Өскемен қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қантарда № 5394 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 52/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 23.12.2019 № 52/2-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5341 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаланың 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 785 768,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 054 337,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 932 575,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 177 661,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 25 621 194,1 мың теңге;
2) шығындар – 55 735 720,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0,0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – - 35 815,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 35 815,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 4 914 137,7 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру – 4 914 137,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 27.11.2018 № 37/2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Өскемен қаласының 2018 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0,0. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0,0.
3. 2018 жылға арналған Өскемен қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 21 069,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 19.10.2018 № 36/2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете города Усть-Каменогорска на 2018-2020 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 25/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 8 января 2018 года № 5394. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2019 года № 52/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2019 № 52/2-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5341, Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 785 768,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 23 054 337,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 932 575,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 177 661,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 621 194,1 тысяч тенге;
2) затраты – 55 735 720,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 35 815,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 35 815,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 4 914 137,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 4 914 137,7тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.11.2018 № 37/2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2018 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0,0. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0,0.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2018 год в сумме 21 069,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2018 № 36/2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).

4. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2018 жылғы 15 қарашадағы № 24/275-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5695 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес 2018 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын:

4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2018 год в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 ноября 2018 года № 24/275-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5695):

1) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 36,4 %;
2) әлеуметтік салық – 36,4 %.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 27.11.2018 № 37/2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 36,4 %;
2) социальный налог – 36,4 %..
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.11.2018 № 37/2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств установить повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

6. Осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес Өскемен қаласының 2018 жылға арналған бюджетінің атқарылу үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі ескерілсін.
7. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Коротин
Қалалық мәслихаттың хатшысы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2017 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 25/2-VI шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Өскемен қаласының бюджеті

6. Учесть перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Усть-Каменогорска на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии С. Коротин
Секретарь городского маслихата А. Светаш
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 26 декабря 2017 года
№ 25/2-VI
Бюджет города Усть-Каменогорска на 2018 год

30 212,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
132 631,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108 266,3
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
108 266,3
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
24 365,2
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 115,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
04
Бiлiм беру
16 598 034,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 960 705,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 901,0
003
Жалпы білім беру
8 459 845,9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
434 616,9
006
Балаларға қосымша білім беру
686 306,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 545 716,6
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
110 611,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 247,0
023
Әдістемелік жұмыс
59 636,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 196 418,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
430 406,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
168 325,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
168 325,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 469 003,8
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 469 003,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 931 786,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 893 314,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 072,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
360 982,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

30 212,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
132 631,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108 266,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
108 266,3
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
24 365,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
24 115,2
003
Капитальные расходы государственного органа
250,0
04
Образование
16 598 034,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 960 705,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
33 901,0
003
Общеобразовательное обучение
8 459 845,9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
434 616,9
006
Дополнительное образование для детей
686 306,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 545 716,6
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
110 611,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 247,0
023
Методическая работа
59 636,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 196 418,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
430 406,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
168 325,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
168 325,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 469 003,8
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 469 003,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 931 786,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 893 314,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 072,3
002
Программа занятости
360 982,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

1 581 724,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
106 509,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 553,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 435 844,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
250 000,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
164 817,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
164 817,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
810 710,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
810 710,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 091 857,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 082 611,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 075,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
105 260,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 696,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 300,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 800,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
305 000,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 461,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
69 803,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
263 280,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
114 351,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
87 585,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
18 000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 246,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

1 581 724,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
106 509,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 553,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 435 844,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
250 000,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
164 817,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
164 817,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
810 710,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
810 710,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 091 857,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 082 611,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 075,0
002
Программа занятости
105 260,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 696,0
005
Государственная адресная социальная помощь
16 300,0
006
Оказание жилищной помощи
16 800,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
305 000,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 461,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
69 803,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
263 280,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
114 351,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости
87 585,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
18 000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 246,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям