"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне өзгерістермен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 2 маусымдағы № 11-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 маусымда № 4237 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына және 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне ("Мағжан жұлдызы" аудандық газетінде 2017 жылғы 20 қаңтарда, "Вести" аудандық газетінде 2017 жылғы 20 қаңтарда жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 4018 тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 1, 2 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2017-2019 жылдарға, соның ішінде 2017 жылға арналған бюджеті, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 050596,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша –641538,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 14 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 390 858,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 140630,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 090,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 34 035,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 945,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 257,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 4 257,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 125 381,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 125 381,6 мың теңге;
қарыздар түсімі –34 035,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –2 945,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 94 291,6 мың теңге.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 8-1 "О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 2 июня 2017 года № 11-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 июня 2017 года № 4237
В соответствии со статьями 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 8-1 "О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы", (опубликовано: 20 января 2017 года в районной газете "Мағжан жұлдызы", 20 января 2017 года в районной газете "Вести, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4018 от 11 января 2017 года), следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 050 596,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 641 538,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 200,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 390 858,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 140 630,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 090,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 34 035,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 945,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 257,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 4 257,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-125 381,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 125 381,6 тысяч тенге;
поступление займов – 34 035,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2 945,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 94291,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:

1) электрондық оқулықтар сатып алуға;
2) ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесіне бару үшін Астана қаласына оқушыларды жіберуге;
3) жануарлардың энзоотиялық ауруларына қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
4) мамандандырылған техника сатып алуға;
5) жұмысшы кадрларды қысқа мерзімде кәсіби оқыту, тұрғын үйді жалдау бойынша шығыстарды өтеуге субсидиялар;
6) білім беру нысандарын ағымдағы күтуге;
7) Булаев қаласындағы стадионды күрделі жөндеуге;
8) модульдік оңайлатылған шекаралық пункттер сатып алуға;
9) мүгедектер үшін жол белгілерін сатып алуға;
10) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне;
11) Надежка ауылындағы тарату желілерінің құрылысына арналған жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге;
12) Майбалық ауылындажәне Конюхов ауылында тарату желілерінқайта құруға.".
Көрсетілген шешімге 1, 4-қосымшалар осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы Л. Симбирцева
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2017 жылғы
2 маусымдағы № 11-4 шешіміне
№ 1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2016 жылғы
23 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне
№ 1 қосымша
Мағжан Жұмабаева ауданының 2017 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

1) на приобретение электронных учебников;
2) для направления учащихся в город Астану для посещения международной специализированной выставки ЭКСПО-2017;
3) для проведения профилактических мероприятий против энзоотических болезней животных;
4) на приобретение специализированной техники;
5) субсидии на возмещение расходов по найму жилья, краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров;
6) на текущее содержание объектов образования;
7) на капитальный ремонт стадиона в городе Булаево;
8) на приобретение модульных упрощенных пограничных пунктов;
9) на приобретение дорожных знаков для инвалидов;
10) на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
11) на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей в селе Надежка;
12) на реконструкцию разводящих сетей в селе Майбалык и селе Конюхово.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области Л. Симбирцева
Секретарь маслихата
районаМагжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области Т. Абильмажинов
Приложение 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области 2 июня 2017 года № 11-4
Приложение № 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области 23 декабря 2016 года № 8-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2017 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование

8 933,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 933,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 060,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 669,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
740,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 651,0
2
Қорғаныс
25 815,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 815,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 760,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
16 300,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 755,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 404,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 404,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 404,0
4
Бiлiм беру
2 743 588,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9 310,0
005
Ауылдық жерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
9 310,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 712 605,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 009,0
003
Жалпы білім беру
2 335 675,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
44 852,0
006
Балаларға қосымша білім беру
34 033,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
73 510,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
11 019,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
350,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру және халыққа психолого-медико-педагогикалық кеңес беру көмегін көрсету

8 933,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 933,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 060,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 669,4
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
740,0
015
Капитальные расходы государственного органа
4 651,0
2
Оборона
25 815,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 815,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 760,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
16 300,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 755,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 404,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 404,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 404,0
4
Образование
2 743 588,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 310,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
9 310,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 712 605,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 009,0
003
Общеобразовательное обучение
2 335 675,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
44 852,0
006
Дополнительное образование для детей
34 033,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
73 510,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 019,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
350,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

3 920,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
950,0
011
Елді мекендерді көгалдандыру және абаттандыру
15 408,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 905,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын үйымдастыру
5 700,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
18 216,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
13 989,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 895,3
058
Ауылдық елді мекендердегі су тарту және сумен қамту жүйесін дамыту
16 103,2
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жастар үшін қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жатақханалар салу, салып бітіру
13 792,1
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
249 196,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
48 849,4
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
48 849,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
112 001,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 203,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
25 350,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
74 788,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1 171,0
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 289,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
28 433,3
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 627,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 715,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 091,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
16 913,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 320,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 498,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 545,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

3 920,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
950,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
15 408,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 905,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 700,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
18 216,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
13 989,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 895,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
16 103,2
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
13 792,1
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
249 196,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
48 849,4
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
48 849,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
112 001,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 203,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
25 350,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
74 788,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 171,0
010
Капитальные расходы государственного органа
200,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 289,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
28 433,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10 627,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
12 715,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 091,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
16 913,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 320,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 498,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 545,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций