"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 28 қазандағы № 30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 2 маусымдағы № 91 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 маусымда № 4235 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 151/13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 19.04.2024 № 151/13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихатының 2016 жылғы 28 қазандағы № 30 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 6 ақпандағы 3938 болып тіркелді, "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 30 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғары көрсетілген мемлекеттік тілдегі шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін айқындау туралы";
орыс тіліндегі тақырыбы өзгермейді;
осы шешімнің қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының кезектен тыс XV
сессиясының төрағасы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша
ауданы мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 2 маусымдағы № 91 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 28 қазандағы № 30 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі және мөлшері
Осы Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі және мөлшері (бұдан әрі - Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі) "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 50071 болып тіркелді), "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 45261 болып тіркелді), "Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 05 желтоқсандағы № 471 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7412 болып тіркелді) сәйкес әзірленді және аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін белгілейді.

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 октября 2016 года № 30 "Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 2 июня 2017 года № 91. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 июня 2017 года № 4235. Утратило силу решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2024 года № 151/13
Сноска. Утратило силу решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.04.2024 № 151/13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" от 28 октября 2016 года № 30 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3938, опубликовано 30 ноября 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
заголовок вышеуказанного решения на государственном языке изложить в новой редакции:
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін айқындау туралы";
заголовок на русском языке не изменяется;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной XV сессии
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
от 2 июня 2017 года № 91
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 октября 2016 года № 30
Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
Настоящий Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (далее - Порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 50071), постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 45261), приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7412) и определяют размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам).

1. Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға)
тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі
1. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы аумағында тұрақты тұратын және жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) көрсетіледі.
2. Тұрғын үй көмегi кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, сондай-ақ жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға және отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы бойынша отбасының орташа айлық жиынтық кірісіне он пайыз құрайтын шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
3. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 50071 болып тіркелді) бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесіне сәйкес тұрғын үй көмегін тағайындауды және төлеуді жүзеге асыратын уәкілетті органға жүгінеді.
4. Тұрғын үй көмегін тағайындау бойынша уәкілетті орган "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11015 болып тіркелді) бекітілген "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы және "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
5. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін ағымдағы тоқсанға тағайындауды жүргізеді және қызмет алушылардың жеке шоттары арқылы коммуналдық қызметтерді жеткізушілерге аударуды жүзеге асырады.

1. Порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным
семьям (гражданам)
1. Жилищная помощь оказывается за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим на территории Тайыншинского района Северо-Казахстанской области и являющимися собственниками жилья или нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде.
2. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, а также арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, который составляет десять процентов к совокупному доходу семьи по Тайыншинскому району Северо-Казахстанской области.
3. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган, осуществляющий назначение и выплату жилищной помощи согласно Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 50071).
4. Уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи является коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" (далее - уполномоченный орган).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется согласно стандарту государственной услуги "Назначение жилищной помощи", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11015) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz".
5. Уполномоченный орган производит назначение жилищной помощи на текущий квартал и осуществляет перечисление поставщикам коммунальных услуг через лицевые счета услугополучателей.

6. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу Ережесіне сәйкес отбасының алдыңғы тоқсандағы табыстары есептелінеді.
7. Коммуналдық қызметтер бойынша шығындар жеткізушілердің коммуналдық қызметтер төлемдеріне ұсынған шоттары бойынша өтініш білдірген тоқсан үшін алынады.
8. Отбасының (азаматтың) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге, коммуналдық қызметтер көрсету тарифтеріне ақысына кеткен шығындары, отбасының құрамы мен кірістері өзгерген жағдайда, белгіленген тұрғын үй көмегінің сомасы қайта есептеледі.
9. Тұрғын үй көмегі көрсетілген кезде отбасындағы уақытша болмаған тұлғалар есепке алынбайды, ол тиісті құжатпен расталуы тиіс.
10. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің күрделі жөндеуінің төлемақысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемелекеттік тіркеуден өткен кондоминиум объектісін басқару органының шотына тиесілі сомаларды аудару арқылы қызмет алушының өтініші негізінде жүргізіледі.
2. Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері
11. Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегі келесі мөлшерлерді ескере отырып, көрсетіледі:
1) жылу мен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау шығындарын төлеу бойынша, тұрғын үй аумағының нормасы Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасымен белгіленген тұрғын үй беру өлшемдерімен балама:
жеке басты азаматтар үшін 30 шаршы метр шегінде;
екі және оданда көп адамнан тұратын отбасы үшін әрбір адам басына 18 шаршы метр.
2) басқа коммуналдық қызметтерді көрсету түрлері бойынша – орталық және жергілікті атқарушы органдарының қолданыстағы нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес.
12. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтыну және мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді жалға алу ақысының шығындарын өтеу нақты шығындар бойынша жүргізіледі.
13. Коммуналдық қызметтердің пайдаланылуын есептеу құрылғысы бар отбасылар (азаматтар) үшін есеп айырысуға қолданылатын шығындар, қызметтер есептеу құрылғысының көрсеткіштері негізінде өтініш білдірген тоқсанның нақты шығыстары бойынша алынады.
14. Тұрғын үй көмегінің мөлшері кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттiк төлемақының, сондай-ақ мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға шығындарына нақты есептелген төлем сомасынан аса алмайды.

6. Доходы семьи учитываются за предыдущий квартал, согласно Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина).
7. Расходы по коммунальным услугам берутся по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг за квартал обращения.
8. В случае изменения расходов семьи (гражданина) на оплату содержания общего имущества объекта кондоминиума и коммунальных услуг, тарифов на коммунальные услуги, состава семьи и доходов, сумма назначенной жилищной помощи пересчитывается.
9. При оказании жилищной помощи в семье не учитываются лица, временно отсутствующие, что должно подтверждаться соответствующим документом.
10. Оплата за капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума производится на основании заявления услугополучателя, путем перечисления причитающихся сумм на счет органа управления объекта кондоминиума, прошедшего государственную регистрацию в соответствии с действующим законодательством.
2. Размер оказания жилищной помощи
11. Жилищная помощь малообеспеченным семьям (гражданам) оказывается, учитывая следующие размеры:
1) по оплате за отопление и расходов за содержание общего имущества объекта кондоминиума, норма площади жилища эквивалентна размерам предоставления жилья, установленным жилищным законодательством Республики Казахстан:
для одиноко проживающих граждан в пределах 30 квадратных метров;
для семьи из двух человек по 18 квадратных метров на каждого человека;
2) по другим видам коммунальных услуг - согласно действующим нормативным правовым актам центральных и местных исполнительных органов.
12. Возмещение затрат на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и арендной платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда производится по фактическим расходам.
13. Расходы, принимаемые к расчету для семьи (гражданам), имеющим приборы учета потребления коммунальных услуг, берутся по фактическим затратам за квартал обращения, в котором услуги оказывались на основании показаний приборов учета.
14. Размер жилищной помощи не может превышать сумму фактически начисленной платы за содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, а также арендной платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда.