Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 12 сәуірдегі № 99 "Каспий теңізінің Атырау бөлігінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 235 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 қыркүйекте № 3946 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 101 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 29.06.2023 № 101 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27, 37- баптарына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26 - бабына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 12 сәуірдегі № 99 "Каспий теңізінің Атырау бөлігінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2612 болып тіркелген, 2012 жылы 5 маусымда "Атырау" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1- тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Осы қаулының 1 және 2 - қосымшаларына сәйкес Каспий теңізінің Атырау бөлігінде су қорғау аймақтары 557, 36 шақырым ұзындықта, белдеулері 696,79 шақырым ұзындықта және олардың шаруашылық пайдалану режимі бекітілген "Каспий теңізінің Атырау бөлігінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы", "Каспий теңізінің солтүстік-шығыс бөлігінің объектілері үшін жүктерді тасымалдау бағдары" объектілері үшін су қорғау белдеулерінің шекараларын белгілеу жобасы" және "Теңізшевройл" ЖШС жер пайдалану бөлігіндегі Каспий теңізінің су қорғау аймақтары шекараларының өтуіне түзетулер жасау бойынша жобаны дайындау" жобалық құжаттамалары негізінде белгіленсін.";
2) "Каспий теңізінің Атырау бөлігіндегі су қорғау аймақтары мен белдеулері" 1 - қосымшасында:
бірінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Бекітілген "Каспий теңізінің Атырау бөлігінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы", "Каспий теңізінің солтүстік-шығыс бөлігінің объектілері үшін жүктерді тасымалдау бағдары" объектілері үшін су қорғау белдеулерінің шекараларын белгілеу жобасы" және "Теңізшевройл" ЖШС жер пайдалану бөлігіндегі Каспий теңізінің су қорғау аймақтары шекараларының өтуіне түзетулер жасау бойынша жобаны дайындау" жобалық құжаттамаларға сәйкес мыналар белгіленеді:";
1- тармағының бесінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в постановление акимата Атырауской области от 12 апреля 2012 года № 99 "Об установлении водоохранных зон и полос в Атырауской части Каспийского моря"
Постановление акимата Атырауской области от 29 августа 2017 года № 235. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 19 сентября 2017 года № 3946. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 29 июня 2023 года № 101
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 29.06.2023 № 101 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Атырауской области от 12 апреля 2012 года № 99 "Об установлении водоохранных зон и полос в Атырауской части Каспийского моря" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2612, опубликованное 5 июня 2012 года в газете "Прикаспийская коммуна") следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить водоохранные зоны протяженностью 557,36 километров, полосы протяженностью 696,79 километров и режим их хозяйственного использования Атырауской части Каспийского моря на основании утвержденных проектных документаций "Проект по установлению водоохранных зон и полос в Атырауской части Каспийского моря", "Проект установления границ водоохранной полосы для объектов "Маршрут транспортировки грузов для объектов северо-восточной части Каспийского моря" и "Разработка проекта по внесению корректировок в прохождение границ водоохранных зон Каспийского моря в части землепользования ТОО "Тенгизшевройл", согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.";
2) в приложении 1 "Водоохранные зоны и полосы Атырауской части Каспийского моря":
абзац первый изложить в следующей редакции:
"В соответствии с утвержденными проектными документациями "Проект по установлению водоохранных зон и полос в Атырауской части Каспийского моря", "Проект установления границ водоохранной полосы для объектов "Маршрут транспортировки грузов для объектов северо-восточной части Каспийского моря" и "Разработка проекта по внесению корректировок в прохождение границ водоохранных зон Каспийского моря в части землепользования ТОО "Тенгизшевройл" устанавливается:";
абзац пятый пункта 1 изложить в следующей редакции:

"Жылыой ауданында 204,60 шақырым ұзындықта, бекітілген "Теңізшевройл" ЖШС жер пайдалану бөлігіндегі Каспий теңізінің су қорғау аймақтары шекараларының өтуіне түзетулер жасау бойынша жобаны дайындау" жобалық құжаттамаға сәйкес "Теңіз" кен орнының учаскесінен және "Теңіз" кен орнынан солтүстікке қарай (өндірудің лицензиялық аумағының және жабдықтау объектілерін орналастыру бойынша жобалау–барлау жұмыстарына арналған учаскелер) орналасқан учаскелерден басқа 2000 метр болып қабылданады. "Теңіз" кен орны бойынша су қорғау аймағы 46°2'50,809" солтүстік ендік; 53°15'54,353" шығыс бойлық координаттарымен 1-нүктеден 46°11'37,020" солтүстік ендік; 53°20'22,016" шығыс бойлық координаттарымен 2-нүктеге дейін 1000 метр болып қабылданады. "Теңіз" кен орнының солтүстігінде орналасқан учаскеде (өндірудің лицензиялық аумағының және жабдықтау объектілерін орналастыру бойынша жобалау–барлау жұмыстарына арналған учаскелер) су қорғау аймағы координаттары 46°16'41,422" солтүстік ендік; 53°23'34,458" шығыс бойлық 1-нүктеден координаттары 46°19'38,769" солтүстік ендік; 53°25'41,214" шығыс бойлық 2-нүктеге дейін 1000 метр болып қабылданады;";
2-тармағының бесінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Жылыой ауданында "Каспий теңізінің солтүстік-шығыс бөлігіндегі объектілері үшін жүктерді тасымалдау бағдары" объектілері үшін белгіленген су қорғау белдеуі учаскесінен басқа жерде 280,85 шақырым ұзындықта 50 метрден 198 метрге дейін қабылданады. "Каспий теңізінің солтүстік-шығыс бөлігінің объектілері үшін жүктерді тасымалдау бағдары" объектілерінде су қорғау белдеуі 35 метр болып қабылданады және бекітілген "Каспий теңізінің солтүстік-шығыс бөлігінің объектілері үшін жүктерді тасымалдау бағдары" объектілері үшін су қорғау белдеулерінің шекарасын белгілеу жобасы" жобалық құжаттамаға сәйкес "Каспий теңізінің солтүстік-шығыс бөлігінің объектілері үшін жүктерді тасымалдау бағдары" объектілерінің сыртқы шекараларының бойымен 21,21 шақырым ұзындықта өтетін болады (су қорғау белдеуінің шекараларын жылжыту нүктелерінің координаттары 1-нүктеден (45°51'28,807" солтүстік ендік; 53°9' 47,295" шығыс бойлық) 1/15-нүктеге (45°51'37,608" солтүстік ендік; 53°3'34,799" шығыс бойлық) дейін);".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары С.Ж. Нақпаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі Н. Ноғаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Су
ресурстары комитетінің Су
ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий
бассейндік инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________________ Г. Азидуллин
2017 жылғы "29" тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлігі Қоғамдық
денсаулық сақтау комитетінің
Атырау облысы Қоғамдық
денсаулық сақтау департаменті"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________________ Ө. Зинуллин
2017 жылғы "29" тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Энергетика
министрлігі Экологиялық реттеу және
бақылау комитетінің Атырау облысы
бойынша Экология департаменті"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________________ Қ. Қапанов
2017 жылғы "29" тамыз

"Жылыойского района протяженностью 204, 60 километров, принимается 2000 метров, кроме участка месторождения "Тенгиз" и участка, расположенного севернее месторождения "Тенгиз" (участки лицензионной территории добычи и для проектно–изыскательских работ по размещению объектов обустройства) согласно утвержденной проектной документации "Разработка проекта по внесению корректировок в прохождение границ водоохранных зон Каспийского моря в части землепользования ТОО "Тенгизшевройл". Водоохранная зона по месторождению "Тенгиз" принимается 1000 метров от точки 1 с координатами 46°2'50,809" северной широты; 53°15'54,353" восточной долготы, до точки 2 с координатами 46°11'37,020" северной широты; 53°20'22,016" восточной долготы. Водоохранная зона на участке, расположенном севернее месторождения "Тенгиз" (участки лицензионной территории добычи и для проектно–изыскательских работ по размещению объектов обустройства), принимается 1000 метров от точки 1 с координатами 46°16'41,422" северной широты; 53°23'34,458" восточной долготы, до точки 2 с координатами 46°19'38,769" северной широты; 53°25'41,214" восточной долготы;";
абзац пятый пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Жылыойского района протяженностью 280,85 километров, принимается от 50 до 198 метров, кроме участка водоохранной полосы, устанавливаемой для объектов "Маршрут транспортировки грузов для объектов северо-восточной части Каспийского моря". Водоохранная полоса на объектах "Маршрут транспортировки грузов для объектов северо-восточной части Каспийского моря" принимается 35 метров и будет проходить вдоль внешних границ объектов "Маршрут транспортировки грузов для объектов северо-восточной части Каспийского моря" протяженностью 21,21 километров (координаты точек переноса границы водоохранной полосы от точки 1 (45°51'28,807" северной широты; 53°9'47,295" восточной долготы), до точки 1/15 (45°51'37,608" северной широты; 53°3'34,799" восточной долготы) согласно утвержденной проектной документации "Проект установления границ водоохранной полосы для объектов "Маршрут транспортировки грузов для объектов северо-восточной части Каспийского моря";".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области Накпаева С.Ж.
3. Настоящее постановление вступает силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области Н. Ногаев
"Согласовано"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Жайык-Каспийская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране водных
ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан"
____________________ Г. Азидуллин
"29" августа 2017 года
"Согласовано"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Департамент охраны общественного
здоровья Атырауской области
Комитета охраны общественного
здоровья Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
____________________ У. Зинуллин
"29" августа 2017 года
"Согласовано"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Департамент экологии по Атырауской
области Комитета экологического
регулирования и контроля
Министерства энергетики
Республики Казахстан"
____________________ К. Капанов
"29" августа 2017 года