Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Тимирязев ауылының және ауылдық елді мекендерінің жерді аймақтарға бөлу жобасын (схемасын), бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 4474 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 8-бабының 2 тармағына, 11-бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Тимирязев ауылының жерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы), бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының ауылдық елді мекендерінің жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың XVIII
сессиясының төрағасы
Е. Никитенко
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Мұстафин
Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/6 шешіміне 1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Тимирязев ауылының жерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/6 шешіміне 2 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Тимирязев ауылының бағалау аймақтарының шекаралары
Аймақтың №
Аймақ шекараларының сипаттамасы
I
Тимирязев ауылының салынған аймағының орталық бөлігін алады. Аймақ шекарасы солтүстік жағынан Целинная көшесі бойынша, шығыс жағынан – Жеңіс көшесі бойынша, Плетнев көшесі бойымен бұрылып, Бөкетов көшесі бойынша өтіп, оңтүстік жағынан – облыстық маңызы бар "Тимирязев-Сарыкөл" автомобиль жолын бойлай өтеді, одан кейін Олимпийская және Дорожная көшелеріне бұрылады, батыс жағынан – Пушкин көшесі бойынша, Горький көшесіне бұрылып, соңында Плетнев көшесімен өтеді де Молодежная көшесіне бұрылады.
II-1
Тимирязев ауылының салынған аймағының солтүстік-батыс бөлігін алады. Шекара солтүстік жағынан "Тимирязев-Целинное-Докучаево-Тимирязев" аудандық маңызы бар автомобиль жолын бойлай өтеді, шығыс жағынан – Жеңіс көшесі бойынша, Целинная көшесіне бұрылады, одан кейін Дорожная, Шаталов көшелері бойынша өтіп, соңынан батысқа қарай Приозерная көшесі бойынша бұрылады.
II-2
Тимирязев ауылының салынған аймағының шығыс бөлігін алады. Аймақ шекараның солтүстік жағынан тұрғын үй құрылысы шетінен асфальт төселген жол бойынша Первоцелинников, Момышұлы, Космонавттар, Бөкетов көшелерін бойлай өтеді, шығыс жағынан – далалық жолмен Плетнев көшесіне дейін, одан кейін Тәуелсіздік көшесіне бұрылады және Жұмабаев көшесі бойынша өтеді, оңтүстік жағынан – "Тимирязев-Сарыкөл" облыстық маңызы бар автомобиль жолын бойлай өтеді, батыс жағынан – Бөкетов көшесі бойынша өтеді де Плетнев көшесі бойымен Жеңіс көшесіне бұрылады.
III

Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель, границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки села Тимирязево и сельских населенных пунктов Тимирязевского района Северо-Казахстанской области
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2017 года № 18/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2018 года № 4474.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 1 статьи 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить проект (схему) зонирования земель, границ оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки села Тимирязево Тимирязевского района Северо-Казахстанской области согласно приложениям 1, 2, 3.
2. Утвердить поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки сельских населенных пунктов Тимирязевского района Северо-Казахстанской области согласно приложению 4.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XVIII сессии
районного маслихата
Е. Никитенко
Секретарь районного маслихата С. Мустафин
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/6
Проект (схема) зонирования земель села Тимирязево Тимирязевского района Северо-Казахстанской области
Приложение 2 к решению Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/6
Границы оценочных зон села Тимирязево Тимирязевского района Северо-Казахстанской области
зоны
Описание границ зон
I
Занимает центральную часть застроенной зоны села Тимирязево. С северной стороны граница зоны проходит по улице Целинная, с восточной стороны – по улице Жеңіс, сворачивает по улице Плетнева, затем проходит по улице Букетова, с южной стороны – вдоль автомобильной дороги областного значения "Тимирязево-Сарыколь", далее сворачивает по улицам Олимпийская и Дорожная, с западной стороны – по улице Пушкина, сворачивает на улицу Горького, в завершение проходит по улице Плетнева и сворачивает на улицу Молодежная.
II-1
Занимает северно-западную часть застроенной зоны села Тимирязево. С северной стороны граница проходит вдоль автомобильной дороги районного значения "Тимирязево-Целинное-Докучаево-Тимирязево", с восточной стороны – по улице Жеңіс, сворачивает на улицу Целинная, затем проходит по улицам Дорожная, Шаталова, после чего сворачивает на запад по улице Приозерная.
II-2
Занимает восточную часть застроенной зоны села Тимирязево. С северной стороны границы зона проходит от окраин жилой застройки вдоль улиц Первоцелинников, Момышұлы, Космонавтов, Букетова по дороге с асфальтированным покрытием, с восточной стороны – по полевой дороге до улицы Плетнева, затем сворачивает по улице Тәуелсіздік и проходит по улице Жумабаева, с южной стороны – вдоль автомобильной дороги областного значения "Тимирязево-Сарыколь", с западной стороны – по улице Букетова и поворачивает по улице Плетнева на улицу Жеңіс.
III

