социальной помощи;
7) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
8) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы".
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16.07.2018 № 30/156 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.11.2018 № 33/183 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Учесть в бюджете района на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на приобретение и доставку учебников;
2) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней животных;
3) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26.09.2018 № 31/169 (вводится в действие с 01.01.2018);
4) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы".
5) на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети Интернет;
6) на реконструкцию воздушной электролинии 0,4 киловольт и комплектной трансформаторной подстанции 10/0,4 киловольт в селе Горное Есильского района;
7) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26.09.2018 № 31/169 (вводится в действие с 01.01.2018);
8) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26.09.2018 № 31/169 (вводится в действие с 01.01.2018).

9) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 33/183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10) Өрнек ауылында көше жарықтарының ағымдағы жөндеулеріне;
11) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 33/183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
12) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
13) Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үй жалдауға (жалға алуға) арналған шығыстарды өтеуге субсидиялар.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 17.04.2018 № 27/142 (01.01.2018 бастап күшіне енеді); 16.07.2018 № 30/156 (01.01.2018 бастап күшіне енеді); 26.09.2018 № 31 /169 (01.01.2018 бастап күшіне енеді); 26.10.2018 № 32/177 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2018 № 33/183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт және ветеринария әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілген нысаналы трансферттерді бөлу "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
13. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 152 886 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын:
жұмыс берушілермен міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырылуына байланысты – 109 026 мың теңге;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша ставкалардың азаюына байланысты – 43 860 мың теңге.
14. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің шығынында ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік ұйымдарының мамандарына қатты отын сатып алуға арналған төлемдер белгіленсін.
15. 2018 жылы мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметкерлер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелердің қызметшілерінің және қазыналық кәсіпорын жұмысшыларының еңбекақы төлемдерін төлеу толық көлемде қамтамасыз етілсін.
16. 2018 жылда ауылдық жерлерде тұратын және азаматтық қызметкерлер болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт және ветеринария облыстарының мамандарына қалалық жағдайда осы қызмет түрлерін атқаратын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлері жиырма бес пайызға ұлғаюмен сақталсын.

9) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 33/183 (вводится в действие с 01.01.2018);
10) на текущий ремонт уличного освещения в селе Орнек;
11) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 33/183 (вводится в действие с 01.01.2018);
12) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13) на субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17.04.2018 № 27/142 (вводится в действие с 01.01.2018); от 16.07.2018 № 30/156 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.09.2018 № 31/169 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.10.2018 № 32/177 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.11.2018 № 33/183 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Учесть в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы".
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год расходы в сумме 152 886 тысяч тенге, в связи:
с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателей с 2018 года на 2020 год – 109 026 тысяч тенге;
с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование – 43 860 тысяч тенге.
14. Установить в расходах бюджета района на 2018 год выплаты на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
15. Обеспечить в 2018 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
16. Специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, сохранить в 2018 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

17. Бюджеттік бағдарламалар аясында Есіл ауданының ауылдық округтері бойынша 2018-2020 жылдарға арналған шығындар 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
18. 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтер шеңберінде мемлекеттік басқару органдарына трансферттер 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
19. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару үрдісінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны 10 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
20. 2018 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 6 820 мың теңге сомаға бекітілсін.

17. Установить расходы на 2018-2020 годы по сельским округам Есильского района в разрезе бюджетных программ, согласно приложениям 4, 5, 6.
18. Установить трансферты органам государственного управления в разрезе сельских округов на 2018-2020 годы, согласно приложению 7, 8, 9.
19. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 10.
20. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2018 год в сумме 6 820 тысяч тенге.

Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 26.10.2018 № 32/177 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
21. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы Д.Қалиев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
Хатшысы А.Бектасова
2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешіміне 1 - қосымша
2018 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті

Сноска. Пункт 20 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26.10.2018 № 32/177 (вводится в действие с 01.01.2018)).
21. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области Д.Калиев
Секретарь
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области А.Бектасова
Приложение 1 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018 год

2) Шығындар
3 670 359,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
313 307,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
18 643
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
103 327,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
103 327,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
138 599,5
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
135 441
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 158,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 034
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 034
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 703,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 056,3
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 316
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
933
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
398,3
02
Қорғаныс
10 018
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 018
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 386
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 958
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
674
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 075
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 075
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 075
04
Білім беру
2 518 601,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 788
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 788
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

2) Затраты
3 670 359,3
01
Государственные услуги общего характера
313 307,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18 643
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18 643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
103 327,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
103 327,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
138 599,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
135 441
022
Капитальные расходы государственного органа
3 158,5
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12 034
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 703,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28 056,3
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11 316
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
933
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
398,3
02
Оборона
10 018
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 018
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 386
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 958
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
674
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
1 075
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 075
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 075
04
Образование
2 518 601,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 788
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 788
464
Отдел образования района (города областного значения)

2 475 528
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
106 622
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
6 049
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14 047
003
Жалпы білім беру
2 235 196
006
Балаларға қосымша білім беру
33 711
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 081
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 730
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 146
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 174
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 772
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
40 285,5
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
40 285,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
247 441,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 020,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
72 698,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 229
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 558,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 093
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
59 060
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7 767
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 615
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 848
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 705
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 925
031
Жетiм балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

2 475 528
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
106 622
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 049
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 047
003
Общеобразовательное обучение
2 235 196
006
Дополнительное образование для детей
33 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 081
012
Капитальные расходы государственного органа
5 730
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 146
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 174
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 772
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
40 285,5
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
40 285,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
247 441,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 020,7
002
Программа занятости
72 698,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 229
005
Государственная адресная социальная помощь
16 558,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 093
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59 060
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7 767
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 615
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 848
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 705
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 925
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

36 689
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 945
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 256
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21 868
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7 670
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
758
029
Балалар мен жасөспірімдердің психологиялық денсаулықтарын зерттеу және тұрғындарға психологиялық-медициналық педагогикалық көмек көрсету
14 191
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
33 290
017
Спорт бойынша балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім
33 290
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
175 415
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
137 700
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
21 571
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 465
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 994
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек
15 443
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
58 991
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9 379
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
17 857
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 054
008
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша қоғам көлігінде (таксиден басқа) жол жүру жеңілдігі түрінде білім ұйымдарында күндізгі оқу түріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерді әлеуметтік қолдау
3 321
030
Патронатты тәрбиеге берілген баланы (балаларды) күту
1 220
031
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды отбасылық үлгідегі балалар үйі мен асырап алған отбасыларда мемлекеттік қолдау
2 513
451
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 661
001
Халық үшін әлеуметтік бағдарламалардың жұмыс бастылығын қамтамасыз ету облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі

36 689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 945
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 256
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21 868
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 670
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей) , оставшегося без попечения родителей
758
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 191
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
33 290
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
33 290
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
175 415
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
137 700
002
Программа занятости
21 571
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 465
005
Государственная адресная социальная помощь
7 994
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15 443
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 991
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9 379
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
17 857
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 054
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов.
3 321
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 220
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 513
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 661
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 шешіміне 11 қосымша
2018 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын бағыттау, 2017 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерін қайтару
Ескерту. Шешім 11-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.03.2018 № 26/135 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
2018 жыл сомасы (мың теңге)
15
Трансферттер

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 11
к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115
Направление свободных остатков бюджетных средств сложившихся на 1 января 2018 года, возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных в 2017 году
Сноска. Решение дополнено приложением 11 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2018 № 26 /135 (вступает в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2018 год
15
Трансферты

2 553,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 553,4
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
2 553,4
Барлығы:
2 553,4
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 шешіміне 12 қосымша
2017 жылда облыстық бюджеттен бөлінген қолданылмаған (соңына дейін қолданылмаған) нысаналы трансферт сомаларын, олардың мақсатты тағайындалуларын сақтай отыра 2018 қаржылық жылда қолдану (соңына дейін қолдану) туралы
Ескерту. Шешім 12-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.03.2018 № 26/135 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен.
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Бюджет қаражатының қалдықтарының қозғалысы
16 340,8
01
Бюджет қаражатының қалдықтары
16 340,8
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
16 340,8
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
16 340,8
Шығындар:
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Бағдарлама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 340,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
16 340,8
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу
16 340,8
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 шешіміне 13 қосымша
2018 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 13-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.03.2018 № 26/135 (01.01.2018 бастап күшіне енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Бағдарлама
Атауы
2018 жыл сомасы (мың теңге)
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
23 322,6
112
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихат аппараты
715,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихат аппараты қызметін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
715,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 185,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 185,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 536
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
536
Соның ішінде: Алматы ауылдық округі
356
Амангелді ауылдық округі
180
022
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
3 000
Соның ішінде: Волошинка ауылдық округі
3 000

2 553,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 553,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 553,4
Всего:
2 553,4
Приложение 12
к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115
Об использовании (доиспользовании) в 2018 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2017 году, с соблюдением их целевого назначения
Сноска. Решение дополнено приложением 12 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2018 № 26 /135 (вступает в действие с 01.01.2018).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
8
Используемые остатки бюджетных средств
16 340,8
01
Остатки бюджетных средств
16 340,8
1
Свободные остатки бюджетных средств
16 340,8
Свободные остатки бюджетных средств
16 340,8
Расходы:
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 340,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16 340,8
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства.
16 340,8
Приложение 13
к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115
Направление свободных остатков бюджетных средств сложившихся на 1 января 2018 года
Сноска. Решение дополнено приложением 13 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2018 № 26 /135 (вступает в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2018 год
1
Государственные услуги общего характера
23 322,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
715,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
715,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 185,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
3 185,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 536
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
536
в том числе: Алматинский сельский округ сельский округ
356
Амангельдинский сельский округ
180
022
Капитальные расходы государственного органа
3 000
в том числе: Волошинский сельский округ
3 000