"Бесқарағай ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Бесқарағай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 23/6-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 маусымдағы № 12/7-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 шілдеде № 5131 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 51/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 16.04.2020 № 51/2-VI шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Бесқарағай ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Бесқарағай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 23/6-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3442 нөмірімен тіркелген, "Бесқарағай тынысы" газетінің 2014 жылғы 23 тамыздағы № 68 санында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Бесқарағай ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1) тармақшамен толықтырылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі -уәкілетті ұйым)- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
1) тармақша 1-1) тармақша болып есептелсін;
8) тармақша алып тасталсын;
9) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"9) учаскелік комиссия - әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін ауылдық округ әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2.Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде Бесқарағай ауданының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі-ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Бескарагайского районного маслихата от 8 июля 2014 года № 23/6-V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бескарагайском районе"
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 июня 2017 года № 12/7-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 21 июля 2017 года № 5131. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16 апреля 2020 года № 51/2-VI
Сноска. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.04.2020 № 51/2-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бескарагайского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бескарагайском районе" от 8 июля 2014 года № 23/6-V (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3442, опубликованное в газете "Бесқарағай тынысы" от 23 августа 2014 года № 68) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бескарагайском районе:
в пункте 1:
дополнить подпунктом 1) следующего содержания:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
подпункт 1) считать подпунктом 1-1);
подпункт 8) исключить;
подпункт 9) изложить в новой редакции:
"9) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима сельского округа для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местным исполнительным органом Бескарагайского района (далее МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее –получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.".
пункт 4 изложить в новой редакции:

"4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын) көрсетіледі.".
6-тармақта:
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) кәмелетке толмағандардың ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарында болуы;";
10) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"10) пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар;";
11) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"11) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілген;".
8 - тармақ 8-1 - тармақпен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"8-1. Ай сайынғы әлеуметтік көмек туберкулездің ашық түрімен ауыратын және амбулаториялық ем алып жатқан азаматтарға (жолы және қосымша тамақтану) айына 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей уәкілетті ұйымның не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша Бесқарағай аудандық әкімдігі бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.";
10-тармақ 10-1-тармақпен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"10-1. Туберкулездің ашық түрімен ауыратын және амбулаториялық ем алып жатқан азаматтарға ай сайынғы әлеуметтік көмек Бесқарағай ауданының аумағында орналасқан денсаулық сақтау ұйымының бірінші басшысы бекіткен тізім бойынша, алушылардан өтініштер талап етілмей көрсетіледі.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе ауылдық округтің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.".
21-тармақ алып тасталсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Л. ХАМИТОВА
Бесқарағай аудандық
мәслихатының хатшысы Қ.САДЫҚОВ

"4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно).".
в пункте 6:
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) несовершеннолетние, находящиеся в организациях образования с особым режимом содержания;";
подпункт 10) изложить в новой редакции:
"10) лица, находящиеся на учете службы пробации;";
подпункт 11) изложить в новой редакции:
"11) граждане (семьи), которым причинен ущерб, либо их имуществу, вследствие стихийного бедствия или пожара;".
пункт 8 дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Ежемесячная социальная помощь оказывается гражданам, больным активной формой туберкулеза и находящимся на амбулаторном лечении (проезд и дополнительное питание) в размере 6 (шести) месячных расчетных показателей в месяц.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10.Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по спискам, утверждаемым Бескарагайским районным акиматом по представлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.";
пункт 10 дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Ежемесячная социальная помощь гражданам, больным активной формой туберкулеза и находящимся на амбулаторном лечении, предоставляется по спискам, утвержденным первым руководителем организации здравоохранения находящейся на территории Бескарагайского района, без истребования заявлений от получателей.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:".
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).".
пункт 21 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Л. ХАМИТОВА
Секретарь Бескарагайского
районного маслихата К. САДЫКОВ