2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-149/VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 4347 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 9 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 27 976 343 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 477 977 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 17 859 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 111 213 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 25 369 294 мың теңге;
2) шығындар – 28 129 425 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 6 363 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 363 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 146 719 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 146 719 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 6 363 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 153 082 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 33-218/VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсін).
2. 2018 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 38,5 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 33-218/VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсін).
3. 2018 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 18 614 684 мың теңге болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2017 года № 22-149/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 4347
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, с пунктом 2 статьи 75, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2017 года за № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 976 343 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 2 477 977 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 859 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 111 213 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 369 294 тысяч тенге;
2) затраты – 28 129 425 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -6 363 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 6 363 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 146 719 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 146 719 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 6 363 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 153 082 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2018 № 33-218/VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 38,5 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 50 процентов в районный бюджет.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2018 № 33-218/VI (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Установить на 2018 год объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 18 641 684 тысяч тенге.

4. 2018 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 703 951 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның iшiнде:
Ақсукент ауылдық округіне 182 516 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне 48 959 мың теңге;
Арыс ауылдық округіне 27 037 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне 26 563 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне 71 677 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 102 966 мың теңге;
Қарамұрт ауылдық округіне 45 689 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 28 136 мың теңге;
Құтарыс ауылдық округіне 41 511 мың теңге;
Көлкент ауылдық округіне 92 209 мың теңге;
Манкент ауылдық округіне 36 688 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 64 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2018 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

4. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 703 951 тысяч тенге, в том числе:
Аксукентскому сельскому округу 182 516 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу 48 959 тысяч тенге;
Арыскому сельскому округу 27 037 тысяч тенге;
Жибек жолынскому сельскому округу 26 563 тысяч тенге;
Кайнарбулакскому сельскому округу 71 677 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 102 966 тысяч тенге;
Карамуртскому сельскому округу 45 689 тысяч тенге;
Карасуйскому сельскому округу 28 136 тысяч тенге;
Кутарыскому сельскому округу 41 511 тысяч тенге;
Колкентскому сельскому округу 92 209 тысяч тенге;
Манкентскому сельскому округу 36 688 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 64 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 5.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. "Сайрам аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

9. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сайрам ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сайрам аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы С.Омаров
Аудандық мәслихат хатшысы Ж.Сүлейменов
Сайрам аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 22-149/VI шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2018 жылға арналған бюджеті

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сайрамского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата С. Омаров
Секретарь районного
маслихата Ж. Сулейменов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 21 декабря
2017 года № 22-149/VІ
Районный бюджет Сайрамского района на 2018 год

141 731
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
867 081
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
867 081
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі
37 629
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
577 636
012
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
600
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат
24 762
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі
226 454
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 722 169
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
895 317
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
889 932
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
889 932
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
5 385
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 385
2
Әлеуметтiк көмек
752 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
706 543
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
260 950
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 908
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 820
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 094
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 058
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
115 336
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
109 665
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
80 712
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
46 049
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
46 049
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 260
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 260
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі

141 731
9
Прочие услуги в области образования
867 081
464
Отдел образования района (города областного значения)
867 081
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
37 629
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
577 636
012
Капитальные расходы государственных органов
600
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24 762
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
226 454
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 722 169
1
Социальное обеспечение
895 317
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
889 932
005
Государственная адресная социальная помощь
889 932
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 385
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 385
2
Социальная помощь
752 592
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
706 543
002
Программа занятости
260 447
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 908
006
Жилищная помощь
16 820
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 094
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 058
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
115 336
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
109 665
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
81 215
464
Отдел образования района (города областного значения)
46 049
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
46 049
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 260
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 260
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения