Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, өлшемшарттары мен талаптарын бекіту туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 89 қаулысы. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 19 сәуiрде № 4055 болып тiркелдi. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 14 мамырдағы № 132 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 14.05.2018 № 132 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының атауы жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 07.12.2017 № 348 қаулысымен (ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен бекітілген, Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 5-тармағына сәйкес Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
дистрибьютерлік орталықтардың асыл тұқымды жануарлардың ұрықтарын өткізу жөніндегі шығындарын, асыл тұқымды орталықтардың жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге арналған шығындарын 100 %-ға дейін өтеу;
бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізуге кеткен шығындарды арзандату;
2) мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға:
жылқы етін, түйе етін, сүт (бие, түйе) өндіру, ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 07.12.2017 № 348 қаулысымен (ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
1-1. Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемшарттары мен талаптары: асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға; мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 07.12.2017 № 348 қаулысымен (ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
2.а"Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:

Об утверждении нормативов, критериев и требований субсидий по направлениям субсидирования
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 14 апреля 2017 года № 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 19 апреля 2017 года № 4055. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 14 мая 2018 года № 132
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 14.05.2018 № 132 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Сноска. Наименование постановления – в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 348 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 5 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14813, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормативы субсидий по направлениям субсидирования:
1) на развитие племенного животноводства:
возмещение до 100% затрат дистрибьютерных центров по реализации семени племенных животных, племенных центров на оказание услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах;
удешевление затрат на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями;
2) на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
удешевление стоимости конины, верблюжатины, молока (кобылье, верблюжье), затрат на корма сельскохозяйственных животных согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 348 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
1-1. Утвердить критерии и требования субсидий по направлениям субсидирования: на развитие племенного животноводства; повышение продуктивности и качества продукции животноводства согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 348 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:

1)аосы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жолдануын;
2)аосы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.С.Жамаловқа жүктелсін.
Облыс әкімі Ж.Түймебаев
Д.А.Сатыбалды
Ә.Е.Тұрғымбеков
Ж.Қ.Бөкенбаев
Б.С.Жамалов
Е.Ә.Садыр
Ұ.Сәдібеков
А.С.Сабитов
К.Н.Мендебаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
14 сәуірдегі № 89
қаулысына 1-қосымша
Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері: асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға; мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру

1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джамалова Б.С.
Аким области Ж. Туймебаев
Сатыбалды Д.А
Тургумбеков А.Е.
Бокенбаев Ж.К.
Джамалов Б.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сабитов А.С.
Мендебаев К.Н.
Приложение 1 к постановлению
акимата Южно-Казахстанской
области от 14 апреля 2017 года
№ 89
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования: на развитие племенного животноводства; повышение продуктивности и качества продукции животноводства

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 07.12.2017 № 348 қаулысымен (ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидия нормативтері, теңге
Мал шаруашылығы
1
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 348 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий за 1 единицу, тенге
Скотоводство
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
голова

Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 07.12.2017 № 348 қаулысымен (ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
Р/с№
Субсидиялау бағыттары
Өлшемдер мен талаптар
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Дистрибьютерлік орталықтың лабораториясының болуы, ұрық сақтайтың дьюар ыдысының болуы.
3. Асыл тұқымды бұқаның ұрығын тарататын арнайы тасмалдау көлігінің болуы.
4. Қажетті көлемде азот шығаратын зауыттармен келісім-шарттың болуы.
5. Асыл тұқымды куәліктің болуы.
2.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда, ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Лабораториясының болуы.
3. Асыл тұқымды қошқарларды тасмалдайтын арнайы тасмалдау көлігінің болуы.
4. Асыл тұқымды куәліктің болуы.
3.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Асыл тұқымды мәртебенің болуы.
2. Шаруашылықты жүргізу кітабынан немесе араның бал ұясының бары туралы 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді.
3. Лабораторияны пайдалану жөніндегі келісім-шарт.
4.
Ауыл шаруашылығы жануарлары азықтарына шығындар құнын арзандату
1. Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 400 бастан, орташа жылдық сауын сиыр 350 бастан, бір сиырдан орташа сауылым 5000-9000 килограмнан кем емес.
2. Малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық талдамалық жүйе базасында тіркеу.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық санитариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехикалық есепті жүргізу.
4. Тиісті инфрақұрылымы, механикаландырылған сауу, көң шығару және азық тарату, автосуар мүмкіндігі мен азық цехі бар сүт кешенінің болуы.

Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 348 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории и сосудов дьюара для хранения семени быков.
3. Наличие специальной машины для перевозки семени быков-производителей.
4. Наличие договора с заводами по производству азота на необходимое количество.
5. Наличие племенных свидетельств.
2
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории.
3. Наличие специальной машины для перевозки племенных баранов-производителей.
4. Наличие племенных свидетельств.
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие племенного статуса.
2. Выписка из книги похозяйственного учета или отчета из формы 24-сельское хозяйство о наличии пчелосемей.
3. Договор об использовании лаборатории.
4
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных
1. Наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее400 голов, среднегодовое поголовье дойных коров неменее 350 голов, средний удой от одной коровы не менее 5000-9000 килограмм.
2. Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
3.аОрганизация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4. Наличие молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой, механизированным доением, навозоудалением и кормораздачей, автопоением и кормоцехом.