Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 122 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 16 маусымында № 3894 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 37 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 27.02.2018 № 37 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 37-бабына, "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары бекітілсін.
2. Атырау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 21 сәуірдегі № 79 "Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлерін және субсидиялардың нормаларын белгілеу туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3508 болып тіркелген, 2016 жылы 18 мамырда "Атырау" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
Постановление акимата Атырауской области от 23 мая 2017 года № 122. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 16 июня 2017 года № 3894. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 27 февраля 2018 года № 37
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 27.02.2018 № 37 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 27, статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223) акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Атырауской области от 21 апреля 2016 года № 79 "Об установлении видов субсидируемых удобрений и норм субсидий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3508, опубликованный 18 мая 2016 года в газете "Прикаспийская коммуна").

3. "Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары С.Ж. Нақпаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "23" мамырдағы № 122 қаулысына қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "23" мамырдағы № 122 қаулысымен бекітілген
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
р/с
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштар құрамындағы әсерлі заттар мөлшері, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке субсидия нормала-ры, тенге
1
2
3
4
5
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы

3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Атырауской области" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области Накпаева С.Ж.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от "23" мая 2017 года № 122
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "23" мая 2017 года № 122
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра

N 34,4
тонна
34 000,0
Аммиак селитрасы
Аммиак селитрасы, Б маркасы
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
25 000,0
Аммоний сульфаты-қосымша өнім
N-21
Кристалды аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500,0
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, Б маркасы
N-46
N-46,2
4
Сұйық тыңайтқыш КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500,0
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш, КАС-32 маркасы
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N аммонийлі - 6,8,
N нитратты - 6,8,
N амидті - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
тонна
18 700,0
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Шиелісай кен орнының фосфор концентраты мен фосфорит ұны
P-17
тонна

N 34,4
тонна
34 000,0
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
25 000,0
Сульфат аммония-побочный продукт
N-21
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500,0
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500,0
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
тонна
18 700,0
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
тонна

12 385,0
Фосфорит ұнының Верхнекамдық А,Б,В маркалары
P2O5- 23-25
7
Азот-күкірт құрамды Супрефос
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14,
Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000,0
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500,0
N-12, P-52
Калийлі тыңайтқыштар
9
Электролитті хлорлы калий
KCl-68, K20-43
тонна
40 000,0
Хлорлы калий
K2O-60
10
Күкірт қышқылды калий
(калий сульфаты) тазартылған
K2O-50
тонна
140 000,0
Агрохимикат Калий сульфаты
K-53, S-18
Агрохимикат Калий сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Құрама тыңайтқыштар
11
Нитроаммофоска
NPK 15:15:15 маркасы
N-15, P-15, K-15
тонна
55 000,0
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыштар 15:15:15 маркасы
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі нитроаммофоска (азофоска) тыңайтқышы
N-16, P-16, K-16
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска 23:13:8 маркасы
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқыштар: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
NPK 16:16:16 маркасы
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска 14:14:23 маркасы
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска 10:26:26 маркасы
N-10, P-26, K-26
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш 10:26:26 маркасы
N-10, P-26, K- 26
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі комплексті минералдық тыңайтқыштар (аралас NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
NPK-тыңайтқышы
N-15, P-15, K-15
12
Азотты-фосфорлы құрамында күкірт бар құрама тыңайтқыш 20:20 маркасы
N-20, P-20, S-14
тонна
72 500,0
Азотты-фосфорлы құрамында күкірт бар құрама тыңайтқыш 20:20 маркасы
N-20, P-20, S-8-14
13
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-6, P-14, K-14,
Ca-12
тонна
53 000,0
14
Жақсартылған гранулометрлі құрамдағы нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16, S-2,
Ca-1, Mg-0,6
тонна
80 000,0
Нитроаммофоска
14:14:23 маркасы
N-14, P-14, K-23,
S-1,7, Ca-0,5, Mg-1
15
Азот-фосфор-калий-күкірт құрамды тыңайтқыш)
(NPКS-тыңайтқыш)
N-4,0, Р2О5-9,6,
К2О-8,0, SO3-12,0,
СаО-10,2, MgO-0,5
тонна

12 385,0
Фосфоритная мука Верхнекамская марки А, Б, В
P2O5- 23-25
7
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000,0
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500,0
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-43
тонна
40 000,0
Калий хлористый
K2O-60
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
140 000,0
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сложные удобрения
11
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
55 000,0
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
NPK-удобрение
N-15, P-15, K-15
12
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-14
тонна
72 500,0
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-8-14
13
NPK удобрение: Нитрофоска
N-6, P-14, K-14, Ca-12
тонна
53 000,0
14
Нитроаммофоска улучшенного гранулометрического состава
N-16, P-16, K-16, S-2,
Ca-1, Mg-0,6
тонна
80 000,0
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23, S-1,7, Ca-0,5, Mg-1
15
Азот-фосфор-калий-сера содержащие удобрение, (NPКS-удобрение)
N-4,0, Р2О5-9,6, К2О-8,0, SO3-12,0, СаО-10,2, MgO-0,5
тонна

5 000,0
1
2
3
4
5
23
Кальций нитраты
YaraLivaCalcinit
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
132 500,0
24
Минералдық тыңайтқыш
Kristalon Special
N-18, NH4-3,3,
NO3-4,9, N карб- 9,8,
P2O5-18, K2O-18,
MgO-3, SO3-5,
B-0,025, Cu-0,01,
Fe- 0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
350 000,0
Минералдық тыңайтқыш KristalonRed
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минералдық тыңайтқыш KristalonYellow
N-13, NH4- 8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минералдық тыңайтқыш
Kristalon Cucumber
N-14, NO3-7, Nкарб-7, P2O5-11, K2O-31,

5 000,0
23
Нитрат кальция
YaraLivaCalcinit
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
132 500,0
24
Минеральное удобрение
Kristalon Special
N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб- 9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01,
Fe- 0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
350 000,0
Минеральное удобрение KristalonRed
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025,
Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение KristalonYellow
N-13, NH4- 8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13,
B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение
Kristalon Cucumber
N-14, NO3-7, Nкарб-7, P2O5-11, K2O-31,