Оңтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық бірліктерін қайта атау туралы
Бірлескен Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № 316 қаулысы және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 23 қазандағы № 15/191-VI шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 желтоқсанда № 4308 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 4) тармақшасына сәйкес және облыстық ономастика комиссиясының 2017 жылғы 14 сәуірдегі қорытындысы негізінде Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының мынадай жекелеген әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Түркістан қаласы бойынша:
Сауран ауылдық округі - Майдантал ауылдық округі болып;
Мақтарал ауданы бойынша:
Ж.Ералиев ауылдық округінің Жданов ауылы - Бәйтерек ауылы болып;
Сарыағаш ауданы бойынша:
Жамбыл ауылдық округінің Жамбыл елді мекені - Бекбота елді мекені болып;
Жүзімдік ауылдық округінің Карл Маркс елді мекені - Жүзімдік елді мекені болып;
Тегісшіл ауылдық округінің Абай елді мекені - Таскескен елді мекені болып қайта аталсын.
2. Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының, Мақтарал және Сарыағаш аудандарының әкімдіктері осы бірлескен қаулы мен шешімнен туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ж. Түймебаев
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Қ. Абасов
Облыстық мәслихат
хатшысы Қ.Балабиев
Д.А. Сатыбалды
Ә.Е. Тұрғымбеков
Т.Қ. Сәрсембаев
Б.С. Жамалов
Е.Ә. Садыр
Ұ. Сәдібеков
А.С. Сәбитов

О переименовании административно-территориальных единиц Южно-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Южно-Казахстанской области от 21 ноября 2017 года № 316 и решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 23 октября 2017 года № 15/191-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 12 декабря 2017 года № 4308
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании заключения областной ономастической комиссии от 14 апреля 2017 года, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие отдельные административно-территориальные единицы Южно-Казахстанской области:
по городу Туркестан:
сельский округ Сауран – в сельский округ Майдантал;
по Мактааральскому району:
село Жданов сельского округа Ж.Ералиева – в село Байтерек;
по Сарыагашскому району:
населенный пункт Жамбыл сельского округа Жамбыл – в населенный пункт Бекбота;
населенный пункт Карла Маркса сельского округа Жузумдик – в населенный пункт Жузумдик;
населенный пункт Абай сельского округа Тегисшил – в населенный пункт Таскескен.
2. Акиматам города Туркестан, Мактааральского и Сарыагашского районов Южно-Казахстанской области принять меры, вытекающие из настоящего совместного постановления и решения.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Ж. Туймебаев
Председатель сессии
областного маслихата К. Абасов
Секретарь областного
маслихата К. Балабиев
Сатыбалды Д.А.
Тургумбеков А.Е.
Джамалов Б.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сарсембаев Т.К.
Сабитов А.С.