Шығыс Қазақстан облысының Жарма ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 11 шілдедегі № 175 қаулысы, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 12 шілдедегі № 12/143-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 24 шілдеде № 5133 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 1-тармағының, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 3, 8, және 11-баптарына сәйкес, бірлескен Жарма аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 наурыздағы № 10/90-VI шешімі мен Жарма ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 67 "Шығыс Қазақстан облысының Жарма ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының негізінде, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ және Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысының Жарма ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) есепті деректерден шығарылсын және таратылсын:
Жайма ауылдық округі;
Терістаңбалы ауылдық округі;
Делбегетей ауылдық округі;
2) таратылатын:
Жайма және Терістаңбалы ауылдық округтерінің аумақтары шекараларын өзгерту арқылы Суықбұлақ кентінің құрамына;
Делбегетей ауылдық округінің аумағы шекарасын өзгерту арқылы Қарасу ауылдық округінің құрамына енгізілсін;
3) Қалбатау ауылдық округінің Жаңаөзен ауылы Ақжал ауылдық округінің әкімшілік және аумақтық қарамағына Қалбатау және Ақжал ауылдық округтердің шекараларын өзгертумен берілсін;
4) есепті деректерге өзгерістер енгізумен Жаңаөзен ауылында әкімшілік орталығымен Ақжал ауылдық округі қайта құрылсын.
2. Осы шешім мен қаулы олардың алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Сессия
төрағасы Ә. Мұхтарханов
Облыс
әкімі Д. Ахметов
Облыстық мәслихаттың
хатшысы В. Головатюк

О внесении изменений в административно-территориальное устройство Жарминского района Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 июля 2017 года № 175, решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 июля 2017 года № 12/143-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 24 июля 2017 года № 5133
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 3, 8 и 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместного решения Жарминского районного маслихата от 14 марта 2017 года № 10/90–VІ и постановления Жарминского районного акимата от 14 марта 2017 года № 67 "О внесении изменений в административно-территориальное устройство Жарминского района", Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ и Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести следующие изменения в административно-территориальное устройство Жарминского района Восточно-Казахстанской области:
1) упразднить и исключить из учетных данных:
Жайминский сельский округ;
Теристанбалинский сельский округ;
Дельбегетейский сельский округ;
2) включить:
территорию упраздняемых Жайминского и Теристанбалинского сельских округов с изменением границ в состав поселка Суыкбулак;
территорию упраздняемого Дельбегетейского сельского округа с изменением границы в состав Карасуского сельского округа;
3) передать село Жанаозен Калбатауского сельского округа в административное и территориальное подчинение Акжальскому сельскому округу с изменением границ Калбатауского и Акжальского сельских округов;
4) преобразовать Акжальский сельский округ с административным центром в селе Жанаозен, с внесением изменении в учетные данные.
2. Настоящее решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель
сессии А. Мухтарханов
Аким
области Д. Ахметов
Секретарь областного
маслихата В. Головатюк