Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданындағы Алтайка ауылының батысына қарай орналасқан жер учаскелерінің тұстамасындағы Бұқтырма су қоймасының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 9 қазандағы № 263 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 қазанда № 5260 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 39, 116, 125, 145-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облысы, Зырян ауданы, Алтайка ауылының батысына қарай орналасқан жер учаскелерінің тұстамасындағы Бұқтырма су қоймасының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуін белгілеу жобасына сәйкес, су объектілерін тиісті санитарлық-гигиеналық және экологиялық талаптарға сәйкес күйде ұстау мақсатында, жер үсті суларының ластануын, қоқыстануы мен сарқылуын болғызбау, сондай-ақ өсімдіктер мен жануарлар дүниесін сақтау үшін, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға қосымшаға сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданындағы Алтайка ауылының батысына қарай орналасқан жер учаскелерінің тұстамасындағы Бұқтырма су қоймасының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданындағы Алтайка ауылының батысына қарай орналасқан жер учаскелерінің тұстамасындағы Бұқтырма су қоймасының су қорғау аймағы аумағында шаруашылыққа пайдаланудың арнайы режимі және су қорғау белдеуі аумағында шектеулі шаруашылық қызметі режимі белгіленсін.
2. Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (М.Н. Нұрғалиев) Шығыс Қазақстан облысы, Зырян ауданы, Алтайка ауылының батысына қарай орналасқан жер учаскелерінің тұстамасындағы Бұқтырма су қоймасының су қорғау аймағы мен белдеуін белгілеу жобасын Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген құзыретіне сәйкес шаралар қабылдау үшін Зырян ауданы әкіміне және мемлекеттік жер кадастрында есепке алу және су қоры мен жер ресурстарының пайдаланылуына және қорғалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін арнайы уәкілетті мемлекеттік органдарға берсін.

Об установлении водоохранной зоны и водоохранной полосы Бухтарминского водохранилища в створах земельных участков, расположенных западнее села Алтайка Зыряновского района Восточно-Казахстанской области и режима их хозяйственного использования
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 9 октября 2017 года № 263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 октября 2017 года № 5260
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 39, 116, 125, 145-1 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", проектом определения водоохранной зоны и полосы Бухтарминского водохранилища в створах земельных участков, расположенных западнее села Алтайка, Зыряновский район, Восточно-Казахстанская область, и в целях поддержания водных объектов в состоянии, соответствующем санитарно-гигиеническим и экологическим требованиям, для предотвращения загрязнения, засорения и истощения поверхностных вод, а также сохранения растительного и животного мира, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
1) водоохранную зону и водоохранную полосу Бухтарминского водохранилища в створах земельных участков, расположенных западнее села Алтайка Зыряновского района Восточно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению;
2) специальный режим хозяйственного использования на территории водоохранной зоны и режим ограниченной хозяйственной деятельности на территории водоохранной полосы Бухтарминского водохранилища в створах земельных участков, расположенных западнее села Алтайка Зыряновского района Восточно-Казахстанской области согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (Кусаинов М.М.) передать проект определения водоохранной зоны и полосы Бухтарминского водохранилища в створах земельных участков, расположенных западнее села Алтайка, Зыряновский район, Восточно-Казахстанская область, акиму Зыряновского района для принятия мер в соответствии с установленной законодательством Республики Казахстан компетенцией и специально уполномоченным государственным органам для учета в государственном земельном кадастре и для осуществления государственного контроля за использованием и охраной водного фонда и земельных ресурсов.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.З.Байбековқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының Д. Ахметов
әкімі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік
инспекциясының басшысы
______________ Р. Сүлейменов
2017 жылғы "10" қазан
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің
Шығыс Қазақстан облысы
Қоғамдық денсаулық сақтау
департаментінің басшысы
______________ Ғ. Сүлейменов
2017 жылғы "10" қазан
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Байбекова Ш.З.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Ертисской бассейновой инспекции
по регулированию использования и
охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________________ Р. Сулейменов
"10" октября 2017 года
Руководитель
Департамента охраны общественного здоровья
Восточно-Казахстанской области
Комитета охраны общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
_____________________ Г. Сулейменов
"10" октября 2017 года
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата

2017 жылғы "9" қазандағы
263 қаулысына
қосымша
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданындағы Алтайка ауылының батысына қарай орналасқан жер учаскелерінің тұстамасындағы Бұқтырма су қоймасының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі
Су объектісі, оның учаскесі
Су қорғау аймағы
Соның ішінде су қорғау белдеуі
Ұзындығы, км
Ені, м
Ауданы, га
Ұзындығы,
км
Ені, м
Ауданы,
га
М.К. Есенжановқа және
Т.Г. Ниязбековке берілген жер учаскелері шекараларындағы Бұқтырма су қоймасы

от "9" октября 2017 года
263
Водоохранная зона и водоохранная полоса Бухтарминского водохранилища в створах земельных участков, расположенных западнее села Алтайка Зыряновского района Восточно-Казахстанской области
Водный объект, его участок
Водоохранная зона
В том числе водоохранная полоса
Протяженность, км
Ширина, м
Площадь, га
Протяженность, км
Ширина, м
Площадь, га
Бухтарминское водохранилище в границах земельных участков, выделяемых
Есенжанову М.К. и Ниязбекову Т.Г.

73,0
500,0
3,2
73,0
55,0-68,0
0,38
А.В. Тютеньковқа, Е.Н. Тютеньковаға,
Е.И. Тютеньковаға, А.А. Тютеньковқа,
А.Б. Сахариеваға берілген жер учаскелері шекараларындағы Бұқтырма су қоймасы
122,0
500,0
6,0
123,0
55-60,0
0,75
Ескертпе:
Су қорғау аймақтары мен су қорғау белдеулерінің шекаралары мен ені бекітілген Шығыс Қазақстан облысы, Зырян ауданы, Алтайка ауылының батысына қарай орналасқан жер учаскелерінің тұстамасындағы Бұқтырма су қоймасының су қорғау аймағы мен белдеуін белгілеу жобасының картографиялық материалында көрсетілген.

73,0
500,0
3,2
73,0
55,0-68,0
0,38
Бухтарминское водохранилище в границах земельных участков, выделяемых
Тютенькову А.В., Тютеньковой Е.Н., Тютеньковой Е.И., Тютенькову А.А., Сахариевой А.Б.
122,0
500,0
6,0
123,0
55-60,0
0,75
Примечание:
Границы и ширина водоохранных зон и водоохранных полос отражены в картографическом материале утвержденного проекта определения водоохранной зоны и полосы Бухтарминского водохранилища в створах земельных участков, расположенных западнее села Алтайка, Зыряновский район, Восточно-Казахстанская область.