"2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 9/98-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 24 наурызда № 4912 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 108-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 775 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және 2016 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын ұлғайту және 2016 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2017 жылы пайдалану (толық пайдалану) туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 87 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4773, 2016 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде, 2017 жылғы 5 қаңтардағы № 1 "Рудный Алтай", 2017 жылғы 5 қаңтардағы № 1 "Дидар" газеттерінде жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 249 015 122,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 429 590,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 928 627,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 214 656 904,5 мың теңге;
2) шығындар – 246 192 491,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 8 960 612,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 598 546,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 637 934,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 3 274 052,0 мың теңге, соның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 марта 2017 года № 9/98-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 24 марта 2017 года № 4912.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2017 года № 87 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 775 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", увеличении годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств 2016 года и использовании (доиспользовании) в 2017 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2016 году", Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 декабря 2016 года, газетах "Рудный Алтай" от 5 января 2017 года № 1, "Дидар" от 5 января 2017 года № 1) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 249 015 122,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 429 590,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 928 627,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 214 656 904,5 тысяч тенге;
2) затраты – 246 192 491,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 960 612,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 598 546,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 637 934,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 274 052,0 тысяч тенге, в том числе:

қаржы активтерін сатып алу – 3 274 052,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 412 032,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 412 032,8 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне 2017 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 22,2 пайыз;
қалалар мен аудандар бюджеттеріне әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативі 2017 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2017 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 42 362 376,3 мың теңге борышы лимиті белгіленсін.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 18), 19), 20) және 21) тармақшалармен толықтырылсын:
"18) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
19) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
20) ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық жарақтандыруға;
21) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға.";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға.";
12-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы В. Головатюк
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2017 жылғы 10 наурыздағы
№ 9/98-VІ шешіміне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының

приобретение финансовых активов – 3 274 052,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 412 032,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 412 032,8 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Установить:
на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорску 22,2 процентов;
на 2017 год норматив распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу, в размере 100 процентов.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Установить на 31 декабря 2017 года лимит долга местных исполнительных органов области 42 362 376,3 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить подпунктами 18), 19), 20) и 21) следующего содержания:
"18) на изъятие земельных участков для государственных нужд;
19) на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
20) на материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
21) на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел.";
пункт 11 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда.";
пункт 12 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.";
приложение 1 к указанному решению изложить в следующей редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата В. Головатюк
Приложение 1
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 10 марта 2017 года № 9/98-VI
Приложение 1
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата

1 057 806,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
187 833,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
57 837,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
81 940,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
10 186,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 834 193,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
403,0
083
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
403,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
11 046 953,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 038 143,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 662 859,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 448 286,4
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
237 857,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 715 232,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
523 004,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
349 648,0
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
388 832,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 374 474,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 205 794,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
168 680,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
810,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
810,0
2
Әлеуметтік көмек

1 057 806,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
187 833,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
57 837,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
81 940,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
10 186,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 834 193,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
403,0
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
403,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 046 953,0
1
Социальное обеспечение
6 038 143,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 662 859,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 448 286,4
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
237 857,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 715 232,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
523 004,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
349 648,0
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
388 832,0
261
Управление образования области
1 374 474,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 205 794,0
037
Социальная реабилитация
168 680,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
810,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
810,0
2
Социальная помощь

499 313,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
499 313,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
499 313,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 509 496,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 374 893,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 253,6
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 303,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 596,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
188 787,0
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
926 804,0
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
913 138,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
500 210,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
80 373,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
262 804,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
1 332 625,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
12 515,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 515,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
28 155,0
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
28 155,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
93 933,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
93 933,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
25 143 046,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
14 531 663,8
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
31 423,0
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

