Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының көшелеріне атау беру, қайта атау туралы
Бiрлескен Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 18 сәуірдегі № 91 қаулысы және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 30 наурыздағы № 11/117-VI шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 3 мамырда № 4084 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Шымкент қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып және Республикалық ономастика комиссиясының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы қорытындысы негізінде Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының көшелеріне мынадай атаулар берілсін:
Абай ауданы бойынша:
Қазығұрт шағынауданындағы атауы жоқ көшеге – Зайдулла Сатқанбайұлы көшесі;
Қызылжар шағынауданындағы атауы жоқ көшеге – Райымбек Жұмабеков көшесі;
Еңбекші ауданы бойынша:
Ұлағат шағынауданындағы атауы жоқ көшеге – Бәкір Қалдыбаев көшесі.
2. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының мына көшелері:
Абай ауданы бойынша:
Қатынкөпір шағынауданындағы Шаяхметов көшесі – Абдулла Сейданов көшесі;
4 шағынаудандағы Фабрициус көшесі – Үрістем Қабылбеков көшесі;
4 шағынаудандағы Бакинцев көшесі – Сарыбай Досжанов көшесі;
Қатынкөпір шағынауданындағы О.Хайдаров көшесі – Мұса Қасқабаев көшесі болып қайта аталсын.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ж.Түймебаев
Облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы С.Қуашбай
Облыстық мәслихатының хатшысы Қ.Балабиев
Д.А.Сатыбалды
Ә.Е.Тұрғымбеков
Ж.Қ.Бөкенбаев
Б.С.Жамалов
Е.Ә.Садыр
Ұ.Сәдібеков
А.С.Сәбитов
К.Н.Меңдебаев

О наименовании, переименовании улиц города Шымкент Южно-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Южно-Казахстанской области от 18 апреля 2017 года № 91 и решение маслихата Южно-Казахстанской области от 30 марта 2017 года № 11/117-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 3 мая 2017 года № 4084
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения города Шымкент и на основании заключения Республиканской ономастической комиссии от 10 декабря 2015 года, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат Южно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования улицам города Шымкент Южно-Казахстанской области:
по Абайскому району:
улице безымянной в микрорайоне Казыгурт – улица Зайдуллы Сатканбайулы;
улице безымянной в микрорайоне Кызылжар – улица Райымбека Жумабекова;
по Енбекшинскому району:
улице безымянной в микрорайоне Улагат – улица Бакира Калдыбаева.
2. Переименовать следующие улицы города Шымкента Южно-Казахстанской области:
по Абайскому району:
улицу имени Шаяхметова микрорайона Катынкопр – в улицу Абдуллы Сейданова;
улицу имени Фабрициуса микрорайона 4 – в улицу Уристема Кабылбекова;
улицу имени Бакинцева микрорайона 4 – в улицу Сарыбая Досжанова;
улицу имени О.Хайдарова микрорайона Катынкопр – в улицу Мусы Каскабаева.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Ж.Туймебаев
Председатель сессии
областного маслихата С.Куашбай
Секретарь областного маслихата К.Балабиев
Сатыбалды Д.А.
Тургумбеков А.Е.
Бокенбаев Ж.К.
Джамалов Б.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сабитов А.С.
Мендебаев К.Н.