Осы аймақ Тимирязев ауылының шығыс жағында (Сулы станциясы және Элеваторный кенті ауылдың 15-231-018 кадастрлық кварталы шекарасында) орналасқан. Осы аймақ өндірістік болып табылады, мұнда екі желілік элеватор, бұрынғы Сулы-станция мектебі және Элеватор мектебі, теміржол вокзалы, теміржол қатынас жолдары мен көмірді түсіруге және жинауға арналған "Астық-Москворецкое" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің тұйықтары, "Атамекен Астық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің элеваторы, ұн үктіру комбинаты, шағын станция және басқа өндірістік объектілер орналасқан. Тұрғын үй құрылысы 1980-1990 жылдары салынған бір қабатты жеке тұрғын секторы негізінде көрсетілген.
IV
Осы аймақ Тимирязев ауылының орталық бөлігінде, елді мекеннің салынған бөлігінен шығыстау орналасқан. Солтүстік жағынан аймақ шекарасы "Тимирязев-Целинное-Докучаево-Тимирязев" аудандық маңызы бар автомобиль жолын бойлай өтеді, шығыс жағынан – елді мекеннің кадастрлық квартал шекарасы бойынша, оңтүстік жағынан – "Тимирязев-Сарыкөл" облыстық маңызы бар автомобиль жолын бойлай және батыс жағынан – Жұмабаев көшесі бойынша өтеді, мектеп-интернатты жағалай Тәуелсіздік көшесіне бұрылады. Тұрғын үй құрылыстары Жұмабаев, Плетнев, Первоцелинников, Момышұлы, Космонавттар, Бөкетов көшелерін алады.
V
Аймақ Тимирязев ауылының батыс бөлігінде орналасқан. Бұл ауылдың салынбаған, тұрғын емес бөлігі, мынадай кейбір өндірістік объектілерін қоспағанда: қоймалар, машина-трактор шеберханасы, гараж, "Уак и К", "Есей Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерінің өндірістік аумақтары, техникалық қызмет көрсету пункті. Өндірістік ғимараттар мен құрылыстар елді мекеннің салынған бөлігіне тікелей жақын орналасқан.

Данная зона расположена в восточной стороне села Тимирязево (станция Сулы и поселок Элеваторный в границах кадастрового квартала села 15-231-018). Данная зона является производственной, на ней находятся два линейных элеватора, бывшая Сулы-Станционная школа и Сулы-Элеваторная школа, железнодорожный вокзал, железнодорожные пути и тупики для разгрузки и складирования угля, товарищества с ограниченной ответственностью "Астык-Москворецкое", элеватор товарищества с ограниченной ответственностью "Атамекен Астык", мукомольный комбинат, подстанция и другие производственные объекты. Жилой массив представлен в основной массе одноэтажным частным сектором 1980–1990-х годов постройки.
IV
Данная зона расположена в центральной части села Тимирязево, восточнее застроенной части населенного пункта. С северной стороны граница зоны проходит вдоль автомобильной дороги областного значения "Тимирязево-Целинное-Докучаево-Тимирязево", с восточной стороны – по границе кадастрового квартала населенного пункта, с южной стороны – вдоль автомобильной дороги областного значения "Тимирязево-Сарыколь" и с западной стороны – по улице Жумабаева, сворачивает вдоль школы-интерната на улицу Тәуелсіздік. Жилые строения занимают улицы Жумабаева, Плетнева, Первоцелинников, Момышұлы, Космонавтов, Букетова.
V
Зона расположена в западной части села Тимирязево. Это не застроенная, не жилая часть села, за исключением некоторых производственных объектов, таких как склады, машинотракторная мастерская, гараж, производственные территории товариществ с ограниченной ответственностью "Уак и К", "Есей-Агро", пункт технического обслуживания. Производственные здания и сооружения сосредоточены в непосредственной близости от застроенной части населенного пункта.