Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және субсидиялардың нормаларын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 114 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 мамырда № 4807 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 ақпандағы № 38 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 15.02.2019 № 38 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі №4-4/305 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 мамырда №11223 тіркелді) сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары бекітілсін.
2. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 7 шілдедегі №204 "Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және субсидиялардың шекті нормаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4483 болып тіркелген, 2016 жылғы 23 шілдедегі "Орал өңірі" және "Приуралье" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандар мен Орал қаласының әкімдері осы қаулыны іске асыру бойынша қажетті шараларды алсын.
4. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (С.Б.Нұрмағанбетов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары А.К. Өтеғұловқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
2017 жылғы 28 сәуірдегі № 114
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына қосымша
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды
сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың
1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары

Об утверждении Перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 28 апреля 2017 года № 114. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 26 мая 2017 года № 4807. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15 февраля 2019 года № 38
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15.02.2019 № 38 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года №4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2015 года №11223) акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Западно-Казахстанской области от 7 июля 2016 года №204 "Об утверждении Перечня субсидируемых видов удобрений и предельных норм субсидий" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4483, опубликованное 23 июля 2016 года в газетах "Орал өңірі" и "Приуралье").
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области", акимам районов и города Уральска принять необходимые меры по реализации данного постановления.
4. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" (Нурмаганбетов С.Б.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Утегулова А.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области А.Кульгинов
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 28 апреля 2017 года № 114
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий
на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 14.12.2017 № 314 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлері
Тыңайтқышта белсенді заттардың құрамы, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидия нормасы, теңге
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы
N 34,4
тонна
36 000
Аммиакты селитра
Б маркалы аммиакты селитра
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
30 800
Аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
42 500
N-41,2 K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, Б маркасы
N-46
N-46,2
4
КАС + сұйық тыңайтқышы
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Сұйық азот тыңайтқышы (КАС)
N-32
КАС-32 маркалы сұйық азотты тыңайтқышы
N-32
Сұйық азот тыңайтқышы (КАС)
N аммонийлі - 6,8,
N нитратты - 6,8,
N амидті - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
тонна

Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 314 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
N 34,4
тонна
36 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
30 800
Сульфат аммония
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
42 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052, SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
тонна

18 700
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
"Супрефос-NS" азот-күкірт құрамды супрефос
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
7
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийлі тыңайтқыштар
8
Хлорлы калий
K2O-60
тонна
55 000
Хлорлы калий
K2O-48
9
Тазаланған күкіртқышқылды калий (калий сульфаты)
K2O-50
тонна
130 000
Калий сульфаты агрохимикаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Кешенді тыңайтқыштар
10
15:15:15 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
тонна
59 000
Азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
23:13:8 маркалы нитроаммофоска
N-23, P-13, K-8
NPК 16:16:16 маркалы нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23
10:26:26 маркалы нитроаммофоска
N-10, P-26, K-26
10:26:26 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-10, P-26, K- 26
11
Құрамында азот-фосфор-күкірті бар кешенді тыңайтқыш 20:20 маркалы

18 700
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
7
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
8
Калий хлористый
K2O-60
тонна
55 000
Калий хлористый
K2O-48
9
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
130 000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сложные удобрения
10
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
59 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
11
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20