Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 89 "Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 348 қаулысы. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 8 желтоқсанда № 4295 болып тiркелдi. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 14 мамырдағы № 132 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 14.05.2018 № 132 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 2-тармағына, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15360 болып тіркелген, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 14 шілдедегі № 295 бұйрығына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 89 "Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4055 болып тіркелген, 2017 жылғы 24 сәуірде "Оңтүстік Қазақстан" газетінде және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылы 28 сәуірде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының атауы мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын: "Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, өлшемшарттары мен талаптарын бекіту туралы";
1-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жылқы етін, түйе етін, сүт (бие, түйе) өндіру, ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес";
мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемшарттары мен талаптары: асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға; мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген қаулының "Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері: асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға; мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру" деген қосымшасы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 14 апреля 2017 года № 89 "Об утверждении нормативов субсидий по направлениям субсидирования"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 7 декабря 2017 года № 348. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 8 декабря 2017 года № 4295. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 14 мая 2018 года № 132
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 14.05.2018 № 132 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 июля 2017 года № 295 "О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15360, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.аВнести в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 14 апреля 2017 года № 89 "Об утверждении нормативов субсидий по направлениям субсидирования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4055, опубликовано 24 апреля 2017 года в газете "Южный Казахстан" и 28 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
наименование указанного постановления изложить в новой редакции следующего содержания: "Об утверждении нормативов, критериев и требований субсидий по направлениям субсидирования";
абзац второй подпункта 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"удешевление стоимости конины, верблюжатины, молока (кобылье, верблюжье), затрат на корма сельскохозяйственных животных согласно приложению 1 к настоящему постановлению.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Утвердить критерии и требования субсидий по направлениям субсидирования: на развитие племенного животноводства; повышение продуктивности и качества продукции животноводства согласно приложению 2 к настоящему постановлению."
приложение "Нормативы субсидий по направлениям субсидирования: на развитие племенного животноводства; повышение продуктивности и качества продукции животноводства" к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемшарттары мен талаптары: асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға; мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру" деген 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Оңтүстiк Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Оңтүстік Қазақстан облысында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы қаулыны оның ресми жарияланғаннан кейін Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.А.Сатыбалдыға жүктелсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ж.Түймебаев
Д.А.Сатыбалды
А.Е.Тұрғымбеков
Б.С.Жамалов
Е.Ә.Садыр
Ұ.Сәдібеков
Т.К.Сәрсембаев
А.С.Сәбитов
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
07 желтоқсандағы № 348
қаулысына 1-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
14 сәуірдегі № 89 қаулысына
1-қосымша
Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері: асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға; мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидия нормативтері, теңге
Мал шаруашылығы
1
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

дополнить приложением 2 "Критерии и требования субсидий по направлениям субсидирования: на развитие племенного животноводства; повышение продуктивности и качества продукции животноводства" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1)агосударственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2)ав течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3)ав течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Южно-Казахстанской области;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области после его официального опубликования.
3.аКонтроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Сатыбалды Д.А.
4.аНастоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким области Ж. Туймебаев
Сатыбалды Д.А.
Тургумбеков А.Е.
ДжамаловБ.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сарсембаев Т.К.
Сабитов А.С.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 07 декабря 2017 года № 348
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 14 апреля 2017 года № 89
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования: на развитие племенного животноводства; повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий за 1 единицу, тенге
Скотоводство
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
голова

120
Түйе шаруашылығы
6
Түйе сүтін өндіру және қайта өңдеу құнын арзандату, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін
кило- грамм
92
7
Түйе етін өндіру құнын арзандату
кило- грамм
109
Азық өндіру
8
Ауыл шаруашылығы жануарлары азықтарына арналған шығындар құнын арзандату
бас
228 000
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
07 желтоқсандағы № 348
қаулысына 2- қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
14 сәуірдегі № 89 қаулысына
2- қосымша
Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемшарттары мен талаптары: асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға; мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру
Р/с№
Субсидиялау бағыттары
Өлшемдер мен талаптар
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Дистрибьютерлік орталықтың лабораториясының болуы, ұрық сақтайтың дьюар ыдысының болуы.
3. Асыл тұқымды бұқаның ұрығын тарататын арнайы тасмалдау көлігінің болуы.
4. Қажетті көлемде азот шығаратын зауыттармен келісім-шарттың болуы.
5. Асыл тұқымды куәліктің болуы.
2.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда, ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Лабораториясының болуы.
3. Асыл тұқымды қошқарларды тасмалдайтын арнайы тасмалдау көлігінің болуы.
4. Асыл тұқымды куәліктің болуы.
3.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Асыл тұқымды мәртебенің болуы.
2. Шаруашылықты жүргізу кітабынан немесе араның бал ұясының бары туралы 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді.
3. Лабораторияны пайдалану жөніндегі келісім-шарт.
4.
Ауыл шаруашылығы жануарлары азықтарына шығындар құнын арзандату
1. Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 400 бастан, орташа жылдық сауын сиыр 350 бастан, бір сиырдан орташа сауылым 5000-9000 килограмнан кем емес.
2. Малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық талдамалық жүйе базасында тіркеу.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық санитариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехикалық есепті жүргізу.
4. Тиісті инфрақұрылымы, механикаландырылған сауу, көң шығару және азық тарату, автосуар мүмкіндігі мен азық цехі бар сүт кешенінің болуы.

120
Верблюдоводство
6
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока, в том числе для сельскохозяйственных кооперативов
килограмм
92
7
Удешевление стоимости производства верблюжатины
килограмм
109
Кормопроизводство
8
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных
голова
228 000
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 07 декабря 2017 года № 348
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 14 апреля 2017 года № 89
Критерии и требования субсидий по направлениям субсидирования: на развитие племенного животноводства; повышение продуктивности и качества продукции животноводства
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории и сосудов дьюара для хранения семени быков.
3. Наличие специальной машины для перевозки семени быков-производителей.
4. Наличие договора с заводами по производству азота на необходимое количество.
5. Наличие племенных свидетельств.
2
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории.
3. Наличие специальной машины для перевозки племенных баранов-производителей.
4. Наличие племенных свидетельств.
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие племенного статуса.
2. Выписка из книги похозяйственного учета или отчета из формы 24-сельское хозяйство о наличии пчелосемей.
3. Договор об использовании лаборатории.
4
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных
1. Наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее400 голов, среднегодовое поголовье дойных коров неменее 350 голов, средний удой от одной коровы не менее 5000-9000 килограмм.
2. Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
3.аОрганизация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4. Наличие молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой, механизированным доением, навозоудалением и кормораздачей, автопоением и кормоцехом.