499 313,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
499 313,0
003
Социальная поддержка инвалидов
499 313,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 509 496,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 374 893,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
159 253,6
007
Капитальные расходы государственного органа
8 303,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
2 596,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
188 787,0
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
926 804,0
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
913 138,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
500 210,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
80 373,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
262 804,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 332 625,0
263
Управление внутренней политики области
12 515,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12 515,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
28 155,0
013
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
28 155,0
298
Управление государственной инспекции труда области
93 933,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
93 933,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
25 143 046,7
1
Жилищное хозяйство
14 531 663,8
251
Управление земельных отношений области
31 423,0
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд

31 423,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 000,0
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
14 487 240,8
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 657 601,9
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 122 318,3
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
707 320,6
2
Коммуналдық шаруашылық
10 611 382,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 611 382,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 667,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 016,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 506 093,0
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 017 110,1
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
296 350,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
1 434 688,8
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
230 458,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
10 207 646,1
1
Мәдениет саласындағы қызмет
2 730 144,1
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
2 725 935,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
334 453,0
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 263 509,0
008
Театр және музыка өнерін қолдау
1 127 973,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 209,1
027
Мәдениет объектілерін дамыту
4 209,1
2
Спорт
5 224 627,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 218 834,0
001
Жергіліктті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

31 423,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 000,0
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
14 487 240,8
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
5 657 601,9
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 122 318,3
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
707 320,6
2
Коммунальное хозяйство
10 611 382,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 611 382,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
112 667,0
005
Капитальные расходы государственного органа
14 016,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 506 093,0
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
6 017 110,1
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
296 350,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 434 688,8
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
230 458,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
10 207 646,1
1
Деятельность в области культуры
2 730 144,1
273
Управление культуры, архивов и документации области
2 725 935,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
334 453,0
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
1 263 509,0
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
1 127 973,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 209,1
027
Развитие объектов культуры
4 209,1
2
Спорт
5 224 627,0
285
Управление физической культуры и спорта области
5 218 834,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта

914 500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 704 428,3
1
Ауыл шаруашылығы
19 400 962,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
18 363 273,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 210,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
703 917,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 400,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
156 332,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
39 000,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
380 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
10 644,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
1 000 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
33 245,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 343,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 500 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 191 390,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 426 260,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
95 938,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
60 888,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 052 201,0
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
314 790,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау

914 500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 704 428,3
1
Сельское хозяйство
19 400 962,0
255
Управление сельского хозяйства области
18 363 273,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
131 210,0
002
Поддержка семеноводства
703 917,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 400,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
156 332,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
39 000,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
380 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
10 644,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
1 000 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
33 245,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 343,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 500 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 191 390,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 426 260,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
95 938,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
60 888,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 052 201,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
314 790,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов

1 177 099,0
011
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
43 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 297 694,3
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 297 694,3
9
Басқалар
6 595 977,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
686 450,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
686 450,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
2 093 507,6
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 093 507,6
261
Облыстың білім басқармасы
1 425 903,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 425 903,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
90 652,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 452,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 299 464,7
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
1 815 712,3
037
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
162 734,4
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
321 018,0
14
Борышқа қызмет көрсету
19 739,0
1
Борышқа қызмет көрсету
19 739,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
19 739,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 994,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
17 745,0
15
Трансферттер
56 315 087,1
1
Трансферттер
56 315 087,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
56 315 087,1
007
Субвенциялар
55 200 796,0
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
932 791,8
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

1 177 099,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
43 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 297 694,3
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
2 297 694,3
9
Прочие
6 595 977,3
257
Управление финансов области
686 450,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
686 450,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
2 093 507,6
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 093 507,6
261
Управление образования области
1 425 903,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 425 903,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
90 652,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
89 452,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 200,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 299 464,7
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1 815 712,3
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
162 734,4
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
321 018,0
14
Обслуживание долга
19 739,0
1
Обслуживание долга
19 739,0
257
Управление финансов области
19 739,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 994,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
17 745,0
15
Трансферты
56 315 087,1
1
Трансферты
56 315 087,1
257
Управление финансов области
56 315 087,1
007
Субвенции
55 200 796,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
932 791,8
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан